Alergie


Są według medycyny nadwrażliwością systemu odpornościowego, a skutkami jego nadwrażliwych reakcji są zmiany na skórze i w innych miejscach organizmu. Co Ty na to? Skąd się wzięła? Spadła z księżyca? Akceptujesz tą wydumaną

nadwrażliwość? Zmiany na skórze są chyba powodowane substancjami drażniącymi, a nie jakąś nadwrażliwością. To jakieś toksyczne substancje muszą wywoływać produkowanie

przeciwciał. W chemii nie ma cudów. Nieoficjalnie (może niedługo już oficjalnie) możliwymi przyczynami są: nadmierna ilość toksyn w organizmie (te dodatkowe przepełniają czarę

goryczy) i/lub złe funkcjonowanie kanałów eliminacji toksyn.


Jeżeli dwie zdrowe osoby idą na spacer i jedna po nawdychaniu się pyłków dostaje alergii, to możesz być pewien, że w jej organizmie jest cała masa toksyn. Matematyka jest jedna.

1 + 1=2, natomiast 4+1=5. Jeżeli poziom toksyn w twoim organizmie jest 1, a twojego towarzysza spaceru 4, natomiast alergia występuje przy poziomie 5 dla danej wagi ciała, to rachunek jest prosty i po co wymyślać jakąś nadwrażliwość?


Skąd się biorą toksyny już wiesz. Powtórzmy, z upośledzonego trawienia i przyswajania, diety, samo-zatruwania się, zaparć, leków, żywności, pasożytów,  zakwaszenia organizmu.

Czy to jest jasne? Do sprawdzenia: system immunologiczny, jelita, wątroba, nerki, dieta, śledziona (patrz: irydologia, refleksologia). Dodatkowe przyczyny emocjonalne, to uczulenie na kogoś w rodzinie, w pracy lub pracę.


Sprawdź i wyeliminuj dodatkowe źródła alergenów:

pierwotniaki i ich odchodów w materacach, siennikach,        matach, fotelach (odkurzanie),

grzyby z łazienki, ze ścian, sufitów, podłóg (filtrowanie powietrza),

zwierzęta: psy, koty, ptaki, itp.' (usuń z domu),

dom i wszystkie sprzęty podejrzane o wydzielanie toksyn (zmiana domu).

Ale najpierw zrobić porządek z organizmem dlatego, że jedna osoba w tym samym domu, pomieszczeniu może mieć alergię, a druga nie. Czyż nie jest to interesujące, DLACZEGO tak się dzieje? Raptem ni z gruszki, ni z pietruszki nadwrażliwy system jej

się zrobił?

Uczeni rozpoznają następujące objawy alergii:

  • bóle głowy,
  • zmęczenie,
  • kichanie,
  • łzawienie
  • i zapchany nos (zatoki).

Niektórzy się tak do tego przyzwyczajają, że uważają takie przyjemności za normalne. Przynajmniej co dziesiąty Amerykanin zafundował sobie taką pseudo-przyjemność, a wielu z nich nie może się obyć bez syntetycznych leków (jaki piękny interes).

TWIERDZI się, że alergie mogą być pośrednią przyczyną astmy, bronchitu (przewlekłe rozstrzenie oskrzeli), cukrzycy, egzemy, reumatoidalnego artretyzmu, migren, jaskry, przewlekłych bólów głowy, problemów z nerkami, palpitacji serca, stwardnienia rozsianego (MS), depresji, otyłości i wielu innych. Zastanów się i pomyśl, czy to naprawdę alergie mogą być tą przyczyną? A może to nie one, ale wspólne przyczyny w/w chorób, czyli nadmiar toksyn spowodowany znanymi już Ci czynnikami. No i po co wymyślać nadwrażliwość! Mafijny interes?

Przyszli rodzice mający oboje alergię mają około 90% szansy począć alergiczne dziecko. Czy to można nazwać genetycznym dziedziczeniem? A co z ich zatrutymi organizmami?


NAUKOWE TERAPIE mają na składzie szereg chemicznych leków posiadających całą masę ubocznych działań, które nie usuwają przyczyn choroby!


ZAPAMIĘTAJ, że zalecana eliminacja alergenów przynosi najczęściej niewielką i czasową poprawę. Chyba już wiesz, dlaczego? Ponieważ nie usuwa toksyn z organizmu!


NATURALNE TERAPIE Z mojej praktyki wynika, że najszybciej pozbywają się alergii osoby po zestawach na oczyszczanie jelit, oczyszczaniu z pasożytów, regeneracji i dużych ilościach proteinowego wapnia z magnezem. Oczywiście należy się zastanowić nad sposobem jedzenia, komponowania posiłków, dietą i wieloma dodatkami żywieniowymi. Dr Leon Chatiow z Londynu opracował kwestionariusz, po wypełnieniu którego możesz być prawie w 100% pewien, czy masz alergię. Należy tylko odpowiedzieć twierdząco na następujące pytania: Czy odczuwasz łaknienie na chleb, słodycze, mleko, czekoladę, kawę,

herbatę? Czy Ci się udało skojarzyć to z DROZDZYCĄ? Jeśli tak, to masz u mnie specjalną górską premię.

Alergie ciała mogą w jakiś przedziwny sposób wiązać się również z uczuleniem na kogoś z najbliższego otoczenia, w obecności którego nie czujemy się bezpiecznie. Dlatego dodatkowo są zalecane konsultacje z odpowiedzialnymi członkami rodziny oraz Reiki, bioenergoterapia, rebirthng. *Patrz TERAPIE ZIOŁOWE.


Cytat z książki" Zdrowie i Uroda „ Sławomira Nowakowskiego


 Podobne artykuły ,powiązane tematy

Profilaktyka 


Kuracja dr HORAKA 
.Powoduje także odtrucie, odkwaszenie organizmu, dożywia go, przywraca równowagę metaboliczną i insulinową, odbudowuje masę mięśniową, polepsza jędrność skóry i przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.
Wątek: Alergie 

Romuald Kosznik
Alergia w przeważającej większości dotyka tkanki ektodermy. W aktywnej fazie konfliktu powstają mikro owrzodzenia. Konflikt alergii to konflikt separacji. Alergen to nośnik, który powoduje powiązanie z tym co się wydarzyło. W ten sposób alergia jest połączona ze wspomnieniem sytuacji. W szczytowym momencie konfliktu mózg rejestruje zmysłami dostępne bodźce, skanuje środowisko, ludzi, substancje dostępne w powietrzu itp. Może na poziomie metaforycznym połączyć bardzo symboliczne rzeczy. Przykładowo znany jest przypadek kobiety, która miała alergię na sezam. Okazało się, że wiele lat wcześniej, gdy dowiedziała się, że ją mąż zdradził, to w momencie otrzymywania tej informacji przeżyła bardzo silny stres, który odebrała jako konflikt separacji, a w tym samym czasie w pokoju włączony był telewizor i aktualnie leciała ulica sezamkowa...

Alergie znikają, gdy znajdujesz właściwe powiązanie.

Alergia może w różny sposób objawiać się i będzie to połączone z bardziej szczegółowym sposobem doświadczenia konfliktu separacji. Nos - "coś mi tu źle pachnie". Oczy - co zobaczyłem. Tchawica i problemy z oddychaniem - lęk.

Próbujemy różnych rzeczy. Czasami jest tak, że dotknęliśmy wielu rzeczy i nie wiemy które właściwie spowodowało uzdrowienie. Najważniejsze że osoba zdrowieje.

Alergia u dzieci
Smutek to emocja wtórna - to co na zewnątrz pokazujemy. Odkryj właściwe odczucie, uczucie, myśli których doświadczyłeś w momencie stresu.
Dziecko bierze na siebie konflikt rodziców, aby odciążyć ich i spotęgować w ten sposób swoje szanse na przetrwanie. Biologia jest tak skonstruowana, że rodzice opiekują się dzieckiem, które przez wiele lat jest zależne od nich. Aktywny i nierozwiązany konflikt rodziców na poziomie psychologicznym jest zagrożeniem dla życia dziecka. Dla biologii najważniejsze jest przeżycie. Dziecko biorąc na siebie konflikt rodziców często daje sobie i im czas na rozwiązanie go - żyje.
Umysł dziecka może później stosować mechanizm - "skoro żyję to znaczy, że to rozwiązanie jest dobre". Przykład: Kobieta okłamała swojego chłopaka, że bierze tabletki antykoncepcyjne. Chciała dziecka, aby zatrzymać przy sobie mężczyznę. Miała z tego powodu konflikt. Dziecko rodzi się z programem - "istnieję dzięki kłamstwu" i nie wiedzieć czemu może być bardzo skłonne kłamać od najmłodszych lat.
Psychologiczne konflikty rodziców z okresu ciąży stają się biologicznym konfliktem dziecka po narodzeniu. Często choroba ujawnia się w tym samym roku życia dziecka, w którym miesiącu ciąży była matka, gdy przeżyła stres i konflikt.
Dlatego też szukając przyczyn alergii u dziecka należy szukać ich u rodziców, a zwłaszcza u matki

Romuald Kosznik
Alergia (Ektoderma) to fundamentalny konflikt oddzielenia (rozłąki), związany ze wspomnieniem okoliczności, które towarzyszyły pierwszemu doświadczeniu separacji (faza zdrowienia). Konflikt oddzielenia oznacza, że problem dotyczy kontaktu, który został zerwany. Stres umiejscawia się w tej części ciała, która go doświadcza. Im bardziej emocjonalna reakcja, tym silniejsza alergia. Na poziomie biologicznym (fizjologicznym) dotyczy to tkanek nabłonkowych, przede wszystkim skóry. Procesy biologiczne związane z oddzieleniem mogą dotykać też gardła i zatok. Alergia pojawiająca się w życiu człowieka wskazuje na obecne w jego przeszłości trudne rozstanie lub rozłąke. Dopóki ten konflikt nie zaistnieje w pełni w świadomości tej osoby, alergie będą powracać. I to cyklicznie !!! Aniu - poanalizuj czy ta trójka dzieci nie przeżywała tych samych czy podobnych konflików oddzielenia czy rozłąki i podziel się z nami uwagami.

Romuald Kosznik
alergia to fundamentalny konflikt oddzielenia (rozłąki), związany ze wspomnieniem okoliczności, które towarzyszyły pierwszemu doświadczeniu separacji (faza zdrowienia!

Romuald Kosznik
Pokrzywką cholinergiczną nazywamy nadmierną wrażliwość na produkcję potu. Wynika ona z uczulenia na acetylocholinę, czyli substancję pełniącą rolę neuroprzekaźnika we włóknach nerwowych. To jest skutek a przyczyna opisana ogólnie została już wcześniej - poczytaj co pisałem o alergii. W twoim przypadku - w którymś momencie twego życia nastąpiło oddzielenie od rodziny a reszta to już ciąg dalszy. Trzeba by postudiować klan i twój plan/cel i prawdopodobnie wyjdzie , co jest przyczyną takiego zachowania skóry i nie tylko.

Romuald Kosznik
Skóra składa się z trzech tkanek, z których każda odpowiada konfliktom o innym wydźwięku. Naskórek (ektoderma): odpowiada konfliktom oddzielenia. Skóra właściwa (stara mezoderma): konflikt związany z uczuciem splamienia i ochroną. A tkanka podskórna (nowa mezoderma): konflikt obniżenia wartości w wymiarze estetycznym.

Romuald Kosznik
trzeba znaleźć konflikt oddzielenia od psa lub kota czy innego zwierzęcia - może też być traumatyczne przeżycie którego bazą było zwierzę co ma sierść - trzeba się pobawić w psychologa tropiciela i po sprawie!

Prawa Natury
Alergia to szyna, a szyna to taki znak ostrzegawczy zaprogramowany przez Naturę, abyśmy omijali rzeczy, które mogą mieć coś wspólnego z konfliktem, którego doświadczyliśmy.
 
Konferencja Koalicja na rzecz Suplementów Diety dot. suplementów diety w Warszawie 02 grudzień 2011 . Wywiad z prof. dr hab. n. med. Mariusz Łapiński -- b. Minister Zdrowia 
Kreator www - przetestuj za darmo