ŁUSZCZYCA- egzema

ŁUSZCZYCA- egzema


Jest chyba jedną z najnieprzyjemniejszych chorób, jakie można sobie zafundować. Nikt wtedy nie chce Ci podać ręki albo usiąść obok. Posiadacz może się często czuć jak zadżumiony. Suche, bolesne miejsca na skórze powodują również swędzenie, które chce się koniecznie podrapać i nigdy nie wiadomo w którym następnym miejscu się to brzydactwo pojawi. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że co pięćdziesiąty obywatel w mniejszym lub większym stopniu na to cierpi.

Oficjalne przyczyny nieznane. To bardzo interesujące, jak to się dzieje, że naukowa medycyna w XXI wieku może czegoś nie wiedzieć! Natomiast wie o czynnikach genetycznych, ale nieudowodnionych i ich skomplikowanym mechanizmie.

No cóż chyba mi przyznasz, że cała ta ich naukowa medycyna jest bardzo skomplikowana i na dokładkę pokręcona. Zgadzasz się?

Nieoficjalnie możliwe przyczyny: zaburzenia w odnawianiu się zdrowych komórek skóry, które mogą być powodowane: szybkim jedzeniem, toksynami, brak miminerałów, brakami  witamin, niewłaściwą dietą.


Do sprawdzenia: jelita, trzustka, wątroba, nadnercza, dieta.


OFICJALNE TERAPIE to: leki hydrokortyzonowe i inne podobne, ale nieskuteczne.

Naświetlania łagodzą symptomy, ale mocno przyśpieszają starzenie się skóry.

Jeszcze raz się zastanów, jak można leczyć coś, czego się nie zna i stosować nieskuteczne nibyleki niepowodujące wyleczenia? Jak?


NATURALNE LECZENIE musi usuwać przyczyny, czyli oczyszczać i regenerować: źle pracujący system trawienny, postępującą degenerację wątroby i trzustki, zanieczyszczoną krew oraz wyleczyć DROŻDŻYCĘ. Pacjent powinien poważnie pracować nad zmianą przyzwyczajeń żywieniowych, sposobu jedzenia i diety.


cytat z książki 'Zdrowie i uroda " Sławomira Nowakowskiego

    Czy  łuszczyca jest uleczalna?


Łuszczyca jest jedną z najczęstszych dziś pojawiających się chorób skóry,charakteryzująca się przewlekłym i nawrotowym przebiegiem. Na skórze pojawiają się czerwone plamy pokryte zgrubiałą białą łuską, bardzo czerwone, w większości jednak przypadków nie jest to bolesne, jednak często bardzo krepujące, dlatego wiele osób cierpiących na tę chorobę zgłasza się po pomoc nie tylko do lekarzy, ale i do gabinetów kosmetycznych, licząc na ukrycie niektórych defektów i śladów choroby. Osoby posiadające wyraźne objawy łuszczycy w miejscach widocznych,są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ odrażająco wyglądające plamy odsuwają od nich przyjaciół, którym wydaje się, że łuszczyca jest chorobą, która może być przeniesiona na innych ludzi.

Tradycyjna medycyna akademicka przyznaje, że powstawanie zmian łuszczycowych nie zostało dokładnie poznane.Niewątpliwie istotną rolę odgrywa podłoże genetyczne.

Stwierdzono,że jeśli oboje rodziców cierpi na tę chorobę, to prawdopodobieństwo zachorowania dziecka wzrasta do około 70 %. W tym przypadku trudno się też spodziewać, aby tradycyjne leki w postaci maści pomogły tę chorobę zlikwidować.Tak też jest. Medycyna konwencjonalna nie potrafi w łuszczycy rozpoznać nic więcej jak tylko zmiany na skórze, toteż i samo leczenie ogranicza się do powierzchni ciała. Cierpiących ludzi z objawami łuszczycy przybywa,ponieważ przyczyna tkwi znacznie głębiej. Edgar Cayce (od lat drukujemy jego Reading na temat zdrowia), znany amerykański wizjoner, który pod wpływem transów diagnozował choroby i podawał ich przyczyny,scharakteryzował łuszczyce w następujący sposób;

przyczyna tych zmian na skórze, które popularnie nazywamy łuszczycą, leży w zaburzeniach wewnętrznych ustroju człowieka, a głównie w ścienieniu ścianek jelita (od nadmiaru zalegającego kału), przez co możliwe jest przenikanie przez nie toksyny, która zatruwa krew i limfę.”

Wyciągając logiczne wnioski, aby podjąć się leczenia łuszczycy, trzeba:


                                                  Po pierwsze:


 • Oczyścić przewód pokarmowy z zalegających starych toksyn, czyli w odpowiednich cyklu dokonać czyszczenia jelit poprzez hydrocolonoterapie oraz oczyścić wątrobę. W jelicie grubym i cienkim znajduje się około 15 kg starej masy kałowej z kilkunastu lat, która w temperaturze 40 stopni ulega gniciu i fermentacji. Toksyna przenika (wchłania się) przez ścianki jelita i układ krążenia rozprowadza po całym ciele. Wątroba jako,najważniejszy i największy gruczoł w naszym organizmie i jako główne laboratorium chemiczne unieszkodliwia wszystkie substancje toksyczne,które powstały w procesach przemiany. Dlatego zakłócenie jej prawidłowej funkcji powoduje między innymi objawy łuszczycy.


                                                Po drugie:


  Uregulować trawienie poprzez prawidłowo dobraną dietę z zachowaniem bilansu kwasowo-zasadowego. Osoby z objawami łuszczycy powinny unikać pożywienia kwasotwórczego i spożywać głównie potrawy zasadotwórcze (z wyjątkiem pomidorów). Odpowiednio dobrana dieta polega na ograniczeniu do zera spożywania tłuszczu, słodyczy i ciast, mięsa wieprzowego oraz czerwonego. Należy wykluczyć również potrawy pieczone i smażone oraz ostre przyprawy. - Zalecane jest jedzenie dużej ilości owoców i warzyw z zachowaniem proporcji, trzy warzywa naziemne i jedno gruntowe. Zwrócić należy uwagę na stałą obecność w jadłospisie sałaty, która oczyszcza krew oraz selerów, rzeżuchy.


                                                    Po trzecie:


  - Picie specjalnych ziół regulujących pracę układu trawiennego oraz odkwaszających       chore komórki.

  - Wykonywanie zabiegów zewnętrznych stosując odpowiednie maści i olej rycynowy.

  - Ustawienie odpowiednich kręgów, które mają bezpośredni wpływ na powstawanie i przebieg choroby.

  -Pozytywne myślenie, czyli wewnętrzne przekonanie o powodzeniu kuracji.  Myśl jest potęgą! Trzeba pamiętać,że „Jak myślisz tak masz”!


  Edgar Cayce przez blisko 40 lat udzielał porad medycznych. Na 42 osoby,które w tamtym czasie zgłosiły się z objawami łuszczycy do niego, 34 potwierdziły całkowite wyleczenie W mojej kilkunastoletniej praktyce

  mogę stwierdzić, że pacjenci, którzy dostosowali się do tych zaleceń, odnieśli sukces, który był ich zasługą i nagrodą za pokonanie własnych słabości i złych przyzwyczajeń. Potrafili uwierzyć w cytowaną zawsze przeze mnie myśl:


  Zdrowie leży w twoich rękach i od Ciebie zależy, jakie ono będzie!”

  Życzę powodzenia i wytrwania w dążeniu do celu, któremu na imięZDROWIE.  AutorDorota Haas-KimelKuracja dr HORAKA 
Powoduje także odtrucie, odkwaszenie organizmu, dożywia go, przywraca równowagę metaboliczną i insulinową, odbudowuje masę mięśniową, polepsza jędrność skóry i przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.
Kreator www - przetestuj za darmo