LICZBA ZGONÓW Z POWODU RAKA PIERSI NA TERENACH WOLNYCH OD MAMMOGRAFII JEST NIŻSZA

2012-03-16 22:50:46, komentarzy: 1

Naukowcy z Nordyckiego Ośrodka Cochrane w Kopenhadze i Ludowego

Instytutu Zdrowia w Oslo odkryli, że liczba zgonów spowodowanych przez raka piersi na tych terenach, gdzie kobiety nie poddają się mammografii, jest niższa.

 

Duński zespół badawczy przyjrzał się rocznym wahaniom w liczbie zgo­nów spowodowanych przez raka piersi w dwóch duńskich regionach, w któ­rych wdrożono programy badań mammograficznych pod kątem nowotworu piersi, i porównał je z danymi zebranymi we wszystkich regionach kraju nie objętych badaniami mammograficznymi.

 

 

W podsumowaniu badań opublikowanym niedawno przez magazyn British Medical Journal naukowcy stwierdzili, że brak jest danych potwierdzających bezpośredni związek pomiędzy spadkiem zgonów z powodu raka piersi wśród kobiet obserwowanych pod kątem zapobiegania mu a badaniami mammograficznymi.

 

Co więcej, inne badania prowadzone na przestrzeni kilku ostatnich lat wskazują, że mammografia jest czynnikiem powodującym powstawanie niektórych rodzajów nowotworów piersi.

I tak na przykład wyniki badań opublikowanych w roku 2008 w Archives oJ Internal Medicine mówią, że początek programów badań mammograficznych w całej Europie wiąże się ze wzrostem liczby przypadków raka piersi.

 

(Źródło: S.L. Baker, "New study: Breast cancer deaths lower in areas without mammogram", 7 kwietnia 2010, www.naturalnews.comj 028530_brsLcancecmammograms.html)

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • antka kobity szwagra brat 8:32, 17 marca 2012

    ...och te naukofce...

    http://www.youtube.com/watch?v=sdKw0Nl91h8&feature=player_embedded

    Odpowiedz

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo