Olej lniany budwigowy - leczy wszystko?

Dieta dr Budwig: pasta z oleju lnianego i twarogu
Terapia dr Budwig opiera się na nasycaniu organizmu kwasami Omega-3, dzięki którym komórki odzyskują swoje naturalne właściwości. Głównym filarem diety jest jedzenie pasty z oleju lnianego zmiksowanego (5 minut!) z twarożkiem - muszą być jedzone razem, gdyż wzajemnie uzupełniają się uruchamiając korzystne procesy biochemiczne. Białka twarożku są bogate w siarkę - ważny składnik tkanek oraz m.in. witaminy B1, kwasu pantotenowego i biotyny - jest więc konieczna do prawidłowego spalania białek węglowodanów i tłuszczów. Zmiksowanie oleju lnianego, który w 95% stanowią kwasy tłuszczowe nienasycone, powoduje, że tłuszcz staje się rozpuszczalny w wodzie.

Pasta dla jednej osoby, przewlekle chorej.
Przez 5 minut miksujemy 6-8 łyżek stołowych oleju lnianego i 12,5 dkg (pół kostki) chudego białego twarożku. Do pasty możesz dodać mały kubek jogurtu naturalnego (0% tłuszczu, bez owoców) lub maślanki, albo kefiru dla uzyskania właściwej konsystencji. Do miksowania zawsze dodajemy szczyptę pieprzu cayenne i łyżeczkę miodu (naturalnego, nie podgrzewanego). Po przyrządzeniu pastę można przez dobę przechowywać w lodówce. Możesz doprawiać ją na ostro, słodko, ziołowo, zalecane jest jedzenie rano pastę z muesli, płatkami zbożowymi, łyżką zmielonego siemienia lnianego i utartym jabłkiem. Bardzo smaczna jest pasta zmiksowana z bananem i słodkim jabłkiem – w połączeniu z jogurtem jest to bardzo sycące śniadanie. Pasta dobrze współgra z czosnkiem i utartymi zielonymi ogórkami jako sos np. do sałatek.

Dieta dr Budwig: na raka, cukrzycę lub z problemy skórne
Na podstawie tej długoletniej praktyki klinicznej dieta dr Budwig znalazła zastosowanie w leczeniu następujących schorzeń: nowotwory łagodne i złośliwe, arterioskleroza, atak i zawał serca, arytmia, otłuszczenie wątroby, astma oskrzelowa, problemy trawienne, wrzody żołądka, schorzenia prostaty, artretyzm, wszelkie problemy dermatologiczne, schorzenia wieku starczego, problemy z nauką i pamięcią (aktywizacja pracy mózgu), stwardnienie rozsiane, reakcje autoimmunologiczne, schorzenia woreczka żółciowego, cukrzyca, wady wzroku i słuchu.

link do artykułu http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/lecznicze/dieta-dr-budwig-olej-lniany-na-raka-cukrzyce-i-inne-choroby_38280.html
 
Kreator www - przetestuj za darmo