Witamina C i jej korzystny wpływ na zdrowie

2012-05-27 22:10:08, komentarzy: 0

Witamina C jest tą , która budzi największe kontrowersje spośród wszystkich witamin. Pierwszy jej zalety uświadomił ludziom dwukrotny noblista Linus Pauling, za co został oczerniony przez medyczną mafię . Mimo nieustannego deprecjonowania jego odkryć , wciąż przybywa dowodów na skuteczność tej witaminy.

W numerze Journal of Orthomolecular Medicine z 24 listopada 2011 roku opublikowało omówienie badań wymienionych w PubMed, z których wynika ,że wysokie stężenie witaminy C wiąże się z rzadszym występowaniem niewydolności serca , a niskie ze zwiększoną śmiertelnością. 

Streszczenie tych badań znaleźć można pod adresem

http:/www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21835284.

To podsumowanie mówi , że w badaniu chodzi o ustalenie , czy wysokie spożycie warzyw i owoców jest korzystne dla serca. Bioznacznikiem użytym w badaniu był poziom witamin C w surowicy krwi.

Medycyna ortomolekularna polega na stosowaniu wysokich dawek suplementów do leczenia chorób, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Wysokie dawki są często podawane w zastrzykach lub dożylnie (kroplówki) .

W roku 2007 Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób doniosły o ponad 600 000 zgonów z powodu chorób serc . Według biuletynu Orthomolecular.org, który analizuje wyniki tego badania, każde 20 mikromoli na litr (mmol/L) witaminy C we krwi zmniejsz o 9 procent śmiertelność z powodu niewydolności serca . Do uzyskania poziomu 80 mikromoli na litr potrzeba zaledwie 500 mg witaminy C .

Ponieważ ludzki organizm nie wytwarza witaminy C i tempo jej absorpcji jest różne u poszczególnych ludzi, jest oczywiste , że przyjmowanie nawet większych dawek witaminy C jest korzystne dla serca. Lekarze praktykujący medycynę ortomolekularną są zaskoczeni szerzeniem dezinformacji na temat witaminy C. Zalecane dzienne dawki witaminy C mogą pozwolić , przy odrobinie szczęścia , co najwyżej zapobiec szkorbutowi. Aby zachować organizm w zdrowiu , muszą być one znacznie wyższe.

Wspierane przez medycyną mafię doniesienia i raporty zalecają limit w wysokości 2000 mg witaminy C dziennie , aby uniknąć biegunki . Próg maksymalnej dawki witaminy C jest określony przez jej ilość wywołującą biegunkę i różni się znacznie w zależności organizmu.

Jedna ze stron internetowych siejąca dezinformację na temat witaminy C posuwa się do podawania kłamstw , twierdząc , że jej duża ilość może wywołać raka .Te kłamstwa przekazane w raporcie Agencji Reutera zostały zdemaskowane przez magazyn Science , lecz mimo to wciąż są propagowane.

Witamina C , niezależnie od tego , czy jest naturalna , czy syntetyczna , działa według większości ekspertów tak samo. Duże dawki należy przyjmować w mniejszych ilościach przez cały dzień , aby jak najdłużej zachować jej maksymalne stężenie we krwi.

Megadawka witaminy C podana w krytycznych warunkach w kroplówce lub w zastrzyku bazuje na proszku askorbinianu , który buforuje kwasowość kwasu askorbinowego. Witamina C jest silnym antyoksydantem i może być używana nawet w leczeniu raka. Czysty kwas askorbinowy jest za silny , aby podawać go w zastrzykach lub w kroplówce . Formy askorbinianów lub doustnych suplementów witaminy C są dobre również dla osób o wrażliwych żołądkach .

 

(źródło : Na podstawie http://tiny.pl/hprq5,1grudnia 2911 Nexus nr 3(83)2012

 

 

 Polecane artykuły,powiązane tematy


Vitamina C – myślisz że wiesz, o co chodzi
Dlaczego potrzebujesz witaminy C
Witamina C leczy wszystko, poczynając od przeziębień, a na raku kończąc
Tajemnice witaminy C

SCORBOLAMID i inne …..

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo