NADCIŚNIENIE

                                      NADCIŚNIENIE


Któryś z polskich piosenkarzy śpiewał kiedyś w piosence pojawia się i znika. Z wysokim ciśnieniem krwi jest niestety inaczej. Pojawia się nie wiadomo skąd, przynajmniej dla uczonych przedstawicieli oficjalnej medycyny. Wiążą oni co prawda nadciśnienie z nadmiernym spożyciem soli kuchennej przez niektóre nacje, ale zależność między spożyciem soli a nadciśnieniem nie jest jeszcze dla nich całkiem jasna i trzeba się cieszyć, że nie jest pomroczna (chyba za mało przebywają na słońcu). Bardzo interesujące są dodatkowe informacje, które każdy może znaleźć w encyklopedii. Okazuje się, że nadciśnienie występuje bardzo sporadycznie w krajach Afryki Wschodniej, Chinach i na obszarach zamieszkiwanych przez plemiona na niskim szczeblu rozwoju cywilizacyjnego

oraz u górali (ale nie oscypkowych). Cóż, jeżeli jesteś cywilizowany to musisz być nadciśnieniowcem. Po prostu rewelacja i szkoda, że nasi naukowcy nie grzeszą darem kojarzenia. Chyba biedacy są rozkojarzeni z tego nadmiaru wiedzy w tych ciasnych szarych komórkach. Nadciśnienie nie występuje tam, gdzie ludzie po prostu nie mają możliwości przejedzenia się. Jeżeli w Polsce przed drugą wojną światową ponad 80% ludzi jadło mięso dwa razy do roku na święta to na pewno na nadciśnienie chorowali tylko nieliczni. Zdaniem naukowców wpływ na nadciśnienie mają:

szybko postępująca urbanizacja,

ruchy migracyjne,

warunki klimatyczne,

inne bliżej nieokreślone czynniki biogeograficzne.

Naukowiec, który to wymyślił, rzeczywiście się nad tym musiał napracować.

Proponowałbym nadać mu doktorat honoris causa nieistniejącej uczelni..

Najbardziej podoba mi się ta urbanizacja, ponieważ nigdy nie podejrzewałem Pana Urbana, żeby miał aż tak negatywny wpływ na nadciśnienie ludzi czytających NIE, bo nie widzę żadnego związku z budowaniem nowych osiedli mieszkaniowych i wzrostem nadciśnienia jego mieszkańców. Za to zdecydowanie popieram naukowe badania wzrostem ciśnienia u obywateli czytających tygodnik NIE. Co do ruchów migracyjnych to bym się zgodził. Jeżeli ktoś się przeprowadza do nowego mieszkania, to na pewno skacze mu ciśnienie, ale chyba na chwilę. Co o tym sądzisz? Jestem nawet za warunkami klimatycznymi. Jak taki Eskimos wygrzebuje się z igloo i znowu widzi śnieg, to przecież może mu znowu ciśnienie skoczyć, prawda? Natomiast zupełnie nie rozumiem czynników biogeograficznych, a Ty? Oni chyba też nie, bo nie rozwinęli tematu. Gdy dalej czytamy encyklopedię to, okazuje się, że nadciśnienie tętnicze może powodować i powoduje: schorzenia serca, przerost lewej komory serca, zmiany miażdżycowe, udar mózgu (wylew), niewydolność nerek (a może to nerki powodują nadciśnienie?).

Na nadciśnienie zapadają również kobiety zażywające środki antykoncepcyjne. Poważne statystyczne, medyczne badania wykazały, że ponad 20% ludzi ma podwyższone ciśnienie w czasie badania u lekarza, co jest najprawdopodobniej wywołane stresem związanym z wizytą u lekarza (a wyglądają na takich milusińskich).

Trudno jest stwierdzić, jaka ilość ludzi bierze w związku z tym leki, zupełnie niepotrzebnie.

Pomijając te pomieszano-poplątane naukowe wywody należy przejść do konkretów.

Naukowcom chyba zależy na tym, żeby nie dostrzec bardzo prostej zależności między posiłkami cywilizowanych ludzi i biednych plemion z Nowej Gwinei lub Eskimosów. Jeżeli nie są w stanie tego zrozumieć, to kto im dał te doktoraty i za co? Proponuję zrobić zrzutkę i wysłać ich do Nowej Gwinei na dwa lata z pudełkiem zapałek, siekierą i scyzorykiem.

Gwarantuję Ci, że na pewno odkryją prawidłową przyczynę powstawania nadciśnienia. Na wszelki wypadek doniosę Ci inne znane przyczyny, żebyś nie musiał w nieskończoność czekać na ich powrót:

ilość wypijanej kawy,

palenie,

picie alkoholu,

zbyt duża ilość ołowiu w organizmie,

spożywanie dużych ilości cukru i mąki,

niedoczynność tarczycy,

wiele leków,

drożdżyca,

chemia z farb, lakierów itp.,

chemiczne syntetyczne leki, patrz: książkę Phisicians Desk Reference

(USA, Canada).


OFICJALNE TERAPIE. Pseudo-leki tylko sztucznie obniżają ciśnienie. Z tego powodu chory musi je zażywać do śmierci i oczywiście często spotykać się ze swoim lekarzem, oraz kupować leki u swojego aptekarza, które produkuje farmacja. Co za wspaniały interes! Czy to ktoś specjalnie wymyślił, czy tak się dobrze udało przez przypadek? Jestem daleki od lansowania globalnych teorii spiskowych, ale coś tu wyraźnie nie gra. Istnieją również tzw.

niefarmakologiczne metody leczenia polegające na uregulowaniu trybu pracy i życia  pacjenta. Czy lekarz miał ostatnio czas Ci to tłumaczyć? A czy oni sobie tłumaczą? Zdrowsi są? Dłużej żyją? Osobiście znam wielu lekarzy co sami mają nadciśnienie. Czy Ty też znasz?

NATURALNE TERAPIE. Już po kilku dniach zażywania odpowiedniej ilości suplementów żywieniowych u większości ludzi następuje spadek ciśnienia. Trwały spadek może być osiągnięty przez regenerację organizmu, zmianę diety, zmianę sposobu jedzenia i stałe lub okresowe dożywianie organizmu odpowiednimi dodatkami żywieniowymi. Wszyscy moi pacjenci-klienci doświadczyli powrotu do prawidłowego ciśnienia lub jego zdecydowanego

zredukowania tylko po ziołowym zestawie oczyszczającym jelita i zaleceniach

żywieniowych (zmianie diety, sposobu jedzenia i odpowiedniego zestawiania żywności).

Niektórzy dodatkowo oczyszczali sobie nerki, wątrobę, krew, układ limfatyczny innymi zestawami ziołowymi. Oczyszczanie i regeneracja organizmu likwiduje nie tylko nadciśnienie, a sprawdzenie stanu zdrowia z tęczówki oka i/lub stóp oraz wywiad z pacjentem pozwalają ustalić, jak mogło dojść do choroby. Nie musiałbyś zapaść na nadciśnienie, gdybyś wiedział co robić, a czego unikać, ale wtedy niestety niepotrzebne byłoby leczenie, lekarze i syntetyczne leki. Jeżeli czujesz, że musisz popierać nasz rodzimy i zagraniczny farmaceutyczny biznes, to możesz liczyć na ich pełne zrozumienie. Oni są zawsze po twojej stronie, gotowi przyjąć twoje pieniądze. Skoro już jesteśmy przy biznesie,

to niepokoi mnie jedna sprawa. Mianowicie, poza arteriosklerozą, która zwęża przekrój naczyń krwionośnych nie znaleźliśmy żadnej innej bezpośredniej przyczyny nadciśnienia.

A jeżeli okaże się, że żyją osobnicy bez arteriosklerozy i mają nadciśnienie?

Jako uczony badacz pisma (nie świętego) nie mogę przejść nad tym obojętnie. Jako niedoszły mechanik samochodowy wiem, że jak się filtr paliwowy zapcha, to samochód staje. Niby jedno z drugim ma niewiele wspólnego, a jednak. Układ krwionośny człowieka ma dwa takie filtry. Jednym są nerki, a drugim wątroba. Czy zapchanie toksynami któregoś (lub obu) z tych filtrów może doprowadzić do wzrostu ciśnienia?

Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, to nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na kolejną Nagrodę NOBLA.

W końcu mamy XXI wiek i chyba nadszedł czas, żeby poważnie traktować naukę, a nie pisać dyrdymały. Dowód na tę hipotezę jest bardzo prosty. Bierzemy młodego pacjenta z nadciśnieniem, który jeszcze nie wykazuje zmian miażdżycowych i dajemy mu ziołowe suplementy żywieniowe na oczyszczenie wątroby i nerek. I co? I po miesiącu pacjentowi wraca ciśnienie do normy. Czyż nie jest to epokowe odkrycie na miarę XXI wieku, a komisja

Nobla na pewno dba o swoją reputację i nie przepuści tak wielkiego naukowego odkrycia. żeby sobie popsuć opinię. W związku z tym na pewno zaszczyci mnie nie tylko nominacją do tej prestiżowej nagrody, ale i samą nagrodą.

Na zakończenie jeszcze kilka dodatkowych informacji. Niektórzy naukowcy uważają, że nadciśnienie prowadzi do cukrzycy i złej pracy wątroby. Co o tym sądzisz? Spróbujmy odwrócić sytuację. Może to właśnie niewłaściwa praca wątroby (zmiany degeneracyjne) w jakimś stopniu powodują cukrzycę i wysokie ciśnienie. Zauważmy, że WZROST ciśnienia

musi mieć swoje przyczyny i nie jest chorobą, ale symptomem choroby. Już samo to jest odkryciem, szkoda tylko, że naukowcy na to nie wpadli.

Może warto zastanowić się nad badaniami korelacji nadciśnienia u osobników z

przewlekłymi problemami emocjonalnymi, które niewątpliwie dołują i nadwątlają

organizm


cytat z książki 'Zdrowie i uroda " Sławomira Nowakowskiego


 Burak czyni cuda!


2013-11-04 08:12:37, komentarzy: 2Miliony ludzi w Polsce cierpi na nadciśnienie tętnicze, nie widząc, że mogą je wyleczyć w ciągu kilku dni pijąc sok z... buraka ćwikłowego.

Kilka lat temu (wykonując wyjątkowo stresującą pracę) nabawiłem się nadciśnienia tętniczego. Próby farmakologicznego leczenia zakończyły się umiarkowanym sukcesem: ciśnienie miałem nadal podwyższone (choć już nie wysokie), wskutek ubocznego działania aż trzech rodzajów tabletek, które przyjmowałem, czułem się stale zmęczony i psychicznie zdołowany!

W desperacji rozpocząłem przeszukiwać nieskończone zasoby internetu w nadziei, że może znajdę jakąś ludową metodę wyleczenia trawiącej mnie choroby. I znalazłem! Natrafiłem na ten artykuł: http://www.eioba.pl/a/2g5c/nowy-supernapoj-sok-z-buraka-cwiklowego

Naukowcy z uniwersytetu w Exeter (badaniami kierowała pani profesor Amrity Ahluwalii) udowodnili w badaniach, że rewelacyjne działanie w zakresie regulacji ciśnienia krwi ma sok z buraka ćwikłowego. Już po spożyciu jednej szklanki soku z buraka, po godzinie następuje zauważalne obniżenie ciśnienia krwi, po 3 godzinach ciśnienie spada maksymalnie i efekt taki utrzymuje się przez 24 godziny.

Bez specjalnego przekonania postanowiłem sprawdzić prawdziwość przedstawionej tezy.........

link

Profilaktyka 
Aloe Vera Sivera- specjalista w zakresie naczyń
Polecany
choroby układu krążenia
choroby skóry
detoksykacjakrążenie zawiera dużo krzemu z pokrzywy
ProBalance LR -równowagę kwasowo-zasadowąTo suplement diety, który wspiera równowagę zasadowo-kwasową organizmu niezbędną dla zdrowia. ProBalance LR dostarcza Twojemu organizmowi cennych minerałów zasadowych dla wewnętrznej równowagi.Zrównoważony stosunek kwasów do zasad w organizmie jest niezbędny dla naszego zdrowia. 
Super Omega 3 Activ
Skład: olej rybi (41%), żelatyna, olej z wiesiołka (13%), włókna jęczmienne, substancja utrzymująca wilgoć (gliceryna), emulgator (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych), olej z nasion palmowych, barwnik (tlenek żelaza...
Wątek: Nadciśnienie
Romuald Kosznik
Nadciśnienie to męski konflikt związany z odległym terytorium, które musimy porzucić lub oddać, ale nie potrafimy się z tym pogodzić; "Jestem bezsilny". Lub/i " Muszę mocniej naciskać, jeśli ma mi się udać". Też bardzo często są to konflikty związane z bliskością śmierci - nie tylko mojej. UWAGA! Bardzo często na samą myśl, że idę do lekarza lub inne badanie, ciśnienie wzrasta automatycznie (EMOCJA zwana ADRENALINĄ) i już mam wysokie ciśnienie. Wyjdę od lekarza i ciśnienie spada ! Więc po co brać leki na obniżenie ciśnienia?
UWAGA !!! Tylko też należy brać pod uwagę, że jeżeli ten typ (osoba) lubi mieć podwyższone ciśnienie i dobrze się z nim czuje, to trzeba po prostu go zostawić i żyć z radością !!! Wg powiedzenia - ten typ tak ma i jest ok !!!

Beata S
Mona Oshin nadciśnienie związane jest z odległym terytorium, które musimy porzucić lub oddać, ale nie potrafimy się z tym pogodzić. Wewnętrzne odczucie: "jestem bezsilny", "muszę mocniej naciskać, jeśli ma mi się udać". Gilbert podaje w związku z nadciśnieniem również przykłady konfliktu związanego z bliskością śmierci przez utonięcie.

Piotr Kmieć
Przy wysokim ciśnieniu mierzymy dwie wartości. Normalne to 120/80 gdzie pierwsza wartość to skurcze, siła męska, odśrodkowa, a druga wartość to rozkurcze, siła żeńska, dośrodkowa.
Jeśli pierwsza wartość jest wyższa niż norma, a druga jest w normie, to konflikt typu: "mężczyzna chciałby uciec z domu, ale jego kobieta zostaje"
Jeśli i skurcze i rozkurcze są wysokie to: "Mężczyzna ucieka, a kobieta go goni".
Oczywiście patrzymy na to metaforycznie i szukamy analogicznych wydarzeń w życiu.

 
Kreator www - przetestuj za darmo