CHOLESTEROL MIAŻDŻYCA CHOLESTEROL MIAŻDŻYCA  


W USA poziom cholesterolu jest 240 a w Europie np.w BRD jest już 200 żeby ci panowie co produkują lekarstwa mogli sobie kieszenie nabijać. Mądry wie jak to się dzieje z braku witaminy C brakuje kolagenu do budowy między innymi żył i mamy to co nazwali miażdżycą. Od 4 gram witaminy Cdziennie można ten proces odwrócić w ciągu paru miesięcy w 100% 


Cholesterol jest niezbędny dla naszego życia, albowiem jest podstawowym składnikiem naszych komórek.Większość cholesterolu jest produkowana przez organizm z pożywienia. Uwaga dla zwolenników oficjalnego leczenia. Od momentu,kiedy zaczniesz brać leki na obniżenie cholesterolu, będziesz musiał, zdaniem lekarzy, pozostać na nich na zawsze, ponieważ każde odstawienie pseudo-leków spowoduje natychmiastowy skok cholesterolu. Czy leczą, żeby wyleczyć? Czy to jest leczenie? ,Prawdziwą przyczyną jest brak elementów z pożywienia uniemożliwiający regenerację ścianek tętnic takich jak aminokwasu Lizyny i witaminy C.

Bez nich nasz organizm nie wyprodukuje naturalnego kolagenu ,aby wzmocnić i odbudować naczynia krwionośne .


CHOLESTEROL


Dobry czy zły, oto jest pytanie.Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie wiedział o

cholesterolu i jego wpływie na chorobę miażdżycową zawały serca i udary mózgu. *Patrz:

MIAŻDŻYCA i ŻYLAKI. Cholesterol jest niezbędny dla naszego życia, albowiem jest podstawowym składnikiem naszych komórek. Większość cholesterolu jest produkowana przez organizm z pożywienia. Co więcej, wszystkie nasze komórki,hormony, soki trawienne także są produkowane przez nasz organizm z pożywienia. Zapraszam do przeczytania rozdziału ŻYWNOŚĆ.Prawidłowe odżywianie się jest więc podstawowym elementem do korekcji, 

jeżeli nie chcesz mieć niedobrego,podwyższonego cholesterolu. Już widzę zamknięte sklepy mięsne  z powodu braku klientów, ale chyba na księżycu. Wyrzekać się schabowego po to, żeby żyć kilka lat dłużej bez chorób i zawału? To tak, jak w tym powiedzeniu mówił chłop do obrazu, a obraz doń ani razu. Pocieszające dla medycyny i farmacji jest to,że z przyzwyczajeń ludzie

bardzo rzadko rezygnują. Czy Ty chcesz popierać mafię, dostać zawał i umrzeć? Wypadałoby: rzucić palenie, przestać się objadać, schudnąć, biegać, spacerować itp. oraz usunąć problemy zdrowotne, o których możesz się dowiedzieć po sprawdzeniu twojego stanu zdrowia ze stóp lub tęczówki oka. To zamieszanie z cholesterolem jest prawdziwą aferą.


Uwaga dla zwolenników oficjalnego leczenia. Od momentu, kiedy zaczniesz brać leki na obniżenie cholesterolu, będziesz musiał, zdaniem formacyjnych naukowców,pozostać na nich na zawsze, ponieważ każde odstawienie pseudo-leków spowoduje natychmiastowy skok cholesterolu. Czy leczą, żeby wyleczyć? Czy to jest leczenie? Może znacznie lepiej jest zacząć doskonałą terapię naturalną bez ubocznych skutków? Patrz Miażdżyca i Serce.


MIAŻDŻYCA


Jest podobno chorobą tętnic spowodowaną zbyt wysokim poziomem tego tłustego cholesterolu, przynajmniej na to kładzie nacisk medycyna oficjalna, bawiąc się w namawianie wszystkich do sprawdzania cholesterolu, jakby miało to decydujący wpływ na powstawanie zmian miażdżycowych. Namawiają Cię na badania cholesterolu, bo mogą na tym ZAROBIĆ (wizyty) i robią reklamę syntetycznym pseudo-lekom licząc na korzyści materialne od farmacji.

PRAWDA jest naga lub kokieteryjnie obnażona. Jest takie przysłowie:naiwnych nie sieją, sami się rodzą. W tym przypadku jest ono niestety krzywdzące, ponieważ trudno się obronić przed reklamą i uświęconymi kapłanami naukowej medycyny, pozującymi na wybawicieli ludu od krzywdy. W powszechnie uznawanym wizerunku LEKARZ jawi się jako taki dobry człowiek, co od gęby odejmie i z drugim się podzieli (kolegą z farmacji), ale się temu nie dziw, przecież z czegoś trzeba żyć. Uczciwi lekarze na pewno wybaczą mi te uszczypliwości, prawda? Badania wykonane przez naszych rodaków dowiodły, że przy złych wynikach jednego dnia i 100 gramach wódki wieczorem,już następnego dnia te same badania wychodzą dużo lepiej. Serdecznie zapraszam do przeczytania rozdziału o żylakach.

Czytając dokładnie rozdział mechanizm powstawania miażdżycy w

Encyklopedii zdrowia, dowiesz się, że ten mechanizm jest ZŁOŻONY i wiąże się z reakcją   ściany tętnicy na uszkadzające ją czynniki. Pewnie ten złożony mechanizm wiąże się w węzeł małżeński, a reakcją tętnicy jest pełny zachwyt nad czynnikami. Czytając dalej dowiesz się, że PIERWOTNYM czynnikiem zapoczątkowującym miażdżycę jest uszkodzenie śródbłonka tętnic, czyli komórek wewnętrznej warstwy tętnicy przez następujące czynniki:


• mechaniczne, z których jednym jest NADCIŚNIENIE (robi balony, rozdymając

zwiotczałe, tracące elastyczność ścianki tętnic (na marginesie, prawdziwą przyczyną jest brak elementów z pożywienia uniemożliwiający regenerację ścianek tętnic).

• chemiczne: zwiększona ilość cholesterolu i niedotlenienie,

• bakterie, wirusy i osłabienie systemu immunologicznego, ułatwiające wtargnięcie mikrobów do organizmu.

Zalecam przeczytanie rozdziałuCUKRZYCA.

Zachęcam do obejrzenia w encyklopedii rysunków obrazujących mechanizm powstawania miażdżycy, ponieważ są dobrze zrobione.


UWAGA ! Medycyna znalazła cholesterol, bo farmacja OPATENTOWAŁA syntetyczne leki, które nieznacznie i sztucznie obniżają cholesterol oczywiście nie usuwając PRZYCZYNY. Te pseudo-leki mają dodatkowo wiele TOKSYCZNYCH ubocznych działań,które powodują szkody w organizmie, a te z kolei wymagają leczenia następnymi pseudo-lekami. Poszukać w prasie, ile tego typu leków zostało już z tego powodu z

szumem lub po cichu wycofanych z rynku. Teraz wróćmy do początku.

Niedotlenienie,Niedożywienie i Toksyny są podstawowymi przyczynami miażdżycy. Oczywiście w podwyższonym cholesterolu i chorobach serca przodują Amerykanie, jak również w spożyciu mleka i śmietnikowego jedzenia, jak potocznie określa się hamburgery, frytki, hot dogi i inne tego rodzaju szybkie amerykańskie jedzenie nafaszerowane chemią do smaku, często wytwarzane z ochłapów i innych normalnie niejadalnych odpadków z uboju zwierząti czasami przeterminowanych konserw.

Kiedy dowiaduję się o zawale serca i śmierci, to pytam, ile ta osoba wypijała mleka. Prof. Pierre-Henri Rolland stwierdził na podstawie swoich badań, że mleko zawiera metioninę (kazeinę),która w naszym organizmie zamienia się w bardzo szkodliwą HOMOCYSTEINĘ.

Ta ostatnia odkłada się na naczyniach krwionośnych, powodując ich osłabienie. Taki nalot skutecznie blokuje dostarczanie tlenu i pożywienia do komórek tętnic, co prowadzi do ich wiotczenia, degeneracji i braku możliwości prawidłowego odnawiania się (regeneracji). To można porównać do porozrzucania dużych kawałków folii po trawniku i oczekiwania, że po podlewaniu wszędzie będziemy mieli piękną trawę. Niemieckie badania z 1991 roku nad mężczyznami z bólami w mostku doprowadziły do stwierdzenia, że ich miażdżyca była bardziej spowodowana podwyższonym poziomem HOMOCYSTEINY niż cholesterolu. No

i co myślisz teraz o mleku? Już w1969 roku lekarz medycyny K.S. McCully opublikował w American Journal of Pahology artykuł,w którym sugerował, że HOMOCYSTEINA w nadmiernych toksycznych ilościach może degenerować arterie krwionośne i w ten sposób wywoływać choroby serca. Ten artykuł kosztował go utratę pracy na uniwersytecie HARVARD, mimo że badania potwierdziły słuszność odkrycia (tak się mafia rozprawia odszczepieńcami).McCully badał kilkunastoletnie dzieci z podwyższonym poziomem homocysteiny we krwi i stwierdzał u nich taki stopień degeneracji naczyń krwionośnych, jaki można spotkać u czterdziestokilkuletnich dorosłych cierpiących na choroby serca. Następnie wpadł na pomysł wstrzykiwania homocysteiny doświadczalnym królikom. Doświadczenia się powiodły. Królikom robił się nalot na naczyniach krwionośnych w ciągu od trzech do ośmiu tygodni.

Od tego czasu wiele różnych badań w pełni potwierdziło to odkrycie, ale farmacja musi zarobić na swoich lekach, a lekarze muszą je popierać. Dlaczego? Może tak zostali nauczeni, może nie mają czasu czytać,a może dostają jakąś działkę? Poza mlekiem i jego przetworami metioninę (prekursora homocysteiny) znajdziemy w czerwonym świńskim mięsie (hamburgerach między innymi). Wyniki badań wskazują, że już kilkunastoprocentowy wzrost homocysteiny we krwi powoduje kilkukrotne zwiększenie ryzyka zawału. Ciekawe skąd wiedzieli o tym starożytni żydzi już kilka tys. łat temu? Twój problem polega na tym, że homocysteina bardzo łatwo zamienia się w bezpieczną cystathioninę,

ALE tylko wtedy, kiedy w organizmie znajdują się właściwe ENZYMY

oraz WITAMINY B6, B12, a także kwas foliowy. Na nieszczęście dla farmacji i medycyny tych witamin,enzymów i kwasów nie da się OPATENTOWAĆ, żeby móc czerpać z tego korzyści. Na szczęście ja tylko powtarzam to, co inni już zdążyli naskarżyć. Przeczytaj upośledzone trawienie, drożdżyca.

Zanim lekarz namówi Cię na by-pasy lub lekarstwa (na których możesz być już do końca życia, czyli zawału) może lepiej byłoby dokonać paru zmian w sposobie życia, odżywiania oraz może spróbować naturalnych terapii, które usuną przyczyny choroby. Co Ty na to? Poza sprawdzeniem stanu zdrowia i ziołowymi kuracjami wskazane będzie: zrezygnowanie z palenia, codzienne spacery lub trucht,głębokie oddychanie, zmiana podejścia do siebie i otoczenia, wyeliminowanie mleka i przetworów mlecznych, cukru i słodyczy, kawy,

wołowiny, wieprzowiny, krewetek,podrobów, margaryny (bardzo szkodliwa), masła i olei roślinnych, majonezu, oraz: spożywanie większej ilości warzyw, dwóch łyżek oliwy z oliwek do potraw i niewielkich ilości tranu, twój organizm potrzebuje tłuszczów (podstawowy składnik w komórkach mózgu), ale nie takich, jakie obecnie spożywasz i nie w takich ilościach. 
cytat z książki 'Zdrowie i uroda "Sławomira Nowakowskiego

Aloe Vera Sivera -specjalista w zakresie naczyń

Składniki
91% czystego ,wolnego od aloiny żelu z liści Aloe Vera barbadensis miller
7% wartościowego miodu kwiatowego
wyciąg z pokrzywy

Zakres stosowania
skóra ,włosy,paznokcie
tkanka łączna
chrząstka ,kości
naczynia krwionośne (włośniczki)
Polecany
choroby układu krążenia
choroby skóry
detoksykacja
krążenie
zawiera dużo krzemu z pokrzywy

Krzem pozyskany z pokrzywy jest zalecany przy :
astmie
egzemie
chorobie stawów
wstrzymuje krwotok
Krzem z pokrzywy funkcje:
budowa tkanek skóry
włosów, paznokci
wspiera produkcję kolagenu który odpowiada za plastykę stawów
wspiera budowę cząstek kości , zwiększa przechwytywanie wapnia i wprowadza go do kości
poprawia elastyczność i krążenie w naczyniach


ProBalance Równowaga kwasowo- zasadowa


Przykłady:
1. Napięcia mięśniowe
Przekwaszenie prowadzi do skurczy mięśni w obrębie ramion i karku, do ostrej lumbago do skurczy w nogach

2. Drażliwość psychiczna
Stany przekwaszenia w mózgu prowadzą do agresywnego zachowania,działania z przemocą, osłabienie koncentracji i trudności z nauką ,migreny i zaburzenia snu.
3. Krążenie wieńcowe
Przekwaszenie krwi skutkuje nadciśnieniom tętniczym,zaburzeniami rytmu serca, problemami krążenia , zawałem serca ,żylakami lub arteriosklerozę (zwężenie naczyń krwionośnych).

4. Obszar żołądkowo - jelitowych
Typowym objawami są zgaga , odbijanie i uczucie pełności po bujnym posiłku.
Stan przekwaszenia prowadzi do biegunek, zaparć i zgrzybienia jelita grubego.
 
Medycyna Komórkowa. Choroba sercowo-naczyniowa cz 1.
Edukacja.
Jakie są przyczyny powstawania chorób serca?
Czy cholesterol jest przyczyną chorób serca.
Ten film wyjaśni Ci przyczyny powstawania chorób serca,naczyń krwionośnych, tętnic.
Suplementacja Omega3 i koenzym Q10
Na początku lat 70. zaobserwowano, że wśród Eskimosów mieszkających na Grenlandii częstość występowania choroby niedokrwiennej serca jest znikomo mała, pomimo powszechnie występującej w tej populacji nadwagi i nadmiernego spożycia tłuszczów.

O tym, dlaczego Eskimosi rzadziej zapadają na choroby serca, opowie nasz ekspert -- dr Leszek Walentynowicz, lekarz rodzinny.
Czerwona pigułka - odwrotna strona cholesterolu z Dr Kuliszem  

Jak nasza wątroba produkuje alkohol i dlaczego pisklęta są pijane od urodzenia ? Wiele zapytań od słuchaczy - rozmowy od gorączki po wyleczenie autyzmu jednak tematem przewodnim - CHOLESTEROL i mity z nim związane

Wyszukiwarka

Kreator www - przetestuj za darmo