Dlaczego potrzebujesz witaminy C

2012-08-26 21:06:28, komentarzy: 0

Nadchodzi jesień i zima, więc moje zainteresowania zmierzają w kierunku poprawy zdrowia, samopoczucia i kondycji. Ktoś powiedział kiedyś „witaminy C nigdy za dużo”. Musiałam to sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest. Okazuje się, że witaminy C potrzebujemy do ponad 300 procesów metabolicznych przebiegających w naszym organizmie. Na początek jest potrzebna do produkcji kolagenu. Co to jest kolagen? To bardzo ważny składnik dla zdrowia i urody. Jest to tkanka łączna, która podtrzymuje narządy, mięśnie, organy, skórę i każdą komórkę na swoim miejscu. Kolagen jest w każdym narządzie naszego ciała. Możemy zjadać salceson, galaretkę z nóżek i inne dobre źródła kolagenu lecz jeśli nie dostarczymy wit. C, to nie przyswoimy i nie wyprodukujemy kolagenu na potrzeby naszego metabolizmu.

 

Nasz układ odpornościowy potrzebuje dużych dawek wit. C, aby lepiej pracować. Jeśli nie otrzymuje wystarczających jej ilości prawdopodobnie będziemy częściej i dłużej chorować.

 

Wit. C jest również niezbędna do produkcji wielu hormonów, ma duże znaczenie dla osób chorych na cukrzycę, ma działanie antyoksydacyjne, czyli „wymiata” wolne rodniki z naszego organizmu.

 

Interesujące spostrzeżenie poczynili lekarze opiekujący się ciężko chorymi dziećmi w Warszawskim Hospicjum. Otóż duże znaczenie w leczeniu zapalenia dróg moczowych ma również przyjmowanie wit. C. Podawano dzieciom żurawinę i nektar z owoców dzikiej róży (preparaty bez cukru) i stwierdzono, że ta kuracja spowodowała u wszystkich dzieci wyleczenie z zapalenia dróg moczowych. Widzimy, że wit. C wydaje się być cudownym lekiem. Najlepiej jak będziemy ją przyjmować w naturalnych produktach, wtedy jest dobrze przyswajalna.

 

A co z przeziębieniem? Wit. C ani nie zapobiega, ani go nie leczy. Jednak gdy już zachorujemy, może spowodować, że szybciej poczujemy się lepiej.

 

Danuta Jarmołowicz

 

źródło:link

 

 Polecane artykuły,powiązane tematy

 JAK DUŻO WITAMINY C TO JUŻ ZA DUŻO?
Vitamina C – myślisz że wiesz, o co chodzi…
Witamina C leczy wszystko, poczynając od przeziębień, a na raku kończąc
Tajemnice witaminy C
Vitamina C – myślisz że wiesz, o co chodzi…
Witamina C i jej korzystny wpływ na zdrowie
SCORBOLAMID i inne …..

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo