Naturalne leki przeciwko Candida Albicans

2012-06-03 22:48:41, komentarzy: 0

 

Naturalne leki przeciwko Candida Albicans

 

Współczesna zaraza Candida albicans sprowadzona przez antybiotyki , narkotyki ,przetworzoną żywność , cukier i ubogą dietę , osiągnęła już rozmiar epidemii. Jej najczęściej spotykane nazwy to grzybica , kandydoza lub drożdżyca. Wielu zmagających się z tą chorobą wie już , że standardowe lekarstwa nie odnoszą skutku. 

Naturalne kuracje obejmują między innymi zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia , eliminowanie domowych chemicznych środków czystości i przyjęcie holistycznego stylu życia. Coraz częściej przeciwko kandydozie stosowane są  naturalne kuracje , ponieważ w wielu przypadkach pozwalają ją wyeliminować.

Naturalne sposoby leczenia zakażenia drożdżakiem Candida albicans:

 

Pieprz kajeński (pieprz cayenne):

 

Wsypać pół łyżeczki od herbaty do szklanki wody i pić dwa razy dziennie .Jak donosi Marlo z Hattiesburga „ próbowałem wielu rzeczy , ale najskuteczniejszy na kandydozę okazało się kilka szczypt zmielonego pieprzu kajeńskiego rozpuszczonego w wodzie”. 

 

Czosnek i pieprz kajeński:

 

Ted z Bangkoku twierdzi:”Najlepszym lekiem na kandydozę , jak wynika z moich doświadczeń , są duże ilości ekstraktu z czosnku przyjmowane 3-4 razy dziennie w połączeniu ze świeżym pieprzem kajeńskim . Odrobina jabłkowego octu usuwa efekty uboczne . Dobre rezultaty daje też spożywanie nie słodzonego jogurtu

(domowej roboty) . Ważne jest unikanie wszelkich form olejów roślinnych, białej mąki i białego chleba”. 

 

Olej z orzechów kokosowych:

 

Kurację należy rozpocząć od jednej łyżeczki od herbaty dziennie i stopniowo zwiększać jego dawkę aż do 3-5 łyżek stołowych dziennie .Ponadto przy pozbywaniu się kandydozy należy unikać cukru, białej mąki i produktów drożdżowych.

 

Liście oliwki:

 

Liść oliwki został uznany za efektywny lek przeciwko kandydozie . Objawy zakażenia zostały wyeliminowane po przyjęciu wstępnej dawki 21 kapsułek ,po czym należy przyjmować codziennie 9 kapsułek zawierających świeże , suszone liście oliwki . Świeże suszone liście są najlepszą formą stosowania tego leku. Więcej  na ten temat można przeczytać pod adresem : www.naturalsnews.com/037184_olive_leaf_candida_disease.htmi.

 

Olej z oregano:

 

1 kroplę oleju z oregano w roślinnej kapsułce i przyjmować raz dziennie. Niektóre naturalne leki przyjmowane w dużych dawkach mogą wywołać reakcję Herxheimera (reakcja w postaci gorączki, bólu głowy , dreszczy , bólów mięśni  i kości , świądu , nudności, wymioty i wysypki skórnej na toksyny wydzielane przez zabite bakterie , kiedy organizm nie nadąża z ich wydalaniem -przyp. tłum.)lub objawy wymierania (bakterii) . Należy rozpocząć powolne stosowanie , stopniowo zwiększając dawkę do zalecanej. Jeśli u kogoś wystąpią efekty uboczne , należy 

zaprzestać stosowania naturalnych leków przez kilka dni, po czym ponownie rozpocząć ich przyjmowanie.

Frederick Patenaude, autor ksiazki The Raw Secrets(Sekrety Surowizny), o leczeniu kandydozy pisze: „ Sposób pozbycia się kandydozy jest prosty. Należy zrozumieć, że kandydoza to coś , co bierze się z jedzenia zbyt dużych ilości tłuszczu a nie zbyt dużych ilości cukru. Kiedy spożywamy za dużo tłuszczu , jego nadmiar w krwiobiegu obniża wrażliwość insuliny i stąd cukier nie jest odprowadzony do  komórek tak szybko , jak powinien . Kumuluje się w krwiobiegu, odżywiając  drożdżaka kandydozy , który w naturalnych warunkach jest tam obecny. Następnie

drożdżak mnoży się , aby „zjeść” nadmiar cukru. Rozwiązaniem nie jest zmniejszenie konsumpcji cukru lub próba zabicia drożdżaka Candida albicans , ale sięgnięcie  do korzeni problemu, to znaczy do ograniczenia konsumpcji tłuszczu „. Patenaude,sugeruje niskotłuszczową dietę utrzymywaną przez okres kilku tygodni. W diecie nie powinno być owocu awokado, orzechów ani oliwy. Według niego problem kandydozy zostanie rozwiązany w ciągu kilku tygodni lub nawet dni. Po pozbyciu się kandydozy lub utrzymywaniu jej w kontrolowanym zakresie ponownie może wprowadzić niewielkie ilości tłustych pokarmów.

 

(źródło: Barbi Trejo ,” Use Natural Remedies for Candida albicans „,23grudnia 2009

www.naturalnews.com/027791_candida_remedies.html) NEXUS 2(70)2010

 

przeczytaj również:JOGURT PROBIOTYCZNY

                             Drożdżyca,Grzybica

                             Candida - drożdżyca, grzyby pasożytnicze.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo