KSYLlTOL JEST SŁODKĄ ALTERNATYWĄ DLA ANTYBIOTYKÓW W LECZENIU INFEKCJI USZU

2012-03-16 22:34:56, komentarzy: 0

KSYLlTOL JEST SŁODKĄ ALTERNATYWĄ DLA ANTYBIOTYKÓW W LECZENIU INFEKCJI USZU

 

 

 

KSYLITOL jest znany z tego, że ma zbawienny wpływ na zdrowie, jednak niewielu ludzi wie, że zapobiega także infekcjom uszu u dzieci.Upośledza rozwój bakterii, zastępując tym samym niebezpieczne antybiotyki.

 

Ksylitol jest naturalnym niskokalorycznym, nisko glikemicznym odpowied­nikiem cukru wytwarzanym z włókien owoców, warzyw i takich roślin, jak śliwa, malina, kukurydza i brzoza. Ksylitol jest równie słodki jak cukier i może być przyjmowany przez cukrzyków. Jest on łagodnym alkoholem i jego nadmierne spożycie przekraczające 30 gramów na dzień może wywołać efekt przeczyszczający, który stopniowo zanika w miarę przyzwyczajania się organizmu do niego. Bardzo ważne jest, aby jego źródłem nie były genetycznie modyfikowane rośliny.

Korzystny wpływ ksylitolu na zdrowie odkryto podczas drugiej wojny światowej, gdy zabrakło cukru w Finlandii, gdzie z brzóz produkowano w dużej ilości ksylitol. Finowie dostrzegli znaczny spadek zachorowań na próchnicę i infekcje uszu. Podczas badań z placebo, w których wzięło udział 857 dzieci, odkryto, że u dzieci, które zażywały ksylitol w postaci gumy do żucia, ilość zachorowań na infekcje uszu spadła o 40 procent. Dzienna dawka w wysokości 8,4 g ksylitolu została podzielona i podawana dzieciom pięć razy dziennie przez dwa miesiące.

Badania wykazały, że ksylitol upośledza rozwój Streptococcus pneu­moniae oraz Haemophilus influenzae, dwóch głównych bakterii odpowiedzialnych za infekcje uszu.

 

W USA infekcje uszu leczy się przy pomocy antybiotyków. Ich użycie może doprowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych, takich jak zalęgnięcie się "superbakterii", powracające infekcje, zniszczenie nieszkodliwej flory w jelitach prowadzące do rozwoju grzybów i drożdży oraz zakłócenie pracy układu immunologicznego. Antybiotyki mogą także nasilić, a czasem nawet wywołać, objawy autyzmu poprzez pobudzenie rozwoju Candida albicans.

Co ciekawe, leczenie antybiotykami nie zapobiega komplikacjom związanym z infekcjami uszu, takim jak surowicze zapalenie ucha środkowego, pneumokokowe zapalenie opon czy utrata słuchu.

 

Dla tych, którzy są świadomi ryzyka, jakie niesie z sobą leczenie infekcji uszu antybiotykami, ksylitol jest sprawdzoną, bezpieczną i skuteczną alternatywą.

 

(Źródło: Carolanne wright, "Study Shows Xylitol is a Sweet Alternative to Antibiotics tor Ear Intections", 23 września 2010, www.naturalnews. com/029819 _xylitoLeaUnfections.html)

 

NEXUS lisstopad-grudzeń 2010

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo