STANY ZAPALNE NEREK, PĘCHERZA i DRÓG MOCZOWYCH

NERKI.


To wielka i skomplikowana oczyszczalnia ścieków. Aby jej pomóc w pracy należy pić co najmniej 2 litry wody. Około 75% ludzi ma gorzej pracujące nerki zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Badania tego nie wykazują i nasza czujność jest uśpiona. Okresowe

badania z tęczówki oka i/lub z receptorów na stopach pomogłyby wielu ludziom uchronić się od wielu kłopotów. Poważne stany nerek powodują opuchnięcia (wałki) pod oczami. Nerki powinny wydalać kwas moczowy i jeżeli tego nie robią to cierpi serce, stawy i zamęcza cię artretyzm. Możesz ratować się Urosanem lub czymś podobnym. Skład mieszanki to skrzyp, korzeń lubczyku, ziele połonicznika, liść brzozy, liść mącznicy, liść borówki brunszwicy.
Z innych można wymienić łopian większy, jagody jałowca, włosy kukurydzy, pietruszka, czerwone borówki, żurawiny, nasiona arbuza.
Mimo że tak dużo ludzi ma problemy z nerkami to jednak większość nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego tylko niewiele firm decyduje się na robienie ziołowych mieszanek na regenerację nerek, usuwanie kamieni, stany zapalne, itp. Będziesz szczęśliwcem jak na
taką trafisz.


cytat z książki 'Zdrowie i uroda " Sławomira Nowakowskiego

STANY ZAPALNE NEREK, PĘCHERZA i DRÓG MOCZOWYCH


Jeśli chcesz to możesz sobie wyobrazić twoje nerki jako taką małą miejską oczyszczalnię ścieków tyko zdecydowanie lepiej zorganizowaną. Miliony małych komórek nerek oczyszczają krew z ubocznych produktów przemiany materii wszystkich trylionów komórek twojego organizmu, tworząc z nich mocz i wysyłając go do pęcherza. Problemy w wielu przypadkach zaczynają się w chwili oddawania moczu, przy stosunku płciowym i oddawaniu stolca.

Wyobraź sobie, że wybierasz się ze swoją wspaniałą dziewczyną na wymarzone wakacje na Wyspy Dziewicze i już nastawiasz się na te noce szalone. Okazuje się, że po pierwszej takiej nocy twoja dziewczyna zaczyna chodzić do toalety co 15 minut, a wieczorem Ci mówi, że nic z tego, bo ją dołem piecze. I co Ty na to? Wykosztowałeś się nastawiłeś i masz babo placek.

Otóż kobiety szczególnie powinny zachowywać czystość ze względu na niewielką

odległość ujścia cewki do odbytu, w okolicy którego może przebywać wiele bakterii

kałowych(jelitowych), które jak sępy czekają na okazję ,żeby się dostać do cewki

moczowej,aby później dalej powędrować do pochwy, pęcherza,macicy i jajników. Ważne jest również podcieranie się od przodu do tyłu,a nie odwrotnie. Infekcje zdarzają się również podczas stosunków płciowych. Wtedy bakterie są niejako popychane dalej aż do macicy. Na członku też może się znajdować cała masa bakterii i dlatego ręce należy myć przed siusianiem, bo brudne dłonie mogą zarazić członka. Najbardziej niebezpieczne są stany zapalne nerek w czasie ciąży. Są one powodowane przez pałeczkę okrężnicy,najczęściej pod koniec ciąży. Leczenie antybiotykami często prowadzi do uszkodzenia płodu i/lub jego śmierci. W tej sytuacji nasuwa się następujące pytanie.

Skąd pałeczka okrężnicy bierze się w nerkach?

Oczywiście bakterie mogą dostać się do organizmu z pożywieniem, łub

napojami. Niebezpieczna E-coli w miejskiej wodzie pitnej pozbawiła życia w 2000 r. kilkoro Kanadyjczyków. Bóle nerek, stany zapalne pęcherza, swędzenie okolic sromu, pieczenie przy oddawaniu moczu, oraz jego częste oddawanie w połączeniu z temperaturą mogą świadczy o infekcji. Jakkolwiek można przejść stan zapalny bez leczenia to jednak może to doprowadzić do przewlekłych stanów zapalnych i uszkodzenia nerek.

Kobiety po nocy zawsze mają w cewce moczowej jakąś ilość bakterii, które należy

wydalić z rannym oddawaniem moczu, co jest niezmiernie istotne ,albowiem ich ilość może się bardzo zwiększyć w ciągu paru godzin.Bardzo istotne jest również wypijanie około dwóch litrów wody dziennie, co będzie powodowało oddawanie moczu, lepsze filtrowanie, lepszą pracę nerek i wreszcie wydalanie bakterii. Picie kawy i innych napojów pogarsza pracę nerek, zmniejsza ilość oddawanego moczu oraz zakwasza organizm powodując powstawanie kamieni nerkowych.

Mocz o odczynie słodkim przyciąga bakterie i dlatego kobiety lubiące słodycze, chore na cukrzycę i otyłe łapią stany zapalne częściej. Duże dzienne dawki naturalnej witaminy C pomagają zmienić odczyn moczui zapobiegać infekcjom.

Chętnych do zgłębiania tematu zapraszam do przestudiowania encyklopedii zdrowia.

Zapalenia nerek mogą uszkadzać również nadnercza, jeden z najważniejszych gruczołów hormonalnych, co może pociągnąć za sobą ą pracę tarczycy,szybsze starzenie się i wiele innych problemów zdrowotnych.


OFICJALNE TERAPIE: podawanie antybiotyków (patrz Antybiotyki).

NATURALNE TERAPIE to zapobieganie, zapobieganie i jeszcze raz zapobieganie.

żurawina,pokrzywa i wiele innych ziół. Doustnie i wlewki.

Leczenie polega na przyjmowaniu mieszanek ziołowych, w miarę

możliwości uzupełnianych Reiki, bioenergoterapią.*Patrz TERAPIE ZIOŁOWE.
NOCNE MOCZENIE


Nocnym moczeniem nazywamy bezwiedne oddawanie moczu podczas snu. U małych dzieci może być podobno wadą wrodzoną natomiast u dorosłych objawem chorób neurologicznych.

Oprócz tego istnieje również częste oddawanie moczu w ciągu nocy (1-3 razy). Naukowa medycyna dorobiła się masy sprzętu do badań urograficznych, cystograficznych, uretrograficznych,limfograficznych, radioizotopowych i ultrasonograficznych. Ilość powikłań po samych badaniach nie jest znana, bo nikt nie chce prowadzić statystyk, ale na pewno nie są one bezpieczne. Na dokładkę okazuje się,że leczenie po badaniach  jest mało skuteczne w bardzo wielu przypadkach. NATURALNA MEDYCYNA po sprawdzeniu stanu zdrowia i wywiadzie jest w stanie

zaproponować bardzo skuteczne i bezpieczne terapie ziołowe.

Czasami dobrą diagnozę i skuteczną terapię można załatwić przez telefon. W tym

konkretnym przypadku dziecko (dziewczynka) miało, oprócz nocnego moczenia,

kilkudniowe zaparcia. Doskonałe zestawy ziołowe szybko zlikwidowały nocne moczenie.

ZiołoHydrangea (ang.) jest pod tym względem nieocenione.

Natomiast u osób dorosłych kilkukrotne budzenie się w nocy w celu oddania moczu jest poza przerośnięciem gruczołu krokowego, spowodowane najczęściej degeneracyjnymi zmianami w pęcherzu i/lub nadnerczach. Na takie zmiany w pęcherzu choruje bardzo wiele kobiet,ponieważ są one wynikiem przewlekłych stanów zapalnych, spowodowanych często modą mini.

Degeneracja nadnerczy powoduje zmniejszenie produkcji bardzo ważnego hormonu

DHEA. Oczyszczanie i regeneracja starego organizmu i/lub przyjmowanie DHEA są w

stanie po jakimś czasie ograniczyć ilość nocnych wizyt w toalecie. Osobiście nie spotkałem się z nocnym moczeniem będącym objawem choroby neurologicznej, natomiast skłonny jestem do przyjęcia tezy, że nocne mary lub lęki emocjonalne przed którymś z awanturujących się rodziców mogą w niektórych wypadkach grać niebagatelna rolę. Psycholi dzisiaj nie brakuje.

Kliknij, aby edytować treść...
Profilaktyka 
Kuracja dr Otta  Horaka 

Powoduje  odtrucie, odkwaszenie organizmu, dożywia go, przywraca równowagę metaboliczną i insulinową, odbudowuje masę mięśniową, polepsza jędrność skóry i przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. 
Pytanie o "zimne nerki"

Joanna C
Wiem, że zaburzenia w nerkach mówią o relacjach w związku. Np. mąż - żona, rodzic-dziecko, partner - partnerka itd. Wiem, że "zimnonerkowcy" to głównie kobiety (50% damskiej populacji) i wiem, że należy przykładac ręce na 5 min., żeby dogrzewac i wyrównac polaryzację (przy zmęczeniu i osłabieniu), i ze nerki nie lubią gorącego tylko ciepłe... To tyle wiem i proszę o więcej

Uli
ja bym problemy z nerkami rozpatrywała w kontekście ich funkcji - czyli, przekładając na życie, zdolności do odróżniania i filtrowania tego co korzystne od tego co niekorzystne. zaburzenia wskazywałyby na upośledzenie tej zdolności lub wycofanie jej z życia - "zimne nerki" kojarzą się z zahibernowaną/zastygłą postawą w tej kwestii. może unikanie filtrowania z obaw, lęków związanych z relacjami? nerki w TCM są siedliskiem lęków, nadnercza wydzielają adrenalinę pod wpływem stresu. biorą udział w tworzeniu czerwoych krwinek -> dawanie miłości. symbolicznie nerki to też równoważenie przeciwstawnych energii - kwasy-zasady, męskie-żeńskie, gorące-zimne itp. + powiązanie z ciśnieniem, układem kostnym..

Romuald Kosznik
Asiu, temat "zimnych nerek" często pojawia się u bioterapeutów i osób pracujących z energiami. Otóż nerki mają tzw. energię urodzeniową czyli "mówią" na ile wystarczy ci energii w tym życiu (mówiąc o tym bardzo skrótowo - na warsztatach pracy z energiami więcej o tym się mówi). Ale także są tzw. zimnonerkowcy - i panie i panowie - którzy mają po prostu za mało energii w nerkach czyli słabo pracującą trzecią czakrę. I wtedy trzeba przykładać rączki albo się więcej dopieszczać !!!

Uli
czyli te 2 podejścia do energetyki nerek, to odrębne sprawy, tak? w bioterapii ta energia jest jakąś określoną wartością, której nie mozna "doładować" w przeciwieństwie do pracy czakr?

Romuald Kosznik
No nie tak skrajnie! W każdym przypadku można doładować tylko zawsze jest jeden problem - czy odbiorca chce tej energii i czy ją przyjmie? Gdyby tak było to byśmy wszystkich uzdrawiali!!!

Nerki

Anna H
mój syn urodził się z poszerzeniem miedniczki nerki prawej, z czasem zaniknęło, ale pojawiło się w lewej...czy tu chodzi o sprawy związane z "terytorium", czy coś innego?

Romuald Kosznik
I tu trafiłaś tylko nie do końca - jest to konflikt ze znakowaniem terytorium i jego intelektualnymi granicami (na poziomie myśli). To konflikt oznaczania terytorium , jego granic, obszaru wewnętrznego, zasięgania własnej opinii. Ale pamiętaj o jednym - najczęściej dzieci przeżywają konflikty rodziców, więc popatrz na własne i ojca dziecka przeżycia i doświadczenia w tym czasie !!! Tam znajdziesz rozwiązanie !


Re: Nerki

Romuald Kosznik
Ogólnie nerki to konflikt związany z płynami. Bardzo często wiąże się z ojcem, z dynamiką przodków. Np. "Życie jest jest zbyt ciężkie, zbyt długie, co to za życie", "Żal że zmarnowaliśmy młodość dla kogoś lub czegoś, co nie było tego warte". Kanaliki zbiorcze w nerkach - kamienie to konflikt dotyczący walki o życie w kontekście utraty wszystkiego - konflikt uchodźców, ofiar kataklizmów - "nie mam już nikogo". Też może być konflikt związany ze stawieniem czoła pustce, gdy znikają wszystkie punkty odniesienia. "Walka o życie jest zbyt trudna - życie jest za ciężkie". Kanaliki zbiorcze nerek blokują się, by zapobiec utracie wody, w sytuacjach zagrożenia życia czyli: gdy przywiązanie do kęsa (wody) jest częścią konfliktu walki o życie (gdy jesteśmy jak ryba bez wody).

Żal, że "zmarnowaliśmy młodość, dla kogoś lub czegoś, co nie było tego warte". "Życie jest zbyt ciężkie, zbyt długie, co to za życie". Poczucie, że nie potrafimy stawić czoła życiu (takiemu, jakie jest lub wtedy, gdy pojawiają się problemy). "Nie mogę tak dalej, już mnie to nie obchodzi". Także nerki mówią o związkach - ważny temat .


Kamienie nerkowe

Beata S
A co się wydarzyło w jego życiu ostatnio? Szukaj w obrębie znaczeniowym: konflikt niemożności oznaczenia swojego terytorium, wyznaczenia swoich granic: "ktoś zajął moje terytorium", "nie chcę jej/go na moim terytorium". Też: konflikt walki o życie lub pozbawienia własności.

Odp: Nerki

Lesława J
nerki są związane z konfliktem terytorium. Z mojego doświadczenia wynika, że też z tłumioną agresją i złością - ponieważ właśnie te uczucia służą do obrony granic. W jaki sposób granice dziecka są przekraczane? Czy pozwala mu sie na wyrazanie zlosci?

Osłabione nerki

Grzegorz D
osłabione nerki - Przesadna reakcja na rozczarowanie i nie­powodzenie.Piotr P. Kmieć
Nerki dotyczą finansów. Jeśli martwię się, że np. mąż wydaje za dużo pieniędzy. Nerki odpowiedzialne są za płyny w organizmie, a pieniądze to woda. Jeśli więc zbyt wiele pieniędzy wypływa z domowego budżetu, to nerki mogą otrzymać program "potrzeba więcej wody" i zaczyna się dysfunkcja.Odp: Nerki

Piotr P. Kmieć
Nerki to relacje wewnątrz rodziny. Dotyczą przepływu życia. Reagują kiedy brakuje nam punktów odniesienia, czujemy się przytłoczeni - "nie dam rady, to dla mnie zbyt wiele", "już nie daję rady na moim terytorium". Plus mogą być to konflikty związane z płynami jak woda, alkohol, śnieg, studnia,


Nerki - zespół nerczycowy, białkomocz

Piotr P. Kmieć
Przy zespole nerczycowym szuka się konfliktu w stylu "nie wiem jak pozbyć się moich przekonań / zbyt kurczowo trzymam się swoich przekonań"


Odp: Nerki
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2017, 08:24:49 pm »
http://5prawnatury.pl/sbs-nerki/

CEWKA ZBIORCZA
► konflikt typu „uciekinier” – zostać wypędzonym z kraju, musieć uciekać przed prawem
► „czuć się samemu jak palec”, „osamotnienie” – po rozstaniu, ale również czuć się osamotnionym w swoich przekonaniach, decyzjach
► „utrata bezpieczeństwa / bezpiecznej przystani” – utrata źródła dochodu, utrata domu
► czuć się zaniedbanym – w szpitalu, podczas choroby
► „nikt nie jest w stanie mi pomóc”

MIĄŻSZ - KŁĘBUSZKI
Konflikt:
– związany z wodą lub płynami (ktoś się topił, komuś zalało mieszkanie/dom, powódź),
– konflikt mający coś wspólnego z pływaniem (np. konflikt osoby nie umiejącej pływać),
– brak umiejętności obchodzenia się z płynami,
– konflikt kiedy płyny stają się zagrożeniem, np.: kroplówka, która „zalewa” organizm, alkoholizm.
– utrata własnej wartości związana z wydajnością nerek: nie móc wydalić wody – konieczność cewnikowania, chcieć się pozbyć obrzęków

MIEDNICZKA
Konflikt: związany z zaznaczaniem swojego rewiru o treści „nie móc rozpoznać, zaznaczyć swojego rewiru. Ważne! kobieta zaznacza swój rewir od wewnątrz, mężczyzna – na zewnątrz.


 
Kreator www - przetestuj za darmo