Nadczynność i Niedoczynność Tarczycy (BARDZO WAŻNE)

                       NIEDOCZYNNOŚĆ  TARCZYCY.


Uwaga! Empirycznie stwierdzono że prawie 100% wyników dostępnych oficjalnych medycznych badań krwi, nie wykazuje niedoczynności tarczycy, mimo że ta niedoczynność ma miejsce. Problem braku wiarygodności dotyczy bardzo wielu medycznych badań. Według medycyny niedoczynność tarczycy może być spowodowana: genetycznie, przewlekłym zapaleniem,leczeniem promieniotwórczym jodem, operacją, promieniami rentgena i chorobą przysadki (wydzielanie niewłaściwych ilości hormonu).

Rozregulowanie tarczycy może być również spowodowane brakiem jodu w pożywieniu lub niemożliwością jego wchłonięcia, oraz radioaktywnością nuklearną.

Zmniejszone(w stosunku do normy) wydzielanie hormonów tarczycy może powodować:

u noworodków: niedorozwój mózgu i niedorozwój kośćca,

u młodzieży: zahamowanie wzrostu i ociężałość psychiczną,

generalnie:spowolnienie przemiany materii i niedotlenienie.

Objawy przy niedoczynności to do wyboru: marznięcie, silne odczuwanie marznięcia kończyn, osłabienie, senność, słabsza wydolność umysłowa i fizyczna, bóle mięśni. Dodatkowe symptomy i objawy z innych źródeł medycznych: syndrom wiecznego zmęczenia,depresje, tycie, niepłodność, bóle reumatyczne, nadmierne upławy połączone ze skurczami, częste infekcje i/lub przeziębienia,infekcje górnych dróg oddechowych, problemy i choroby skórne(egzemy, trądzik, łuszczyca, sucha skóra), zaburzenia pamięci i koncentracji, paranoja, migreny, długie spanie, leniwość, skurcze mięśni i ich słabość, problemy ze słuchem, kłucia/pieczenia,anemia, trudności z myśleniem i kojarzeniem, opuchnięcie oczu, zaparcia, utrudnione oddychanie, chrypka, osłabienie wzroku. I kto by pomyślał, że taka mała tarczyca może tyle narozrabiać? Oprócz tarczycy są również przytarczyce, które regulują gospodarkę wapniowo-fosforanową. I co Ty na to?

Oficjalne dane podają, że większość ziemi uprawnej w Polsce ma zbyt małą ilość jodu, żeby pokryć potrzeby naszych organizmów, oraz że wybuch elektrowni w Czarnobylu uszkodził nie tylko nasze tarczyce, ale całe nasze organizmy w bardzo różnym stopniu.

Najlepszym tego przykładem jest raport ONZ stwierdzający, że przypadki dziecięcego raka tarczycy na terenach Białorusi, Rosji i Ukrainy,które najbardziej ucierpiały, wzrosły około 100 RAZY.

Może w końcu doczekamy się jakiś polskich danych. Niestety nie wszyscy w Polsce dostali po tym wybuchu płyn Lugola, a ci którzy dostali,najczęściej dostali go za mało.


OFICJALNE NAUKOWE leczenie tarczycy polega na operacjach, napromieniowywaniu lub podawaniu syntetycznych hormonów.

Jest to w pewnym stopniu kryminalna sprawa, ponieważ jak mogliście na wstępie przeczytać, pierwsze dwie metody są mało skuteczne i nierzadko kończą się uszkodzeniem tarczycy. Podawanie syntetycznych hormonów tak się ma do leczenia jak pięść do nosa i tym którzy ją wymyślili wypadałoby tą pięścią dać po nosach nauczkę. Francuski lekarz, dr Jean G.A. Lugol, żyjący w latach 1786-1851 skutecznie leczył niedoczynność tarczycy roztworem jodyny i jodku potasu. Jak widać, medycyna ma skuteczny środek i doskonale wie, jak go używać, ale widocznie

niema w tym INTERESU.

W latach 1920-1930 chirurg i ginekolog dr John Hopkins, profesor z uniwersytetu w Baltimore w stanie Maryland w USA, eksperymentował z malowaniem jodyną narządów z cystami, wzmacniając działanie jodu z jodyny wstrzykiwaniem do krwi magnezu. Od 1993 roku lekarz medycyny z Viktorii w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie wyleczył cysty płynem Lugola ponad dwustu pacjentkom. Wielu innych lekarzy obu medycyn stosuje dodatkowo oczyszczanie organizmu z toksyn, uzupełnianie minerałów, witamin i inne suplementy żywieniowe, zaleca zmiany diety, oraz stosuje różne inne formy naturalnej i chińskiej medycyny. Ze swojej strony mogę Ci zaproponować następującą alternatywę. Jeżeli po zapoznaniu się z objawami i symptomami niedoczynności tarczycy podejrzewasz, że twoja tarczyca nie

pracuje tak jak powinna, to ja na twoim miejscu nie zawracałbym sobie głowy badaniami, tylko kupił w aptece polską jodynę na alkoholu etylowym(ważne) i smarował sobie codziennie kawałek skóry o powierzchni dłoni, gdzie tylko popadnie, oraz przyjmował

duże ilości proteinowego wapnia z magnezem. Z doświadczeń setek tych,którzy się już smarowali wynika, że organizm wchłania sobie tyle, ile mu potrzeba, a jak mu już nie potrzeba,to będziesz chodził o kilka godzin dłużej na żółto pomalowany. Najczęściej masz kilka miesięcy regularnego smarowania zanim nastąpi nasycenie twojej tarczycy odpowiednią ilością jodu. W międzyczasie trochę schudniesz, a twoje samopoczucie, pamięć i inteligencja będą się zdecydowanie poprawiały. Oczywiście sama jodyna nie jest panaceum na wszystko i nie oczyści twojego organizmu z toksyn ani nie uzupełni braków minerałów. Nie wygoni także z twojego organizmu pasożytów. Ale co się poprawi, to twoje. Ta rada jest warta od kilkuset do kilku i więcej tysięcy złotych, nie wspominając o zaoszczędzonych latach leczenia i życia.

UWAGA! Osoby z wolami robią to na własną odpowiedzialność zaczynając od mniejszych powierzchni, ponieważ oficjalna medycyna podaje, że jest to podobno niebezpieczne. W takich wypadkach zaczynałbym od odpowiednich zestawów

oczyszczająco-regenerujących,bioenergoterapii i pomocy dobrego terapeuty.

Na koniec powiedzmy o wpływie NIEDOCZYNNOŚCI tarczycy na zawały serca. Lekarz medycyny, B.O. Barnes z Connecticut przeprowadził badania nad 1.569 pacjentami,których leczył na niedoczynność tarczycy. Mianowicie porównał ilość swoich pacjentów z chorobami serca w różnych grupach wiekowych ze słynnymi wynikami kilku dziesięcioletnich statystycznych

badań Framinghama,określającymi procent osób z chorobami serca w przedziałach wiekowych.

Rezultaty są szokujące. Obliczając wyniki ze wszystkich grup wiekowych, drBarnes powinien się spodziewać około 70 chorych na serce, a wśród jego wyleczonych na tarczycę pacjentów udało mu się znaleźć tylko 4, słownie CZTERECH.

Jaką wymowę i znaczenie ma dla Ciebie ten rezultat?

Smarując się codziennie JODYNĄ (aż do momentu, kiedy nie będzie ona po ośmiu godzinach znikać), zmniejszasz swoje szanse na chorobę serca aż około DWUDZIESTU razy.

Czyż zakup tej książki nie jest najwspanialszą inwestycją i kopalnią diamentów wiedzy?

Na dokładkę w jakimś stopniu przestaną Ci zimą marznąć nogi.

Ci z was, którzy przeżyli Czarnobyl w Polsce mają bardzo duże szanse mieć słabo pracującą tarczycę i wasze dzieci również. Jodu,podstawowego paliwa dla dobrze pracującej tarczycy, brakuje najczęściej w

pożywieniu pędzonym na sztucznych nawozach i wyjałowionych z minerałów glebach, lub twój organizm nie jest w stanie go właściwie użytkować. Dla Polonusów w USA mam niepokojącą wiadomość. Tak się złożyło,że w okolicach Chicago działa co najmniej 5 elektrowni atomowych i jeden instytut. Książka pod tytułem Women'sHealth zawiera mapę najbardziej radioaktywnych terenów na terenie USA i dane dotyczące ryzyka mieszkania na tych terenach.


TERAPIE ZIOŁOWE.

NIEPŁODNOŚĆ,patrz: URODZENIE ZDROWEGO DZIECKA

Wyglądana to, że biała rasa jest na wymarciu i to nie jest żart. Nie dość, że bardzo dużo małżeństw poprzestaje na jednym dziecku (w pewnym sensie na socjalnej kalece, która może mieć trudności z utworzeniem trwałego związku małżeńskiego),to na dokładkę w zawrotnym tempie rośnie procent nastolatków, którzy nie mogą zapłodnić lub zostać zapłodnionymi . Rośnie też odsetek niedonoszonych ciąży i homoseksualistów.

Dla przypomnienia, na dzień dzisiejszy ponad 20% dzieci rodzi się ze skłonnościami do astmy,bronchitu, alergii, wad wzroku lub nadwagi w cudownych tzw. krajach rozwiniętych gospodarczo i należałoby dodać, że chorobowo też. Mamy chyba do czynienia ze stopniową degeneracją całego gatunku albo z epidemią, jeżeli prawie co czwarte małżeństwo w Kanadzie nie może spłodzić dziecka, a te urodzone są w jakimś stopniu upośledzone i nikt nie bije na alarm!

Oficjalnymi i nieoficjalnymi przyczynami są: długotrwały niedobór białka,minerałów, witamin,chemikalia, promieniowanie jonizujące, mikrofale, cukrzyca, nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy (Czarnobyl), nadnerczy, układu hormonalnego.


OFICJALNE TERAPIE są niestety drogie i mało obiecujące.

NATURALNE TERAPIE.. Po sprawdzeniu stanu organizmu przy pomocy irydologii i refleksologii oraz wywiadzie mamy w zasadzie pełen obraz zmian degeneracyjnych, stresu,diety, itp. Przy takiej bazie danych jesteśmy w stanie zaproponować odpowiednie terapie i to wszystko, a reszta należy do zainteresowanych. Najważniejsze,że działa.


źródło:cytat z książki 'Zdrowie i uroda " Sławomira Nowakowskiego

Zanim zastosujesz metody polecane przez Sławomira Nowakowskiego koniecznie zapoznaj się z artykułem ze strony Hashimoto i Jod: dobry pomysł, czy zły?

http://www.hashimotoshealing.com/hashimotos-and-iodine-good-idea-or-bad/

oraz Jod i Hashimoto tarczycy, część I
http://perfecthealthdiet.com/2011/05/iodine-and-hashimotos-thyroiditis-part-i/ .
Znajdziesz tam wiele wskazówek które w istotny sposób podważają tezy przedstawiane dotychczas przez znawców tematu.Strony są w języku angielskim ale można skorzystać z tłumacz google .
 
Polecane książki
Kreator www - przetestuj za darmo