Gorący temat borelioza i nie tylko ...

2014-06-05 21:11:07, komentarzy: 0

ZYSTEK (Cistus Incanus)

Ktoś/kiedyś powiedział ,ze lekarstwo na każdą chorobę rośnie wokół każdego i niezależnie od strefy klimatycznej… może akurat ta roślinka w walce z boreliozą/kleszczami jest jedną z tych?

Czystek (Cistus Incanus) w walce z boreliozą i nowotworami.

Czystek (Cistus Incanus) jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli- związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka.

Polifenole przejawiają doskonałe własności antybiotyczne (czystek jest 100 razy mocniejszy od Tamiflu ).

Działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwhistaminowo i przeciwgrzybiczo.

Zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, opóźniają procesy starzenia, wpływają pozytywnie na jakość życia. Są niezwykle skutecznym lekiem w przypadku infekcji żołądkowo-jelitowych.

Mają ogromną zdolność wychwytywania i usuwania wolnych rodników. Hamują rozwój wirusów opryszczki, półpaśca.

„Specjaliści od profilaktyki nowotworowej dowodzą, że systematyczny wysoki udział polifenoli w diecie może ustrzec człowieka przed najgroźniejszymi postaciami raka: płuc, żołądka, jelit, przełyku, trzustki, wątroby, gruczołu sutkowego, prostaty, skóry. Polifenole hamują związki odpowiedzialne za powstawanie zmian nowotworowych”Najnowsze badania potwierdzają, że czystek stanowi nadzieję dla leczonych na boreliozę-powoduje sklejanie bakterii dzięki czemu nie dopuszcza do ich połączenia z błoną komórkową), ma działanie odstraszające owady. Nie daje żadnych działań niepożądanych (środek naturalny). Czystek jest stosowany przez niemieckich leśników w profilaktyce przeciw kleszczowej. Podawany jest także zwierzętom domowym.

 

 

Cytuj:

Na YouTube wypowiada się mężczyzna, który został ugryziony przez kleszcza zarażonego boreliozą.

Przed 2 latami brał środki przeciwbólowe i był skazany na pomoc żony przy normalnych codziennych czynnościach. Miał problemy z poruszaniem kończynami, stawami, wykonaniem normalnego telefonu. Dziś czuje się wyraźnie lepiej, a to poprawiło się od momentu gdy zaczął pic herbatę z Cistus Incanus. 3 miesiące temu dowiedział się o tych cudownych ziołach, które mogą wzmocnić system immunologiczny oraz pomóc w leczeniu boreliozy.

Roślina rośnie w krajach o gorącym klimacie, przede wszystkim w Grecji i Wyspach Karaibskich, gdzie znana była ze swoich właściwości uzdrawiających już przed narodzeniem Chrystusa. W liściach zawarta jest bardzo duża ilość wartościowych polifenoli.

Na Uniwersytecie w Lipsku prowadzone są badania, dlaczego Cistus Incanus działa tak skutecznie przeciw boreliozie.

Otóż wysoka zawartość polifenoli, wiele olejków eterycznych i specjalne żywice to główne składniki tej rośliny.

Pojedyncze te składniki są wszystkim znane, jednak ich połączenie może mieć niezwykle działanie.

Naukowcy twierdzą: borelioza wywoływana jest przez przenoszone przez kleszcza spiralne bakterie, które pozostają w ciele człowieka (zwierzęcia). Jednak przy obecności Cistus Incanus zostają przez niego oklejone i poprzez to unieszkodliwione.

Istnieje wiele gatunków czystka, jednak Cistus Incanus jest najbardziej znany ze swojej skuteczności.

Działa przeciwbólowo, przeciwgrypowo.

Chroni przed przeziębieniami, infekcjami. Jest udowodnione naukowo, że działa antywirusowo.

Jako herbata- cała roślina jest zbierana, a następnie suszona. Herbata może powodować lekkie uczucie suchości w ustach poprze składniki antywirusowe.

Nie tylko chroni przed wirusami, lecz usuwa również (wyprowadza) metale ciężkie. Ma zbawienny wpływ na skórę- działa na łupież, zapalenia skórne. Próby wykonane na palaczach dowiodły, że zanieczyszczenia wywołane kadmem w organizmie obniżyły się. Nie udowodniono, ze szkodzi! Nie posiada skutków ubocznych. Potencjalnie działa przeciw ptasiej i świńskiej grypie.

Dr. Georgeos Pandalis od lat pracuje w swojej firmie „Dr Pandale” nad ekstraktem Cistusrose. Twierdzi, ze przede wszystkim zawiera bardzo. dużą ilość polifenoli. Skutki uboczne nie są mu znane. Jego firma zbiera roślinę w Grecji, a potem w Niemczech w Saksonii jest przetwarzana na ekstrakt. Dr. Pandalis twierdzi, że czystek może działać również jako środek zapobiegający epidemii grypy, m.in. H5N1.

 

W 1999 r. w Instytucie Friedrich – Loeffler w Tubingen (Niemcy) zostało zbadane, czy czysty środek roślinny/zielarski może tak działać?

 

Podczas badania naukowego zostało zbadane 100 tys. do 400 tys. wirusów, które wydziela człowiek podczas kichania. Badanie zostało wielokrotnie powtórzone. .

 

Podczas badania wykorzystano 2 próbki, z których jedna zawierała ekstrakt z Cistus Incanus.

 

Udowodniono, ze próbka zawierająca ekstrakt miała bardzo zredukowaną ilość wirusów. Potwierdzają to również badania naukowe z Munster, że czystek powoduje rozmnażanie komórek przeciwgrypowych.

 

Cistus Incanus należy do najstarszych roślin „ziołowych”, które mają udokumentowane działanie. Nie ma zagrożenia przedawkowania!

 

Działa przeciwstarzeniowo, ma pozytywne działanie na florę bakteryjna, wypłukuje toksyny i metale ciężkie, zwiększa gęstość kości.

 

Ma pozytywne działanie przy: artroza, rak żołądka, rak szyjki macicy, bronchitis, grypa, biegunka, bóle głowy, osteroarhitis, neurodermis.

 

Może być środkiem konkurencyjnym do powszechnie znanych Tamiflu i Relenza.

 

Powoduje redukcje kadmu u palaczy poprzez łączenie się metali z CI.

 

Działa również przeciw grzybom candida, escherichia coli, bakterie gran dodatnie i gram ujemne, gronkowiec złocisty oraz helicobacter.

 

Sporadyczne stosowanie nie przynosi wymiernych korzyści. Należy stosować przez minimum 4 tygodnie, wtedy możemy zaobserwować efekty.

 

Działanie tej rośliny nie było od lat powszechnie znane, jednak od 10 lat staje się coraz bardziej popularna.

 

źródło

-=-

tytuł filmu w powyższym cytacie:

„Super” Zistrose gegen Zeckenterror ( Borelliose, Cistus Incanus,Zeckenbiss )

 

CZYSTEK

 

Właściwości lecznicze czystka znane są na świecie od bardzo dawna, w 1999r. został on okrzyknięty rośliną roku.

 

Roślina ta posiada największą wśród roślin europejskich zawartość polifenoli, które są 100-krotnie skuteczniejsze od witaminy C oraz 25-krotnie efektywniejsze od witaminy E.

 

Napar z liści czystka wspiera układ immunologiczny, zapobiega uszkodzeniom komórek DNA oraz usuwa wolne rodniki, przez co opóźnia procesy starzenia się całego organizmu.

 

Ponadto działa odtruwająco i oczyszczająco, a także stanowi doskonałą broń przeciwko bakteriom,

 

wirusom i grzybom.

 

Ostatnie badania dowodzą, iż wykazuje on także właściwości pomocne w walce z boreliozą i nowotworami.

 

Skład:

 

czystek 100% naturalny

 

Sposób stosowania :

 

1-2 łyżeczki suszu zalać 200 ml wrzącej wody.

 

W zależności od oczekiwanego efektu intensywności smaku – zaparzać przez 2-3 minuty, a następnie przecedzić.

 

Można dosładzać miodem ,Stevią lub syropem klonowym.

 

 

link

 

http://mistykabb.wordpress.com/2014/05/23/bolerioza-i-nie-tylko/

 

 

 

  Komentarz


Aby poszerzyć  swoją wiedzę dotyczącą boleriozy należy też szukać innych rozwiązań w tym temacie. Czystek niewątpliwie jest przydatny , ale niewystarczający w uporaniu się z tym problemem . Polecam stronę 

 Borelioza - Akademia Boreliozy   na której znajdziecie Państwo rzetelne informacje i fachową pomoc.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo