Niski poziom cholesterolu zwiększa ryzyko zachorowania na raka i zgonu

2012-03-21 22:37:39, komentarzy: 0

Niski poziom cholesterolu zwiększa ryzyko zachorowania na raka i zgonu

 

W rezultacie ciosu wymierzonego w marketingową machinę leków statynowych (środki hamujące syntezę cholesterolu - przyp. tłum.) okazało się, że zalecane poziomy cholesterolu LDL (low-density lipoprotein - lipoproteiny o niskiej gęstości), które są zmyślonymi celami rzekomej poprawy „zdrowia" promowanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Serca (American Heart Association; w skrócie AHA), wiążą się ze znacznym podwyższeniem ryzyka zachorowania na raka i zgonu.

AHA zaleca przy prewencji poziom LDL równy 100 i 70 w przypadku pacjentów o wysokim ryzyku. Nowe bada­nie dowodzi, że poziom LDL wynoszący 107 wiąże się z 3 3-procentowym wzrostem ryzyka raka i zgonu, zaś poziom LDL w wysokości 87 z 50-procentowym wzrostem tego ryzyka. A zatem obniżanie poziomu LDL zwiększa to ryzyko. Arbitralnie ustalone przez AHA poziomy cholesterolu LDL zostały określone przez „ekspertów" finansowo związanych z przemysłem statyn, którzy doskonale wiedzieli, że osiągnięcie wymyślonych przez nich sztucznych poziomów cholesterolu LDL wymagałoby podwojenia lub nawet potrojenia dawek leków statynowych, co pociągnęłoby za sobą ogromny wzrost sprzedaży, do czego w rzeczywistości doszło.

Nowe badania wyraźnie dowodzą, że zbyt duże obniżenie poziomu LDL zwiększa liczbę zgonów z różnych przyczyn. Podkreślają one również statystyczne oszustwa, których dopuszcza się przemysł produkujący statyny w celu ukrycia prawdziwego ryzyka powodowanego przez te leki, które te badania ujawniły.

Już wcześniej wykonano szereg badań, które wiązały niski poziom cholesterolu z ryzykiem zachorowania na raka, jednak nie dawały one pewności, że rak nie wystąpił przed rozpoczęciem badań, co było głównym argumentem, oprócz statystycznych krętactw, wykorzystywanym przez przemysł produkujący statyny do negowania istnienia tego związku. W nowych badaniach wykluczono tę sprawę, eliminując pacjentów z mniejszym niż 2,5 roku okresem obserwacji przed rozpoczęciem badań, co pozwoliło oddalić zarzut, że wyniki mogą być związane z wcześniejszym wystąpieniem raka.

 

Nie ma potrzeby podkreślać, że te badania nie były częścią maszyny marketingowej propagandy, która szaleje na uniwersytetach i w „naukowych" magazynach wykorzystywanych do promowania statynowego przekrętu na całym świecie i jednocześnie szantażuje i tworzy czarne listy obejmujące autorów, instytucje i magazyny, które ważą się nastąpić na odcisk Wielkiej Statynowej Farmie.

Badanie opublikowano 26 sierpnia 2008 roku w magazynie Kanadyjskiego Towarzystwa Medycznego Canadian Medical Association Journal (CMAJ).

 

(Źródło: NaturalNews.com, 27 sierpnia 2008, www.naturalnews.com/024001.html; artykuł z CMAJ znajduje się pod adresem www.cmaj. ca/cgi/content/full/179/5/427)

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo