Artretyzmem , Dna moczanowa , Reumatoidalne zapalenie stawówARTRETYZM Jest zwany również DNĄ moczanową. Jest już nie tyle chorobą, ale stanem normalnym dla 80% Amerykanów po sześćdziesiątce. To już nawet nie jest epidemia, to katastrofa. Artretyzm jest diagnozowany w USA średnio w wieku czterdziestu siedmiu lat. Z artretyzmem można się urodzić albo złapać go w każdym wieku.

Zdarzają się poważne przypadki artretyzmu u dwudziestolatków od dzieciństwa

uprawiających sport. Artretyzm dzieli się na choroby stawów, tkanki łącznej i mięśni oraz choroby i zaburzenia metaboliczne (Dna), neurologiczne, psychiczne i/lub nowotworowe.

Jednym słowem artretyzm jest plagą, która potrafi zamęczyć człowieka na wszystkich frontach. Choroba czasami atakuje przejmującym bólem dużego palucha stopy.

Artretyzm stawów dzieli się na stany zapalne (reumatyzm-reumatoidalne zapalenie stawów) i zwyrodnieniowe. Artretyzm został po raz pierwszy opisany przez Galena, lekarza rzymskiego już prawie 2000 lat temu jako choroba dobrze urodzonych. Ubodzy jakoś nie byli w stanie się na nią załapać.

W tym momencie należy się zatrzymać i POWAŻNIE zastanowić. Dlaczego? Bo w tym, co odkrył Galen jest określona jednoznacznie przyczyna i wskazany kierunek leczenia.

Mimo że Galen już DAWNO odkrył przyczynę, to dla naukowej medycyny jest ona w dalszym ciągu nieznana, mimo że to co odkrył Galen jest w Encyklopedii zdrowia. INTERESUJĄCE, prawda? Wiedzą co odkrył i nie chcą się przyznać ze wiedzą. Naukowcy wymieniają: zakażenia paciorkowców, odkładanie się kryształków kwasu moczowego w stawach (przyczyna nieznana), zaburzenia systemu immunologicznego (o nieznanym podłożu), zaburzenia przemiany materii (nieznane) i przeciążenia powodujące uszkodzenia mechaniczne (brak wytłumaczenia związku) oraz naukowe teorie że jest to choroba dziedziczna, wywodząca się z autoagresji (bardziej niż interesujące) lub spowodowana klimatem miejsca zamieszkania (gdzieś dzwonią).

Co na to Galen? Odkrył, że ludzi biednych nie było po prostu stać na tak drogą chorobę. A konkretnie, ludzie biedni mogli sobie tylko pozwolić na tanią i zdrową żywność! Czy to jest jasne? Mało jedzenia, a dużo roboty. Tanie warzywa, oliwki, owoce, mało i rzadko mięsko, rybki. A jak mało, to trzeba powoli jeść, żeby się najeść. Nie to, co bogaci starożytni Rzymianie. Wino, mięso, wino, słodycze, wino, kobiety i śpiew. Czy już wiesz jakie są naukowe przyczyny? Zastanów się, dlaczego nie mogą tego odkryć nasi chłopcy naukowcy?

Wróć do Przyczyn i zobacz ZAKWASZENIE i DIETA.. Brak wapnia z magnezem oraz zapchane masą kałową jelita są podstawowymi POWODAMI ARTRETYZMU.

Proste dla Galena i trudne do odkrycia przez naukową medycynę. Czyżby? Co się mafii opłaca? Odziedziczyć tę chorobę, podobnie jak astmę, bronchit i alergię, może jedynie niemowlak, którego matka miała schorowany organizm, nafaszerowany toksynami i poważne braki niezbędnych substancji odżywczych (przede wszystkim wapnia). Jakie miał szanse się przed tymi wszystkimi czynnikami obronić'} Znowu kochani kłania się MATEMATYKA.

