Oczyszczanie wątroby 

                       WĄTROBA


To skomplikowany zakład przetwórstwa surowców (dostarczanych przez
układ trawienny) w elementy do regeneracji i budowy komórek organizmu, oraz w paliwo potrzebne do wykonywania pracy przez te komórki. Nośnikiem-taśmą dla tych produktów jest krew. Jeżeli taśmy (krew) i wątroba (zakład) źle funkcjonują to wszystko się powoli zaczyna sypać.
Jeżeli masz pionowe zmarszczki na czole nad nosem, zrobiły ci się brązowe plamki na skórze (pieprzyki), siada ci wzrok to kwalifikujesz się do natychmiastowego remontu. Dlaczego? Bo uszkodzona wątroba spowoduje zatrzymanie taśmy i stracimy jeszcze jednego cennego obywatela. Przy chorej wątrobie trzeba się jeszcze czasami przed śmiercią kilka lat pomęczyć. Zaburzenia pracy wątroby najczęściej łączą się z niewłaściwą pracą woreczka
żółciowego. Objawiają się wzdęciami, nudnościami, zaparciami, bólami pod żebrem. Możesz ratować się Cholagogą w skład której wchodzą kwiat kocanki, korzeń mniszka, liść mięty pieprzowej, ziele krwawnika, kora kruszyny i glistnik. Inne zioła to jeżówka, czerwona koniczyna, czerwony burak.
W każdej przyzwoitej firmie działającej na terenie Polski znajdziesz odpowiedni suplement ziołowy na wątrobę.
Pamiętaj, że choroby wątroby powodują pogarszanie się wzroku i tworzenie się pionowych zmarszczek na czole w okolicy nosa.


"ZDROWIE I URODA" Sławomir Nowakowski

Łagodne oczyszczanie wątroby wgł. Łukasza Lubickiego (na sorbitolu):

1. Przed oczyszczaniem wchodzimy na dietę wegetariańską przez 2-3 dni, lekką, bez tłuszczów zwierzęcych. Spożywać w tym czasie kiszonki, kwaśne soki jabłkowe (przygotować 5-7 l.), warzywa i jabłka. W dzień oczyszczania nie pijemy ziół i nie przyjmujemy suplementów.
Przedtem -2-3 tyg, żeby się przygotować do oczyszczania, możemy suplementować się kwasem alfaliponowym. Wątroba jest narządem o zdolności do regeneracji, jednak stałe działanie na nią substancji toksycznych może spowodować trwałe szkody nie tylko w wątrobie, ale wszystkich związanych z nią procesach przebiegających w organizmie. Kwas alfa-liponowy chroni wątrobę, zwiększając poziom cysteiny – substancji ją odtruwającej.
http://ozonclinic.pl/chelatacja.html
http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/odzywianie/kwas-alfa-liponowy-ala-dzialanie-dawkowanie-skutki-uboczne_44363.html
Owoc kopru włoskiego. Korzeń mniszka lekarskiego. Ostropest… Łukasz mówi o całej gamie ziół wspierających wątrobę.
Potrzebujemy: a/zmielony, suszony owoc dzikiej róży, b/ sorbitolu, c/Nospa-Forte, d/olej (dyniowy, konopny, lniany –ew. inny do wyboru), e/wodę.
2. W dniu oczyszczania jemy tylko do 14-ej. Pijemy wodę do godz. 18-ej
O 16-ej zaparzamy dziką różę -5 czubatych łyżek 1,2 litra wody i wlewamy do termosu.
3. O 19-ej wypijamy 3 łyżki oleju (do wyboru konopny, dyniowy, lniany).
4. Po 5-ciu min. Zażywamy 1-ną Nospa –Forte, popijając pół szklanką wywaru z dzikiej róży z dodatkiem do tego 3 łyżek sorbitolu 75% spożywczego.
-Przez pół godziny ruszamy się, nie siadamy –np. spacer.
-Po następnej pół godzinie wypijamy kolejno pół szklanki wywaru z dzikiej róży.
-Znowu ruszamy się, chodzimy, spacerujemy…
5. Po kolejnych 45 minutach wypijamy całą szklankę i idziemy spać.
6. Rano, pierwsze co robimy to wypijamy pozostałą szklankę wywaru z dzikiej róży. Można jeszcze popić szklanką wody. Ważne żeby nastąpiło wypróżnienie. Jeśli nie nastąpi trzeba się wspomóc lewatywą.
Lewatywa: z rumianku i dziurawca (łyżka tego i tego na litr wody) –ciepła, ok. 37 st…
Stosujemy następnego dnia lekkie zioła na odrobaczenie (piołun, wrotycz, liście orzecha i goździki) -wywar.
Dzień przerwy i wchodzimy na kolejne oczyszczanie. Jeśli czujemy zmęczenie robimy 2-3 dni przerwy. Oczyszczamy się w ten sposób 6 razy.
Co najmniej raz w roku, najlepiej na wiosnę…

Zredagował w lutym 2017 Tadeusz Strzępek.


Metoda Tombaka

Michał Tombak, autor kilku książek z zakresu zdrowego odżywiania i stylu życia, zaleca w oczyszczaniu wątroby stosowanie następującej metody oczyszczania składającej się z trzech etapów
etap 1 – „złagodzenie organizmu” – czyli przygotowanie organizmu do oczyszczania, polegające na rozgrzaniu organizmu, czyli, np. skorzystaniu z sauny lub wzięciu gorącej kąpieli
etap 2 – zmiana odżywiania – spożywanie produktów roślinnych i świeżo wyciśniętych soków (np. z buraków i jabłek w proporcji 1:4) przez 3 do 4 dni
etap 3 – oczyszczanie właściwe – stosowanie specjalnej metody oczyszczania przez 3 dni, która wymaga czasu wolnego i możliwości skupienia się na sobie:
dzień 1 i 2 – picie soków (jw.) a w przypadku uporczywego głodu spożycie jabłka pieczonego z miodem, pod koniec dnia skorzystanie z gorącej kąpieli i wypicie naparu z ziół przeczyszczających
dzień 3 – rano należy wypić zioła przeczyszczające; następnie do godz. 18. pić tylko soki a od godziny 14.00 rozgrzewać brzuch termoforem. O godzinie 18.00 należy przygotować mieszankę (150 g oliwy z oliwek, 150 g soku z cytryny, 6 plastrów cytryny, ząbek czosnku). O godzinie 18.30 wziąć gorący prysznic i położyć się do łózka. Od 19.00 co 15 minut powtarzać picie 2 łyżek mieszanki i następnie wracać do łóżka do pozycji leżącej na prawym boku z termoforem (nudności stłamsić
zjedzenie plasterka cytryny).

Oczyszczanie tą metodą powinno się powtarzać co około 3 miesiące. Podobny sposób pomaga w regularnej regeneracji wątroby, przedłuża jej sprawność i zmniejsza ryzyko kumulowania się kamieni w organizmie.

Oczywiście niezastąpiony jest przy oczyszczaniu wątroby Ostropest plamisty.Oczyszczanie wątroby wg: Hulda Regehr Clark,


"The Cure for All Cancers", New Century Press, San Diego, 1993


Składniki: siarczan magnezu - 4 łyżki stołowe
oliwa z oliwek - pół szklanki (dokładnie), szklanka = 0,25 l
duży czerwony grejpfrut lub dwa mniejsze - na 2/3 - 3/4 szklanki soku
ornityna (Ornithine) kapsułki 500 mg - 4-8 (nasenne, na wszelki wypadek)
słomka do picia
półlitrowy słoik ze szczelną pokrywką

Poprzedniego dnia i od rana - dieta beztłuszczowa (wegeteriańska bezmleczna). Dieta beztłuszczowa podwyższa ciśnienie w drogach żółciowych. Odstawić wszystkie niekonieczne lekarstwa i inne preparaty (np. witaminy).

UWAGA: poniższego rozkładu czasowego przestrzegać z dokładnością do 10 minut.

Od godz. 14.00 - post zupełny (nie jeść i nie pić!). Siarczan magnezu rozpuścić w 3 szklankach
wody i schłodzić w lodówce do temperatury lodowatej (tak łatwiej się pije). Będzie to wypite w 4 równych porcjach. (Siarczan magnezu otwiera zwieracz Oddiego czyli ujście przewodu żółciowego wspólnego do dwunastnicy).

18.00. Wypić I porcję siarczanu magnezu. Dla poprawy smaku można dodać pół łyżeczki witaminy C w proszku. Można popić paroma łykami wody albo wypłukać usta.
Wyjąć oliwę i grejpfrut z lodówki.

20.00. Wypić II porcję siarczanu magnezu. Zrobić wieczorną toaletę, przygotować łóżko.

21.45. Wlać oliwę do słoika, wycisnąć ręcznie grejpfrut do szklanki (lepiej więcej soku, 3/4 szklanki). Miąższ usunąć widelcem. Dodać do oliwy, zakręcić szczelnie pokrywkę i wstrząsać do uzyskania jednolitej wodnistej mieszaniny (udaje się to tylko ze świeżym sokiem grejpfrutowym).
Skorzystać z toalety jeden lub więcej razy.

22.00 - najpóźniej 22.15. Wypić przygotowaną mieszaninę. Z pierwszymi łykami zażyć 4 kapsułki ornityny (lub 8, jeśli się już przedtem cierpiało na bezsenność). Łatwiej jest wypijać przez słomkę. Wypić łykając na stojąco w ciągu 5 minut (15 minut w przypadku osób w bardzo podeszłym wieku lub bardzo osłabionych). Między łykami można leżeć.

NATYCHMIAST po wypiciu iść do łóżka i położyć się płasko na plecach z głową wysoko na poduszce. Leżeć tak w całkowitym spokoju przez co najmniej 20 min. ZASNĄĆ. W razie nieprzestrzegania może nie być efektu.

Następnego ranka po obudzeniu: wypić III porcję siarczanu magnezu. Jeśli są bóle brzucha lub nudności, poczekać, aż miną, potem wypić siarczan magnezu. Można wrócić do łóżka. Nie wypijać tego roztworu przed 6.00 rano.

2 godziny później: wypić IV (ostatnią) porcję siarczanu magnezu. Można wrócić do łóżka.

Po kolejnych 2 godzinach: można jeść. Zacząć od soku owocowego. Pół godziny później z
jeść owoc. Godzinę później można jeść normalne posiłki (lekka dieta). Do kolacji powinno wrócić dobre samopoczucie.

Rano należy spodziewać się biegunki, w stolcu powinny się znajdować zielonkawe lub brunatne kamienie. Pływają one na powierzchni wody ze względu na zawartość cholesterolu. Czasem przewody żółciowe są wypełnione kryształkami cholesterolu, które nie utworzyły okrągłych kamieni. Krystałki te ujawniają się w postaci "sieczki" pływającej po powierzchni wody w muszli. Może ona być brunatno zabarwiona.
W razie niecałkowitego oczyszczenia (nawrót objawów) zabieg można powtarzać w odstępach dwutygodniowych. Nigdy nie oczyszczać wątroby podczas innej choroby.

Oczyszczanie wątroby jest bardzo bezpieczne. Autorka podaje, że na ponad 500 przypadków, w tym wiele osób po siedemdziesiątym i osiemdziesiątym roku życia, nikt nie trafił do szpitala, nikt nawet nie zgłaszał bólu. Jednak niektóre osoby mogą się źle czuć przez kolejne 1-2 dni. Oznacza to, że należało wcześniej przeprowadzić kurację przeciwpasożytniczą oraz oczyszczenie nerek (metodami naturalnymi).


PRZEPIS WG: ПАВЕЛ КУРЕННОВ, "РУССКИЙ НАРОДНЫЙ ЛЕЧЕБНИК", МОСКВА 1991

3 dni postu na świeżo robionym soku jabłkowym: od 8.00 do 20.00 co 2 godziny po 2 szklanki. Sok jabłkowy zmiękcza kamienie.
Jeśli nie ma wypróżnienia, wieczorem pół łyżeczki ziół rozwalniających np. "Figury 1" (przełknąć i popić sokiem z jabłek), wyjątkowo - lewatywę z ciepłej wody. (Lewatywę można zrobić trzeciego dnia na godzinę przed właściwym zabiegiem, czyli o godz. 18.00.)
Przygotować 0,5 litra oliwy i 0,5 litra świeżo wyciśniętego soku z cytryny (ok. 10 dużych, ładnych cytryn). Sok przecedzić przez sitko. Trzeciego dnia rozpocząć około godz. 19.00 i działać ściśle wg zegarka:
Wypić cztery łyżki stołowe oliwy i natychmiast zapić jedną łyżką stołową soku z cytryny.
Po DOKŁADNIE 15 min. powtórzyć w tej samej kolejności.
 Powtarzać jak wyżej do wyczerpania oliwy. Po wypiciu całej oliwy wypić jednym haustem pozostały sok z cytryny. Będą nudności. Leżeć i ssać cytrynę. Starać się maksymalnie, by nie zwymiotować dużo oliwy z powrotem. Jeśli troszkę się zwróci, nie szkodzi. Byle tylko przestrzegać
precjnie 15 min. odstępów. W przeciwnym razie niektóre kamienie mogą pozostać w pęcherzyku.
W przypadku bólu (przechodzenie kamieni przez wąskie przejścia) rozłożyć dywan i tarzać się po nim. Przejdzie po kilkunastu minutach.

OCZYSZCZANIE WĄTROBY

PRZEPIS WG: WILLIAM DONALD KELLEY
„ONE ANSWER TO CANCER”, 1999
http://www.drkelley.com/CANLIVER55.html


Składniki:

A. Kwas jabłkowy lub kwas ortofosforowy (rozpuszcza żółć, zmniejsza adhezję wewnątrz kamieni).
B. Siarczan magnezu doustnie i we wlewie doodbytniczym, rozkurcza mięśnie gładkie. Większe konkrementy mogą przejść przez rozkurczony przewód żółciowy.
C. Nierafinowana oliwa z oliwek, powoduje skurcz pęcherzyka i przewodów żółciowych i usunięcie konkrementów.
D. Lewatywy retencyjne z kawy (roztwór kawy zatrzymywany w jelicie grubym). Pobudzają wydzielanie żółci i rozkurczają mięśnie gładkie przewodów żółciowych.

Dla osób po ukończonym 15 roku życia.

[Dot. chorych nowotworowych: zabieg wykonać w pierwszym tygodniu programu leczenia metabolicznego wg Kelleya. Za zgodą lekarza powtarzać co 2 miesiące. Należy przyjmować również pozostałe przewidziane programem suplementy.]

1.Przez 5 dni poprzedzających sam zabieg pić jak najwięcej soku jabłkowego lub cydru [jabłecznik, fermentowany sok z jabłek] oprócz normalnych posiłków. Najlepszy do tego celu będzie świeżo przygotowany sok z jabłek z uprawy organicznej. W dalszej kolejności sok jabłkowy lub cydr (niesłodzony, bez dodatków chemicznych i najlepiej z uprawy organicznej).
2.W południe szóstego dnia zjeść normalny obiad.

3.Dwie godziny po obiedzie wypić 1 lub 2 łyżki stołowe siarczanu magnezu rozpuszczonego w 30-90 ml ciepłej wody mineralnej, wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy lub wody destylowanej. Dla niektórych smak może być nieprzyjemny. W takim przypadku zapić mieszaninę niewielką ilością soku z owoców cytrusowych (najlepiej świeżo wyciśniętego).
4.Cztery godziny po obiedzie wziąć litrową lewatywę z kawy z rozpuszczoną w niej jedną czwartą szklanki siarczanu magnezu. Należy ją zatrzymać przez 15 minut i wydalić. Kawę zaparzyć tak mocną na ile pozwala tolerancja, ale nie mocniejszą niż 6 łyżek stołowych mielonej kawy na pół litra wody. Objawy przedawkowania: bezsenność, nerwowość, drżenie, dreszcze, uczucie pustki w głowie lub zawrotu głowy.
5.Pięć godzin po obiedzie wypić łyżkę stołową siarczanu magnezu, rozpuszczoną jak poprzednio (punkt 3).
6. Sześć-siedem godzin po obiedzie można według uznania nic nie jeść. Jednakże zaleca się spożyć sałatkę z surowych owoców, stosując jak największą rozmaitość owoców sezonowych. Jako przybranie do sałatki można użyć wg uznania ciężką, niepasteryzowanej śmietanę bitą z niewielką ilością surowego (nietopionego) miodu. Sałatki tej można zjeść każdą ilość. Gdy surowe owoce są niedostępne, można użyć owoców mrożonych, jak truskawki, czarne jagody, jeżyny, maliny itd.). Można je także przybrać bitą śmietaną i zjadać w dużych ilościach. Owoce lub soki cytrusowe można spożywać, jeśli się chce, po daniu z owoców i bitej śmietany. Jednak każda osoba z hipoglikemią [tak w oryginale w internecie, zapewne chodzi o hiperglikemię] winna dostosować zjadaną ilość sałatki do indywidualnego progu tolerancji.
7. Wieczorem można wybrać jedną z trzech możliwości (uwaga: oliwa bardzo silnie obkurcza woreczek żółciowy i przewody żółciowe, usuwając w ten sposób zalegające latami kamienie. Wszystkie soki winny być najlepiej świeżo wyciśnięte):
A: Wypić pół szklanki nierafinowanej oliwy z oliwek, a następnie niewielką ilość soku pomarańczowego, grejpfrutowego lub rozcieńczonego soku z cytryny, jeśli smak oliwy jest nieprzyjemny.
B. Wypić pół szklanki nierafinowanej oliwy z oliwek zmieszane z pół szklanki soku pomarańczowego, grejpfrutowego lub rozcieńczonego soku z cytryny,
 C. Wypijać 4 łyżki stołowe nierafinowanej oliwy z oliwek, a następnie 1 łyżkę stołową soku z owoców cytrusowych co 30 minut, do osiągnięcia łącznej ilości 180 ml wypitej oliwy. Ten wariant zalecany jest dla osób bardzo słabych lub takich, które w przeszłości miały problemy z woreczkiem żółciowym. Stwierdzono, że pomocne bywa przepłukanie ust napojem na bazie alkoholu, np. sherry, by wyzbyć się pozostałości smaku oliwy. Jeśli napój na bazie alkoholu nie jest dostępny, spróbować naturalnego napoju gazowanego, albo wody sodowej. (Nie połykać napoju
alkoholowego ani gazowanego). (Uwaga: Jeśli ktoś zwymiotuje podczas spożycia oliwy i soku, należy kontynuować procedurę do samego końca. Nie ma konieczności uzupełniania ilości, która została zwymiotowana. Nudności odczuwane podczas tego procesu wskazują zwykle na pobudzenie woreczka żółciowego i/lub wątroby).


Choroby wątroby - Metodyka prowadzenia terapii falami milimetrowymi                                      przy wykorzystaniu aparatu RGAmed

 
        Polecane książki 

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo