Depresja...

                               


Jest stosunkowo nową chorobą. Jeszcze sto lat temu ludzie byli tak zajęci i mieszkali w dużych rodzinach i małych izbach, że nie mieli czasu na depresje.Większość ludzi uważała, że na depresję najlepszy jest kij. Depresja dla zdrowych ludzi może być źródłem dowcipów, ale teraz dzisiaj ma ją ponad 18 milionów Amerykanów, czyli średnio co pięćdziesiąty, a to już jest epidemia! Na dokładkę, na depresję cierpi DWA razy więcej kobiet niż mężczyzn. Ciekawe dlaczego? Pewnie są uprzywilejowane. Czasami język potoczny jest doskonałym źródłem informacji medycznych.Czy udało się Ci usłyszeć jak ktoś skarżył się na kogoś, że wpędza go w depresję lub stres? Jeśli tak, to możemy założyć,że psychiczne drażnienie i znęcanie się nad kimś oraz dołowanie jego zdolności, umiejętności, wyglądu itp. jest jedną z przyczyn choroby. Medycyna zresztą to w jakimś stopniu udowodniła, drażniąc prądem elektrycznym komórki mózgowe zwierząt. 

Chorzy na depresję mogą mieć następujące objawy:


• obniżenie łaknienia(dobrze dla otyłych) i popędu seksualnego(czasami  niedobrze),

• bóle głowy(niedobrze),

• osłabienie,

• słabą koncentrację,

• problemy z zapamiętywaniem (dobrze i niedobrze, w zależności od  sytuacji)

• uczucie winy,

• postrzeganie swojej sytuacji jako beznadziejną,

• ucisk w brzuchu i/lub klatce piersiowej,

• spłycenie i/lub skrócenie snu.


Depresant w czasie depresji może swoją sytuacje widzieć w tak czarnych kolorach, że traci motywację do życia, energię i nawet nie chce mu się szukać pomocy.


Oficjalne przyczyny:podobno trwałe lub przemijające uszkodzenia mózgu.Skąd te uszkodzenia mózgu? Czyżby tyle milionów ludzi było naraz bite pogłowie, lub drażnione prądem?


OFICJALNE TERAPIE.Depresje są najczęściej ostatnio leczone lekiem Prozac ® , który ma wiele działań ubocznych i jest mocno krytykowany. W Niemczech zamiast Prozac'u sprzedaje się zioło dziurawiec, które działa dużo lepiej.

Warto jest Ci przybliżyć dobroczynne działania Prozac'u, którego w 1996 roku używało już 6 min Amerykanów i 12 min ludzi w innych krajach. Prozac i podobne do niego leki przeciwdepresyjne są zalecane przez lekarzy setkom tysięcy dzieci, mimo że nie ma ŻADNYCH, naukowo udokumentowanych pozytywnych rezultatów. Prozac sprzedaje się również dla zwierząt domowych, które widocznie mają uczuleniowe depresje na właścicieli,albo jedzą z talerza ich opiekunów i się tym nafaszerowanym chemią żarciem zatruwają.


Prozac, Zoloft i Elavil mają następujące wspólne uboczne działania: bóle i zawroty głowy, suche usta, palpitacje serca, wymioty, mdłości, niepokój,impotencja, zmniejszenie chęci na seks, zatrzymywanie moczu,zamglone widzenie, brak snu, pocenie się, zmęczenie, osłabienie,problemy z koncentracją problemy z jelitami, zaparcia,zaczerwienienia skóry, drżenie ciała oraz dodatkowo mogą mieć:nerwowość, anemię, nocne senne zmory, powiększenie piersi,opuchnięcie jąder, kłucie w kończynach, bóle stawów.

Najlepsze są bóle głowy po Prozac'u, sama radość. Podobno tonący brzytwy się chwyta. Ja na twoim miejscu najpierw bym się dowiedział, jakiej brzytwy można się chwytać, żeby się nie pociąć i nie pokaleczyć na śmierć.


NATURALNE PRZYCZYNY i TERAPIE. Zacznijmy od bólów głowy. Może warto zastanowić się nad wpływem niedokrwienia, niedotlenienia i drażniących komórki mózgu toksyn? Co o tym sadzicie? Czyżby niemożliwość dostarczenia zdrowych, niezbędnych składników do prawidłowego działania i reprodukowania się komórek mózgowych? Czy depresja może być wynikiem samozatrucia organizmu?


Ja osobiście sprawdzam,czy nie nastąpiło:


• przesunięcie kręgów szyjnych powodujące nacisk na rdzeń  nerwowy(manipulacje),

brak witaminy B,ewentualnie DROŻDŻYCA,

• niedokrwienie i/lub niedotlenienie powodowane miażdżycą (*patrz:


MIAŻDŻYCA), stres(konsultacje), przykurcz mięśni szyjnych (masaże),


• upośledzone trawienie i wchłanianie pokarmów połączone z samo zatruwaniem się i niewłaściwą dietą ubogą w niezbędne substancje odżywcze (zestawy na oczyszczanie i regenerację organizmu),

• niewłaściwa praca tarczycy i w konsekwencji również otyłość (smarowania jodyną),

• zachwianie równowagi hormonalnej ( środki hormonalne, pigułki przeciwciążowe),

• alergie (*patrz:ALERGIE),

niski poziom cukru we krwi (*patrz: CUKRZYCA),

• niedostarczanie odpowiedniej ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych,

• braki światła(przebywania na słońcu) i ćwiczeń fizycznych.


Powyżej wymienione czynniki wpływają w różnym stopniu na podwyższenie poziomu stresu, który może być uznawany za jeden z czynników zasadniczych.