Jeżeli dwa jednakowe nasionka z tej samej owocni wsadzicie jedno do doniczki z tak zwaną ziemią próchniczą, a drugie do ziemi z wysypiska śmieci to jakie wyrosną roślinki? A ile kobiet z tego tytułu nie może donosić ciąży? Starożytni Spartanie zrzucali swoje niedorobione dzieci ze skały po to, żeby nie miały potomstwa i nie degenerowały społeczeństwa. Czy nie korzystniej by było urodzić drugie zdrowe dziecko, zamiast na siłę podtrzymywać przy życiu schorowanego wcześniaka, wydawać źniej pieniądze, rwać włosy z głowy i biegać nieustannie po lekarzach? Ale tego nie pozwolą Ci zrobić, bo w

tym są pieniądze i stałe zatrudnienie. Czy nie lepiej pozwolić umrzeć starym ludziom, którzy już mają dosyć cierpień? Dlaczego sztucznie utrzymywać przy życiu i skazywać na cierpienia słabe, chorowite, kalekie dzieci zamiast pozwolić im umrzeć. Czy takie sztuczne i BEZDUSZNE ingerencje człowieka naprawdę można nazwać HUMANITARYZMEM, a za chwilę spokojnie i bez emocji oglądać w telewizji zagłodzone zdrowe dzieci trzeciego świata?

Może by tak każdemu lekarzowi, lub obrońcy życia dać przymusowo na wychowanie taką kalekę? Co Ty na to? Może powinien poczuć ten SMAK? Może wtedy przestaliby być tacy humanitarni? Jak myślisz? A jak jedno za mało to dwie kaleki! Znam opinie lekarzy którzy twierdzą, że 5-6 mieś. wcześniaków nie powinno się sztucznie utrzymywać przy życiu, robiąc im skomplikowane chirurgiczne zabiegi, bo to jest BARBARZYŃSTWO. Podobno w Holandii takie chore noworodki nie są leczone i daje im się kilka miesięcy. Jak przeżyją to

wtedy dopiero sieje leczy. Nie wiem kto, kiedy i w jakim celu wymyślił ten typ

humanitaryzmu i szeroko go rozpropagował, albo ujmując inaczej, zaprogramował nasze umysły na takie, a nie inne podejście do tematu. Po prostu daliśmy się zwariować, tak jak Niemcy dali sobie wmówić, że są rasą panów. Natomiast możemy być pewni, że dla firm farmaceutycznych, szpitali i lekarzy jest to złoty interes do końca życia takiego niedorobionego wcześniaka. Rolnicy jakoś nie podzielają takiego humanitaryzmu. Jak urodzi się pokraczne zwierzę to go zabijają i matkę też. Czy wiesz dlaczego?

Wracając na ziemię, to jak już może zdążyłeś się zorientować, że podstawową przyczyną artretyzmu jest ZAKWASZENIE, które powoduje złe funkcjonowanie nerek, wątroby, systemu trawiennego i osłabienie systemu immunologicznego. Przypomnij sobie zasady: upośledzone trawienie i przyswajanie, samo-zatruwanie się,zaparcia, niewłaściwa dieta, drożdżyca, pasożyty, płytkie oddychanie. Co do emocji sprawdź, czy dana osoba zdążyła sobie zakodować negatywne postrzeganie życia oraz krytycyzm, urazy, brak miłości, oskarżenia. Zastanów się, jakie emocjonalne środowisko kreujesz swoim dzieciom i najbliższym oraz skąd wzięły się twoje wzorce myślenia. Do sprawdzenia: jelita, trzustka, wątroba, nadnercza (patrz: irydologia, refleksologia). Z mojej

praktyki mogę stwierdzić, że prawie 100% osób z grupą krwi 0, zgłaszających się do mnie, ma w jakimś stopniu ten artretyzm wyhodowany i nie ma w tym nic dziwnego, skoro większość z tych ludzi spożywa: pomidory, paprykę, ziemniaki, bakłażany, truskawki, szczaw, szpinak, rabarbar, pomarańcze, białą pszenną mąkę, MLEKO, sery, piwo, kawę, herbatę, napoje (7-Up, Coca-Cola i inne tego typu) i ma w mniejszym lub większym stopniu drożdżycę. To dlatego: artretyzm, bóle kręgosłupa, skurcze łydek, rwa kulszowa są w dzisiejszych czasach plagą, a przyjmowanie wapnia z magnezem robi cuda. Bardzo wiele osób unikając tylko w/w produktów doświadcza znacznej poprawy zdrowia i ustępowania nieprzyjemnych objawów. Czy artretyzm i reumatyzm są karą boską dla ludzi? Może karą za dobrobyt?

Warto się również zastanowić nad ZAPOBIEGANIEM, w skład którego możemy włączyć:

okresowe kontrole stanu zdrowia z tęczówki oka, stóp,

regularne oczyszczanie organizmu (jelit, krwi, nerek),

regenerację organizmu przez przyjmowanie niezbędnych substancji odżywczych.

Na pełny powrót do zdrowia trzeba zainwestować trochę pieniędzy w zioła.

Dla przypomnienia - jest to inwestycja w narzędzie twojej pracy, jakim jest dla Ciebie twój organizm. Jak zachorujesz, to koniec z robotą pieniędzmi i przyjemnościami.

Zapoznaj się z zakwaszeniem organizmu i szczególnie zabójczych lekach kortyzonowych. Dodatkowo artretyzm dosięga podobno częściej nałogowych krytykantów pielęgnujących urazy. Bardzo pomocne: Reiki, masaże, bioenergoterapia, rebirthing, siarkowe źródła i więcej miłości. Patrz TERAPIE ZIOŁOWE.


"ZDROWIE I URODA" autor Sławomir Nowakowski

Wątek: Dna moczanowa/Skaza moczanowa

Romuald Kosznik
co do dny moczanowej zwanej skazą moczanową - jest konflikt związany z płynami o wydźwięku "śmierci". Na przykład: "Nie chcę stracić nawet drobiny; chcę zatrzymać wszystko, nawet odpadki". Też unicestwienie, załamanie całej egzystencji: "Nie dam rady, to koniec!".

Romuald K
Dna moczanowa (artretyzm, skaza moczanowa; zwana także podagrą gdy obejmuje duże palce u stóp) to choroba zwykle charakteryzująca się nawracającymi epizodami ostrego zapalenia stawów – zaczerwienionego, tkliwego, gorącego obrzęku stawu. Najczęściej (w ok. 50% przypadków) obejmuje staw śródstopno-paliczkowy mieszczący się u podstawy dużego palca stopy. Może również występować jako guzki dnawe, kamienie nerkowe czy nefropatia moczanowa. Po naszemu jest to faza zdrowienia konfliktu poczucia niskiej wartości. Ból pojawia się po rozwiązaniu konfliktu wieczorem bądź po dodatkowym wysiłku. Stany zapalne najczęściej pojawiają się w obrębie kończyn. Ponieważ stawy odgrywają kluczową rolę w poruszaniu się ,odczuwamy w nich silniejszy ból niż gdzie indziej. Ze względu na osłabienie musimy być czujni, aby uchronić się przed nawrotem choroby, który niesie kolejne poczucie obniżenia wartości i kolejny ubytek zdrowia, co z kolei ponownie nas umniejsza we własnych oczach

Kuracja dr HORAKA 
odkwaszanie oczyszczanie odżywianie.

Ważne!!!
Ta kuracja jest niezwykle skuteczna w walce z wieloma chorobami .Udowodniono stosowanie jej przy dnie moczanowej daje bardzo dobre efekty i pozwala zapomnieć o tym uciążliwym schorzeniu.
ProBalance LR 

To suplement diety, który wspiera równowagę zasadowo-kwasową organizmu niezbędną dla zdrowia. 

CHLAMYDIA PRZYCZYNĄ REUMATYZMU!

Chlamydie, którymi można się zarazić podczas przygodnego kontaktu seksualnego, przenikają do stawów i mogą być przyczyną reumatyzmu! - Nasze badania wykazały, że w Polsce aż 42 proc. osób chorych na spondyloartropatię, czyli zapalenie stawów kończyn i kregosłupa, ma przeciwciała świadczące o przebyciu infekcji bakteriami Chlamydia trachomatis - mówi dr Brygida Kwiatkowska z Instytutu Reumatologii w Warszawie. U wielu chorych bakteria powoduje tzw. reaktywne zapalenie stawów (nazywane dawniej zespołem Reitera). Jest to najczęstsza choroba reumatyczna atakująca młodych mężczyzn. Chlamydie - po przedostaniu się do organizmu przez narządy płciowe - docierają wraz z krwią do stawów w nogach i kręgosłupie. Wywołują bolesny stan zapalny, który może być przyczyną nawet trwałej niesprawności. - Reaktywne zapalenie stawów wywołane tą bakterią można leczyć antybiotykami, ale trwa to 3-6 miesięcy, a więc znacznie dłużej niż przy zwykłej infekcji chlamydiami - zaznacza dr Kwiatkowska. Aby nie doszło do ponownego zakażenia, jednocześnie musi się leczyć partner seksualny chorego. Częstym powikłaniem infekcji chlamydiami jest również zapalenie spojówek, które może wystąpić zarówno u dorosłych, jak i u noworodków, których matki są zarażone. Dla dzieci choroba jest bardzo groźna - może doprowadzić nawet do utraty wzroku. Co drugi zainfekowany noworodek cierpi też na chlamydiowe zapalenie płuc, które jest trudne do wykrycia, bo nie towarzyszy mu gorączka.


