Jak nas łupie w kręgosłupie

"Bóle kręgosłupa , kończyn ,rwa kulszowa


Oficjalna przyczyna bólów kręgosłupa są :zła postawa ciała , skrzywienia kręgosłupa , praca w pochyleniu ,dźwiganie , wrodzone wady budowy kręgosłupa , zwyrodnieniowe zmiany kręgosłupa, dysków i tkanki kostnej/ chrzęstnej pod wpływem starzenia i/ lub urazów.

Zacznijmy od urazów .Naprężenia i przeciążenia powodujące mikro urazy , które sumują się i doprowadzają do powolnych , często niezauważalnych uszkodzeń. To wcześniej lub później kończy się zerwaniem ścięgien, złamaniami ,wypadnięciem dysków , naciskiem na rdzeń nerwowy itp. Wymieniane są również choroby kręgosłupa , spowodowane zakażeniami i odwapnieniem. Natomiast przyczyną starzenia sięhipotezami wolnych rodnikach, uszkodzenia błony komórkowej i kodu genetycznego. Dodatkowo bóle są powodowane krótsza kończyną od urodzenia, po złamaniach , po przykurczach mięśni lub złym ułożeniu ciała i stóp przy chodzeniu. Czy teraz już wszystko wiesz?

Jeżeli chcesz te bóle leczyć proszkami przeciwbólowymi, To nie musisz czytać dalej . Natomiast jeżeli nie chcesz mieć bólów to musisz sobie wytłumaczyć parę rzeczy.

Po pierwsze, niektórzy lekarze wiedzą , że bóle są powodowane niewłaściwą obsługą kręgosłupa .Co to znaczy? W tym celu należy przejść przeszkolenie na dźwigowego. Co? Każdy operator dźwigu wie, jakie może podnosić ciężary i w jakich warunkach .Dźwig musi odpowiednio stać i być odpowiednio podparty, bo inaczej się złamie, lub przewróci i dźwigowy już nigdy nie dostanie takiej dobrze płatnej pracy. A czy Ty właścicielu kręgosłupa przeszedłeś odpowiednie przeszkolenie. Nie? Więc trzeba pociągnąć rząd do odpowiedzialności.

Ktoś w końcu musi być odpowiedzialny za napisanie instrukcji i sprawdzenie czy wszyscy obywatele ją dobrze rozumieją .Jak idziesz do pracy ,to kto robi ci przeszkolenie BHP i sprawdza czy zrozumiałeś ? Jeżeli chodzi o odpowiedzialne państwo , to chyba odpowiedzialny za porządek rząd powinien tym się zająć tak szybko, jak szybko dorośniesz do rozumienia co się do Ciebie mówi. Czy to LOGICZNE? 

Na początek postaraj się zrozumieć że, wszystkie twoje ruchy i postawy mają bezpośredni wpływ na układanie się twojego kręgosłupa . Olbrzymi wpływ na długie ( w lata) i prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa ma sposób w jaki stoisz , siedzisz , wstajesz podnosisz i nosisz ciężary ,schylasz się i chodzisz . Słyszałeś na pewno , że nie wolno Ci się garbić , zakładać nogę na nogę , podnosić ciężary z przysiadu a nie ze skłonu , nosić plecak a nie teczkę , chodzić i siedzieć wyprostowany . I co ? I nic.

Muszę Ci się przyznać że przekopałem kilka uczonych ksiąg z zakresu medycyny i wygląda na to ,c że wszyscy chcą cię tylko leczyć , bo to są setki miliardów dolarów rocznie w USA i dużo mniejsze kwoty w Polsce. Odpowiedzcie mi, dlaczego udzie w tym samym wieku i w tej samej prany mogą mieć i nie mieć bólów kręgosłupa. Dziedzicznie predysponowani ?

Czy udało Ci się usłyszeć o samo-regeneracji tkanek po urazach i po mikro-urazach, po złamaniach i pęknięciach , po zerwaniach i naderwaniach ?

Czy wiesz z czego składa się kręgosłup , tkanka maziowa , komórki wiązadeł mięśniowych ? Nie wiesz ? To jak chcesz być zdrowy i nie mieć bólów ?

Rząd zafajdał sprawę , z czego cieszy się farmacja od środków przeciwbólowych , cieszą się lekarze z wizyt , cieszą się chiropraktycy i masażyści , tylko Ty się krzywisz z bólu i płacisz ( często może zbyt mało płacisz i to Cię nie motywuje do szukania wiedzy ) . Czasami rząd płaci za Ciebie ale z naszych podatków i ma Cię w dużym poważaniu . Dlaczego? Bo rząd ma bardzo dobrych doradców . Jak myślisz kogo?


Nieoficjalnie . Kręgosłup, kości i tkanka maziowa składa się z WAPNIA i wielu niezbędnych składników żywieniowych , (minerałów EFA). Jeżeli nie masz tych składników i /lub twój organizm nie może ich przyswajać z powodu upośledzenia trawienia , a na dokładkę drożdżyca i brak wapnia zakwaszają twój organizm , to jak sobie wyobrażasz REGENERACJĘ twoich kości i tkanek ? Przecież to jest podstawowa przyczyna DEGENERACJI kręgów twojego kręgosłupa, dysków , wiązadeł i wszystkich innych tkanek ,niewiele mają wspólnego z lecącymi Ci latkami. Jasne?

Odnowienie się komórek i tkanki maziowej zależy więc oczywiście od:

  • sprawności systemu trawienia i przyswajania ,

  • diety i niezbędnych składników odżywczych w pożywieniu

NATURALNE TERAPIE

Reiki, bioenergoterapia , dobry kręgarz , masażysta . Należy również wziąć pod uwagę , że przewlekłe bóle mogą mieć związek z niedoczynnością tarczycy oraz brakiem ćwiczeń gimnastycznych , powodujących zwiotczenie mięśni i wynikającą z tego ich podatność na uszkodzenia . Co do stanu zapalnego nerwu , to możemy mieć braki witaminy B6, spowodowane drożdżycą , brakiem niezbędnych składników odżywczych w pożywieniu lub upośledzeniem wchłaniania .

Na koniec możemy jeszcze dodać , że istnieje ponadto nowoczesna terapia polegająca na wstrzykiwaniu chemicznych środków anestezyjnych , które blokują przesyłanie sygnałów bólowych . Cudowny TOKSYCZNY środek, który blokuje ból ..Tyle tylko że trzeba często biegać na zastrzyki , które maja oczywiście dziedzicznie uboczne , a choroba DALEJ rozwija się i kończy operacją wymiany stawu biodrowego , kolanowego itd. czyli doskonały interes dla chirurga. Myślę że nie można nazwać tego hipokryzją , tylko biznesowym planem .

"cyt. "ZDROWIE I URODA" autor Sławomir Nowakowski

Lumbago, inaczej postrzał, to powszechnie znana, jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości.Jest to ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej, występujący z reguły ostro. Jak sobie z nim poradzić? 

 Znajdź 9 punktów na zewnętrznej powierzchni dłoni, w pobliżu jej środka, na przedłużeniu linii pomiędzy palcem środkowym i serdecznym (patrz rysunek). Jeśli naciskając jakiś punkt poczujesz ból, oznacza to, że natrafiłeś na właściwe miejsce. Miejsca takie odzwierciedla ją chory organ lub rejon ciała. Te właśnie punkty należy stymulować, gdyż są to punkty największego leczniczego oddziaływania.

(na podst. Andriej Lewszynow, 12 strondłoni)

Ćwiczenia rozciągające pomocne na ból pleców

Ćwiczenie kregosłupa lędźwiowego
Najlepsze ćwiczenia na zmniejszenie bólu krzyża
Rosyjski chirurg pokazał kilka prostych ruchów, które pozwalają uniknąć operacji kręgosłupa.

Udowodniono również że nasze emocje mają bezpośredni wpływ na stan naszego ciała . Zapraszam do zapoznania się z poniższe zdjęcie.

stanisław31 styczeń, 2012

świetnie wreszcie wiem dlaczego mam bóle kręgosłupa

Iwona22 luty, 2013

poznaj Ceragem czy chociażby Bimedica a tez się czegoś dowiesz...

m.23 styczeń, 2016

fajnie i mądrze piszesz, tylko ... trochę mi tego za mało. ja ten cały artykuł potraktowałabym jako wstęp. teraz chętnie poczytałabym, co jeść, czego unikać, czy lepeij siedzieć czy leżeć, takie głupoty, które bardzo dużo znaczą;) mimo wszytsko - dzięki! z ćwiczzeń na pewno skorzystam:)


Dodaj nowy wpis

 
Polecane 
Niezbędny duet przy odbudowie i zabezpieczeniu chrząstki stawowej

ALOE VERA ŻEL DO PICIA FREEDOM to prawdziwy multitalent dla podtrzymania sprawności ruchowej Twoich stawów - to połączenie 89% Aloe Vera, MSM (metylosulfonylometan)
, glukozaminy, chondroityny, witaminy E.
58% pokrycia dziennego zapotrzebowania na witaminę E*oraz witaminę C. Wyjątkowo łagodny proces produkcji by zachować to co najlepsze .Jakość potwierdzona certyfikatem IASC 
Figuactiv - Napój proteinowy Bogaty w niezbędne do odbudowy stawów aminokwasy Prolinę i Lizynę.
Kreator www - przetestuj za darmo