Nie prowadzono badań statystycznych co do procentowego udziału w depresjach ludzi z zaparciami, a szkoda, bo moje prywatne badania na to wskazują Czynie sądzisz, że sama niemożliwość oddania stolca przez kilka dni jest w stanie wpędzić kogoś w depresję? Nie wyobrażacie sobie,jaką ulgę i świetny nastrój przynosi zdrowe, łatwe i przyjemne,bezproblemowe oddanie stolca. Nawet nie wiesz, ilu ludzi o tym marzy i ze strachem czeka na następne odwiedziny w toalecie. Jeszcze jeden NOBEL? Dlatego bardzo wielu moich pacjentów zapomniało o depresjach i stresie związanym z odwiedzinami toalety już czasami po paru dniach używania doskonałego zestawy ziołowego. Wygląda na to, że rzeczywiście jest jakieś połączenie rozumu z tyłkiem, poza wybijaniem pasem rozumu z tyłka do głowy i czy to ma jakiś związek z niektórymi naukowcami.


Fragment książki„Zdrowie i Uroda „Sławomira Nowakowskiego   Polecane artykuły ,powiązane tematy


Depresja

Totalna Biologia - Depresja

Wątek: DepresjaAnna N
Depresja - silny spadek poczucia własnej wartości + poczucie winy. Jest to konflikt terytorium + hormonalny pat. Często strategia wygląda mniej więcej tak: krytyka, zagrożenie, walka o terytorium, frustracja, zahamowanie działania. Obniżone poczucie własnej wartości i porównywanie się z innymi. "Czy spełniam w życiu oczekiwania swoich rodziców?" Poczucie winy często jest głównym programem mentalnym, na którym opiera się depresja. Gdy np. podczas kłótni z kimś pojawi się myśl "to moja wina" w którą uwierzy dana osoba, wówczas włącza się program depresji i mózg atakuje sam siebie. Depresja to atakowanie samego siebie.Depresja pojawia się jedynie wtedy, gdy potrzebujemy jej, aby nam uratowała życie. Dobrym sposobem na leczenie się z depresji jest robienie planów.

Konflikt utraty terytorium, znakowania terytorium lub międzyludzki spór w obrębie terytorium. Tym terytorium może być wszystko: dom, rodzina, praca, szkoła, znajomi. Depresja wygląda tak, że osobnik zostaje z jakiegoś powodu zmuszony do tego, żeby wyzbyć się swoich naturalnych odruchów np. samiec staje się bardzo uległy żeby przetrwać, bo to jedyne rozwiązanie, jakie zna. Chciałby walczyć z przeciwnikiem, ale nie może, bo walka jest z góry przesądzona i przegrana. Wtedy musi się dosłownie "odseksualnić", nie może być samcem, bo samce walczą, a to dla niego oznaczałoby śmierć. Dlatego musi się wyzbyć swoich naturalnych odruchów.

Renata R
Depresja jest jak zwykle rozwiązaniem mózgu automatycznego na coś, czego bardzo pragniemy, ale nie potrafimy tego otrzymać. To rodzi frustrację, a że frustracja jest niebezpieczna, to mózg zabiera nam pragnienie i pozostawia nas w stanie bez żadnych pragnień. pokonanie depresji to jest moment, w którym rezygnujemy świadomie z tego, co uważamy, że koniecznie musimy mieć (osobę, status społeczny, pozycję, sukces), akceptujemy fakt, iż to nie dla nas, szukamy prawdziwych potrzeb, staramy się codziennie coś zrobić by cieszyć się życiem takim, jakie mamy. w dalszych krokach warto pracować głębiej nad cyklami i wzorcami, które nas przytrzymują w tym stanie pożądania danego obiektu/sytuacji życiowej, albo dlaczego blokują nam drogę do spełnienia, ale zacząć trzeba od tego, co jest powodem pierwszym. niestety często depresja jest wygodna, bo pozwala żyć w stanie, kiedy nic nie trzeba a wszystko wolno

Piotr Kmieć
Konflikt terytorialny plus hormonalny pat - nie mogę walczyć, bo walka i tak jest przegrana. Należy poszukać samca lub samicy alfa na terytorium. Może być to osoba silniejsza, ktoś jak szef lub ktoś, kto zarabia pieniądze. Osoba, która dominuje na danym terytorium.
Jeśli chcę zaznaczać swoje stanowisko, walczyć o swoje przekonania, a nie mogę, bo samiec alfa i tak mnie zdominuje, to walka z góry jest przegrana. Najlepszym rozwiązaniem na walkę w biologii jest brak walki.Jeśli i tak nie wygram, to się nie wychylam, nie ryzykuję - podkulam ogon i dostosowuję się do warunków.
link do strony

                Pani Stefania Korżawska prezentuje zdrowe odżywianie i ziołolecznictwo 

                                                      - odcinek 2 -    Depresja.

 

Wyszukiwarka


O produkcji leków psychiatrycznych mówi chemik Shane Ellison [PL]

.

 

Co piąta kobieta i co dziesiąty mężczyzna w naszym kraju cierpi na depresję. Takie są oficjalne dane i co dalej?

.


Firmy farmaceutyczne nie są zainteresowane naszym powrotem do zdrowia 

.


Przykra prawda, ale nie potrzeba nawet filmu by dojść do podobnych wniosków. w moim przypadku wystarczył widok "ołtarzyka lekarstw" jakie codziennie przyjmuje moja babcia, a które w żaden wymierny sposób nie poprawiają jej samopoczucia i kondycji.

.

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo