Masaż dłoni

Oto uproszczona mapka punktów energetycznych na dłoni, przydatna podczas masażu. Wykonuj regularnie, np. 2 razy dziennie, 10-minutowy masaż całościowy lub masuj tylko wybrane punkty na każdej ręce.

Sposób na bóle menstruacyjne


 Masuj pięć punktów położonych pod nasadami palców środkowego i serdecznego. Możesz to robić profilaktycznie, zamiast czekać na atak silnego bólu.

(na podst. Andriej Lewszynow, 12 strondłoni)

W przypadku OBRZĘKÓW STÓP


należy przed snem lub kilka razy w ciągu dnia masować siedem punktów na środkowym palcu (patrz rysunek). Można je masować palcami, końcem igły (tym od strony ucha, nie nakłuwając skóry) lub innym ostro       zakończonym przedmiotem. Już po kilku takich zabiegach powinniśmy odczuć poprawę.

(na podst. Andriej Lewszynow, 12 strondłoni)

Lumbago, inaczej postrzał,


to powszechnie znana, jedna z najczęściej zgłaszanych dolegliwości. Jest to ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej, występujący z reguły ostro. Jak sobie z nim poradzić?

Znajdź 9 punktów na zewnętrznej powierzchni dłoni, w pobliżu jej środka, na przedłużeniu linii pomiędzy palcem środkowym i serdecznym (patrz rysunek). Jeśli naciskając jakiś punkt poczujesz ból, oznacza to, że natrafiłeś na właściwe miejsce. Miejsca takie odzwierciedla ją chory organ lub rejon ciała. Te właśnie punkty należy stymulować, gdyż są to punkty największego leczniczego oddziaływania.

(na podst. Andriej Lewszynow, 12 strondłoni)

Błyskawiczny masaż dłoni redukujący stres i usuwający napięcie w rękach i karku:


Delikatnie naciśnij środek prawej dłoni opuszką kciuka dłoni lewej (pozostałe palce podtrzymują prawą dłoń od dołu). Przez minutę wykonuj ruchy okrężne zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie w kierunku odwrotnym. Powtórz czynności na lewej dłoni.


(na podst. http://sangapupi.tumblr.com/post/28267451103/work-the-hands-for-release-the-stress)

 
Kreator www - przetestuj za darmo