Leki na receptę przyczyną zgonów w USA

2012-06-29 14:27:12, komentarzy: 0

Jak podaje raport amerykańskich Ośrodków Kontroli Chorób i Prewencji (Centers for Disease Control and Prevention; w skrócie CDC), zatrucia spowodowane zażywaniem leków 

sprzedawanych na receptę urosły w Stanach Zjednoczonych do poziomu, który stawia je na drugim miejscu w kategorii przyczyn niezamierzonych zgonów.
Jak podaje Tygodniowy Raport w sprawie Zachorowań i Śmiertelności (Morbidity and Mortality Weekly Report) CDC z 9 lutego 2007 roku, badacze ustalili, że liczba zgonów z powodu przyjmowania leków sprzedawanych na receptę wzrosła z*4,4 na 100000 mieszkańców w roku 1999 do 7,1 na 100000 w roku 2004. Ten przyrost stanowi skok z 11000 zgonów do prawie 20 000 zgonów w okresie pięciu lat. Wśród tych 20000 zmarłych ponad 8500 osób, czyli dwa razy więcej niż w roku 1999, zmarło wskutek zażywania „innych bliżej nie określonych leków". Zgony z powodu leków psychoterapeutycznych, takich jak leki przeciw-depresyjne i uspokajające, uległy prawie podwojeniu z 671 do 1300.
Mikę Adams, obrońca zdrowia konsumentów i nieprzejednany krytyk firm farmaceutycznych, oświadczył, że firmy farmaceutyczne bezkarnie uśmiercają Amerykanów.

— Cały przemysł farmaceutyczny, łącznie z monopolistycznymi gigantami i ich wspólnikiem FDA [Food and Drug Administration - Urząd ds. Żywności i Leków], stał się największym zagrożeniem dla zdrowia i życia Amerykanów — oświadczył Adams. — A mimo to FDA stara się wcisnąć Amerykanom więcej leków, niż kiedykolwiek dotąd, i cały czas wmawia nam, że są one bezpieczne i skuteczne, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. Dzisiejszy przemysł farmaceutyczny to jedno wielkie oszustwo wymierzone przeciwko Amerykanom, wspierane przez nielegalne praktyki handlowe i bezczelne przestępcze działania FDA.

Źródło: http://www.newstarget.com/z021635.html

 

Jak firmy farmaceutyczne zarabiają na ludzkim strachu?

http://www.youtube.com/watch?v=jhAIuOaK8l4&feature=player_embedded

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo