Jagody Acai

Jagody Acai to małe owoce, które swym wyglądem i smakiem przypominają znane nam wszystkim leśne borówki. Jednak spektrum ich prozdrowotnych właściwości jest dużo większe; te brazylijskie owoce to niesamowicie bogate źródło najpotrzebniejszych do prawidłowego funkcjonowania organizmu substancji.


Skąd bierze się bogactwo składników odżywczych Jagód Acai?


Aby dobrze zrozumieć dlaczego Jagody Acai są tak wartościowe pod względem odżywczym, należy przyjrzeć się odrobinę bliżej warunkom, w jakich dojrzewają. Ich wyższość nad innymi owocami bierze się stąd, że, po pierwsze, rosną na brazylijskich palmach, których wysokość sięga 20 metrów. Jagody Acai długo przebywają narażone na działanie promieni słonecznych i wytwarzają w ten sposób, by się przed nimi obronić, antyoksydanty, o których działaniu opowiem w dalszej części. Również żyzna, niezanieczyszczona gleba brazylijskich lasów wpływa na dużą zawartość substancji odżywczych w tych owocach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Jagody Acai rosną tylko i wyłącznie w naturalnych warunkach, tzn. nie można ich nigdzie uprawiać, czy hodować. Stąd pewność, że są zdrowe, naturalne i wolne od różnego rodzaju toksyn, którymi, w trakcie upraw, wspomaga się rozwój innych roślin.


Jagody Acai, a antyoksydanty

Do tej pory, za owoc najbogatszy w antyoksydanty uważało się winogrona. Najnowsze badania potwierdziły jednak informację, że Jagody Acai zawierają ich 20 razy więcej(!). Takie odkrycie to prawdziwy przełom; nic więc dziwnego, że moda na Jagody Acai ogarnia stopniowo cały świat.


Dlaczego antyoksydanty są tak ważne?

Są to związki chemiczne, które neutralizują działanie wolnych rodników, które mają niekorzystny wpływ na nasz organizm i to już na poziomie komórkowym. Dostarczamy je wraz z pożywieniem, lekami, dymem papierosowym, czy nawet z wdychanym powietrzem. Niekorzystne działanie wolnych rodników na ludzki organizm polega na tym, że uszkadzają one błonę komórkową i zaburzają, tym samym, prawidłowe funkcjonowanie komórki, w tym np. jej funkcje metaboliczne. Wolne rodniki, których działanie nie będzie niczym niwelowane, mogą doprowadzić do dużego spustoszenia w ludzkim ciele (zmiany miażdżycowe, zaburzenia pracy mózgu, układu krwionośnego, nowotwory). Uważa się też, że mają bardzo niekorzystny wpływ na stan skóry i są jedną z najważniejszych przyczyn jej szybkiego starzenia się.


Jagody Acai, a kwasy Omega

Jagody Acai zawierają szereg zdrowych, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich działanie prozdrowotne polega na regulowaniu gospodarki lipidowej organizmu; obniżają poziom złego cholesterolu, a podwyższają poziom zdrowego. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż wielu z nas boryka się dzisiaj z problemami z cholesterolem, co jest wynikiem np. źle zbilansowanej diety. Dlatego często, wraz z wysokim cholesterolem, idą w parze np. niedobory witamin. Również na ten problem Jagody Acai są odpowiedzią!
Jagody Acai, a witaminy

Jagody Acai są bogatym źródłem min: witaminy B1

Która to jest niezbędna dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej organizmu
witaminy B2

Wspomagającej pracę min. układu nerwowego
witaminy C

Stąd korzystny wpływ, jaki mają Jagody Acai na układ immunologiczny, proces gojenia się ran i zrastania kości, regenerację skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu etc.
witaminy E

Która jest odpowiedzialna za dostarczanie do komórek składników odżywczych i dlatego wspomaga odbudowę mięśni, pracę serca, stan żył, proces gojenia się ran etc.
beta karotenu

Który korzystnie wpływa na stan skóry, czy przeciwdziała problemom z widzeniem o zmierzchu


Inne właściwości jagód acai

Tak szeroka gama witamin, których dostarczają Jagody Acai, sprawia, że mają one niesamowicie wiele zastosowań. Ale oprócz nich, są też bogatym źródłem pierwiastków takich jak:
wapń

Wzmacniający kości potas

Który reguluje gospodarkę wodno- elektrolitową organizmu usuwając nadmiar wody
żelazo

Korzystnie wpływające na układ krwionośny


Jagody Acai są też dobrym źródłem białka (8.1 g na 100g suchej masy); zawierają 18 aminokwasów, co korzystnie wpływa na mięśnie, a konkretnie, na ich regenerację.
Wykazano również wpływ tych owoców na:
zwiększenie witalności
poprawę koncentracji
łagodzenie stresu
regulację wagi ciała
regulację poziomu cukru we krwi


Jagody Acai- suplementacja

Coraz popularniejsze suplementy diety z ekstraktu z jagód Acai powstają poprzez usuwanie z nich wody i otrzymanie suchego proszku, który, co ważne, nie traci swoich prozdrowotnych właściwości. Przy wyborze preparatu należy jednak zwracać uwagę na jego skład, tzn. czy nie ma on dodatku żadnych szkodliwych substancji. Lepszym rozwiązaniem jest z pewnością picie soku z Jagód Acai, który jest dostępny w coraz większej ilości sklepów z ekologiczną, zdrową żywnością.


Podsumowanie

Jagody Acai, dzięki swemu bogactwu substancji odżywczych i witamin, to zdrowie prosto z natury. Polecane są wszystkim, którzy chcą nie tylko uporać się ze swymi dolegliwościami, ale, przede wszystkim, zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wzmocnić swój organizm, by się przed nimi ustrzec.


źródlo :link

 

Wyszukiwarka

Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Kreator www - przetestuj za darmo