Odkwaszanie i oczyszczanie

Wiele uporczywych dolegliwości uznanych za przypadłość wieku, ma swoje źródło w zaburzeniach gospodarki kwasowo-zasadowej naszego organizmu. Głównym jego powodem jest nasz styl życia, stres, konserwanty, nieprawidłowa dieta. Można to zmienić i wziąć własne zdrowie w swoje ręce i zarządzać zakwaszeniem organizmu.

Zakwaszenie organizmu należy do cech które nazywają się konstytucyjnymi, czyli będącymi fundamentalnymi dla naszego zdrowia. Fundamentalnymi w skutkach oddziaływania na wszystkie nasze organy wewnętrzne i funkcje. Dlatego własnie zakwaszenie nie wywołuje jednoznacznych objawów i nie ma cech nagłych. Oddziałuje na nasz organizm niejako z ukrycia, systematycznie i powoli. Do czasu aż jeden z organów lub jakaś z funkcji organizmu nie przestanie działać jak należy. Czy można zarządzać zakwaszeniem. Można!

Zanim napiszę „jak?”, najpierw o skutkach. Większość z nas jest zakwaszonych nie wiedząc o tym. Szacuje się, że jedynie 10% ludzi nie ma zakwaszonego organizmu. Tymczasem zakwaszenie według najnowszych badań może być przyczyną otyłości, narastającego zmęczenia, częstych bólów głowy, osteoporozy, candidy a nawet cukrzycy. Liczni lekarze twierdzą, że nowotwory do rozwoju potrzebują kwaśnego środowiska. [„Próbowałem już tylu diet – cud neutralnego pH”, dr Robert O. Joung]. Tą nowa ideą diagnostyczną kieruje się coraz więcej lekarzy na świecie, zalecając remedia i terapie ograniczające farmakologię a przywracające konstytucyjne wartości medyczne naszej codziennej diecie. [Schorzenia wywołane zakwaszeniem]

Przywracanie organizmowi równowagi kwasowo-zasadowej na poziomie komórkowym należy zacząć od radykalnej zmiany diety. Pamiętać przy tym należy, że alkalizujący wpływ na organizm mają metale znajdujące się w pożywieniu. A te licznie występują we wszystkich prawie warzywach i licznych owocach. Sód, potas, wapń i magnez zwane też elektrolitami należą do podstawowych pierwiastków alkalizujących. Kolejnymi metalami koniecznymi w naszym żywieniu są: żelazo, miedź, cynk, kobalt, molibden, rubid i cez. Warto zatem kierować się w doborze diety zawartością tych metali w produktach żywnościowych.
Do najbardziej alkalizujących należą (pH 9.0 do 8.1) należą: ananas, arbuzy, boćwina, cytryny, endywia (pokarbowana sałata), gruszki słodkie, kiwi, limonki, mango, marakuja, melony, morele suszone, papaja, pieprz cayenne, pietruszka, rodzynki, rzeżucha, soki warzywne świeże niesłodzone, suszone figi, suszone daktyle, szparagi, winogrona bezpestkowe, winogrona pestkowe słodkie, wodorosty morskie. Oto ich wykaz.
Do alkalizujących należą także pH (8-6): agrest, awokado, banany (dojrzałe), brokuły, brzoskwinie , buraki, czosnek, daktyle świeże, dynia, fasola szparagowa zielona świeża, figi świeże, grejfruty, groszek zielony słodki świeży, gruszki mało słodkie, jabłka, jagody, jarmuż, kabaczki, kalarepa, kapusta, kiełki lucerny, kukurydza słodka świeża, maliny, marchew, morele, nektarynki, ocet winny, pasternak, pędy bambusa, pomarańcze, pomidory słodkie, porzeczki, rzepa, sałata, sałata lodowa, seler, szpinak, truskawki, ziemniaki w mundurkach, zioła (świeże, zielone). Jest zatem w czym wybierać.
W powyższych produktach nie ma mięsa, pieczywa, makaronów, kasz. W skrócie rzecz ujmując, kwasotwórcze jest białko mięsne, pieczywo szczególnie białe, cukier oraz pszenne makarony. Ich udział w naszej diecie jest objętościowo duży, a nawet podstawowy. Odkwaszając organizm MUSISZ udział tych produktów zredukować, a nawet wyeliminować. Oto ich lista
Wykazy powyższe nie są niestety zupełnie ścisłe, ponieważ niektóre produkty uznane przez jednych jako zakwaszające, przez drugich uznane są jako neutralne. Wiele produktów na powyższych listach nie figuruje. Warto zatem weryfikować takie listy. Na liście wśród alkalizujących brakuje np. buraka ćwikłowego i kaszy jaglanej. Produktów, które stanowią fundament diety alkalizującej.
Burak najprościej spożywać w postaci liofilizowanej. Liofilizat rozpuszczony w letniej wodzie może być Twoim codziennym porannym drinkiem. Niekłopotliwym, bez obierania i odwirowywania.
 
Kreator www - przetestuj za darmo