źródło link do całego artykułu

Choroba zwyrodnieniowa stawów – to warto wiedzieć
2013-09-14 16:21:58, komentarzy: 0
Choroba zwyrodnieniowa stawów (artroza) jest bardzo powszechną dolegliwością, z powodu której co roku miliony ludzi udają się do lekarza (we Francji cierpią na nią aż 4 miliony osób, w Polsce – ok. 2 milionów).
Dla przemysłu farmaceutycznego jest kurą znoszącą złote jaja, wykorzystywaną do granic przyzwoitości, co doprowadziło do wybuchu skandalu z lekiem Vioxx (lek przeciwzapalny stosowany w leczeniu bólu wywołanego artrozą, w 2004 r. wycofany z rynku, ponieważ stanowił zagrożenie dla serca).
Choroba zwyrodnieniowa stawów objawia się bolesnością, obrzękiem, upośledzeniem ruchomości jednego lub kilku stawów. Każdy ruch sprawia ból – można więc zapomnieć o grze w piłkę, tańcu, nartach czy tenisie, nie mówiąc już o bieganiu, dżudo, karate czy podnoszeniu ciężarów.
Niektórzy pacjenci nie są w stanie chodzić po schodach, a bywają nawet przypadki całkowitego unieruchomienia. Krótko mówiąc, jest to choroba bardzo uciążliwa i dlatego osoby na nią cierpiące od dawna garściami sięgają po leki przeciwzapalne, kortyzon i chemiczne analgetyki (leki przeciwbólowe).
Leki początkowo przynoszą ulgę. Cud – nagle znów możesz otwierać słoiki, łupać orzechy, uprawiać ogródek! Przez kilka miesięcy – ba, może nawet lat – na nowo odkrywasz drobne życiowe przyjemności.........link
 
Niezbędny duet przy odbudowie i zabezpieczeniu chrząstki stawowej

ALOE VERA ŻEL DO PICIA FREEDOM
 to prawdziwy multitalent dla podtrzymania sprawności ruchowej Twoich stawów - to połączenie 89% Aloe Vera, MSM (metylosulfonylometan)
, glukozaminy, chondroityny, witaminy E.
 58% pokrycia dziennego zapotrzebowania na witaminę E*oraz witaminę C. Wyjątkowo łagodny proces produkcji by zachować to co najlepsze .Jakość potwierdzona certyfikatem IASC 
Figuactiv - Napój proteinowy Bogaty w niezbędne do odbudowy stawów aminokwasy Prolinę i Lizynę. 
Kiedy możesz podejrzewać obecność pasożytów?
Całymi latami możemy nosić pasożyty w jelitach, nic o tym nie wiedząc, choć obecność robaków lub jaj w stolcu jest niepodważalnym dowodem zakażenia.
Inne objawy fizyczne to:
-Biegunka
-Gazy i wzdęcia
-Bóle brzucha
-Krew i/lub śluz w stolcu
-Świąd w okolicy odbytu lub pochwy
-Niewyjaśniona utrata wagi lub niemożność utraty wagi.
-Reumatoidalne zapalenie stawów 

Wyszukiwarka


Reumatoidalne zapalenie stawów: "choroba o wielu twarzach"


Reumatoidalne zapalenie stawów: przyczyny 

.

Wywiad z prof. dr hab. n. med. Mariusz Łapiński -- b. Minister Zdrowia

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo