Zostań Zuchwałym! Weź zdrowie w swoje ręce!...

  ,,Choremu nieskończenie łatwiej jest wyobrazić sobie raj niż zdrowie."      Emil Cioran

Soda oczyszczona 

Korzyści zdrowotne sody oczyszczonej


Soda oczyszczona czyli nazwa związku chemicznego wodorowęglan sodu, jest bezwonnym, krystalicznie białym osadem, który ma wiele przemysłowych, żywieniowych i zdrowotnych zastosowań. Wodorowęglan sodu jest niepalny i rozpuszcza się w wodzie. Jest ona często używana do produkcji wielu komercyjnych produktów, takich jak detergenty, mydła, pasty do zębów, dezodoranty i inne. Soda oczyszczona nie jest droga, a liczne zastosowania higieniczne i medyczne czynią ją niezbędną w każdym domu.

Medyczne zastosowania sody oczyszczonej

Soda posiada kilka zastosowań medycznych i zdrowotnych. Jest spożywana w roztworze z wodą w celu łagodzenia niestrawności, zgagi i nadmiernej kwasowości w żołądku. W medycynie klinicznej, jest ona aplikowana w leczeniu przedawkowania aspiryny i innych chorób. W sytuacjach pierwszej pomocy, soda może być stosowana do leczenia oparzeń i przygotowania pacjenta na wizytę pomocy medycznej. Wodorowęglan sodu może być w warunkach klinicznych stosowany w leczeniu hiperkaliemii lub zwiększonego stężenia potasu we krwi. Wodorowęglan sodu może być dostarczany dożylnie przez lekarzy w celu podniesienia pH krwi w przypadkach kwasicy. Może być również stosowany miejscowo w postaci pasty do łagodzenia stanów zapalnych lub wysypki. Jedno z ostatnich badań medycznych wykazało nawet, że soda oczyszczona jest skuteczna w spowalnianiu zaawansowanej choroby nerek.

Środki ostrożności podczas korzystania z sody oczyszczonej

Ważne jest, aby pamiętać, że soda nie powinna być nigdy wykorzystywana do zastosowań medycznych bez wcześniejszej konsultacji z doświadczonym lekarzem. Sody oczyszczonej nie należy stosować u dzieci poniżej 6 roku życia bez konsultacji z lekarzem pediatrą. Korzystanie z sody może być niebezpieczne dla osób z alergią lub tych, którzy są wrażliwi na spożycie sodu. Pewne warunki, takie jak zapalenie wyrostka robaczkowego, krwawienie z jelit, a także inne dolegliwości, mogą wykazywać surowsze objawy po spożyciu sody oczyszczonej. Wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, choroby wątroby, zatrucie krwi, obrzęk i inne choroby mogą mieć cięższy przebieg po spożyciu sody. Co więcej, niektóre leki jak tetracykliny, metanaminy i Nizoral charakteryzują się zmniejszoną efektywnością, jeśli połączone są z sodą oczyszczoną.

Soda oczyszczona na zgagę

Soda oczyszczona działa w leczeniu zgagi, neutralizując nadmiar kwasów żołądkowych.
Może być również stosowana w leczeniu nudności i kwasoty żołądka. Jest bezpieczna, gdy używamy ją w niewielkich ilościach. Większość leków opartych na sodzie ma za cel leczenie zgagi i niestrawności, a z zasady, jedna łyżeczka sody oczyszczonej wymieszana w szklance ciepłej wody wystarcza. Jeśli roztwór jest bardziej skoncentrowany, powinno się stosować mniejsze ilości sody. Podobnie jak inne leki zobojętniające sok żołądkowy, soda oczyszczona w leczeniu zgagi powinna być używana z umiarem. Również pokarmy, które powodują zgagę powinny być odstawione, a więc między innymi żywność na bazie pomidorów, tłustych potraw, czekolady i innych środków spożywczych, jak również napoje takie jak kawa.

Soda oczyszczona dla higieny


źródło:http://www.ogn.com.pl/korzysci-zdrowotne-sody-oczyszczonej/


zobacz również:http://celfit.manifo.com/blog/rakieta-antyrakowa-czyli-co-moze-soda-oczyszczona
http://pl.manifo.com/edytor/62b16e59ea40df47/

 
Kreator www - przetestuj za darmo