Soda oczyszczona 

Korzyści zdrowotne sody oczyszczonej


Soda oczyszczona czyli nazwa związku chemicznego wodorowęglan sodu, jest bezwonnym, krystalicznie białym osadem, który ma wiele przemysłowych, żywieniowych i zdrowotnych zastosowań. Wodorowęglan sodu jest niepalny i rozpuszcza się w wodzie. Jest ona często używana do produkcji wielu komercyjnych produktów, takich jak detergenty, mydła, pasty do zębów, dezodoranty i inne. Soda oczyszczona nie jest droga, a liczne zastosowania higieniczne i medyczne czynią ją niezbędną w każdym domu.

Medyczne zastosowania sody oczyszczonej

Soda posiada kilka zastosowań medycznych i zdrowotnych. Jest spożywana w roztworze z wodą w celu łagodzenia niestrawności, zgagi i nadmiernej kwasowości w żołądku. W medycynie klinicznej, jest ona aplikowana w leczeniu przedawkowania aspiryny i innych chorób. W sytuacjach pierwszej pomocy, soda może być stosowana do leczenia oparzeń i przygotowania pacjenta na wizytę pomocy medycznej. Wodorowęglan sodu może być w warunkach klinicznych stosowany w leczeniu hiperkaliemii lub zwiększonego stężenia potasu we krwi. Wodorowęglan sodu może być dostarczany dożylnie przez lekarzy w celu podniesienia pH krwi w przypadkach kwasicy. Może być również stosowany miejscowo w postaci pasty do łagodzenia stanów zapalnych lub wysypki. Jedno z ostatnich badań medycznych wykazało nawet, że soda oczyszczona jest skuteczna w spowalnianiu zaawansowanej choroby nerek.

Środki ostrożności podczas korzystania z sody oczyszczonej

Ważne jest, aby pamiętać, że soda nie powinna być nigdy wykorzystywana do zastosowań medycznych bez wcześniejszej konsultacji z doświadczonym lekarzem. Sody oczyszczonej nie należy stosować u dzieci poniżej 6 roku życia bez konsultacji z lekarzem pediatrą. Korzystanie z sody może być niebezpieczne dla osób z alergią lub tych, którzy są wrażliwi na spożycie sodu. Pewne warunki, takie jak zapalenie wyrostka robaczkowego, krwawienie z jelit, a także inne dolegliwości, mogą wykazywać surowsze objawy po spożyciu sody oczyszczonej. Wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, choroby wątroby, zatrucie krwi, obrzęk i inne choroby mogą mieć cięższy przebieg po spożyciu sody. Co więcej, niektóre leki jak tetracykliny, metanaminy i Nizoral charakteryzują się zmniejszoną efektywnością, jeśli połączone są z sodą oczyszczoną.

Soda oczyszczona na zgagę

Soda oczyszczona działa w leczeniu zgagi, neutralizując nadmiar kwasów żołądkowych.
Może być również stosowana w leczeniu nudności i kwasoty żołądka. Jest bezpieczna, gdy używamy ją w niewielkich ilościach. Większość leków opartych na sodzie ma za cel leczenie zgagi i niestrawności, a z zasady, jedna łyżeczka sody oczyszczonej wymieszana w szklance ciepłej wody wystarcza. Jeśli roztwór jest bardziej skoncentrowany, powinno się stosować mniejsze ilości sody. Podobnie jak inne leki zobojętniające sok żołądkowy, soda oczyszczona w leczeniu zgagi powinna być używana z umiarem. Również pokarmy, które powodują zgagę powinny być odstawione, a więc między innymi żywność na bazie pomidorów, tłustych potraw, czekolady i innych środków spożywczych, jak również napoje takie jak kawa.

Soda oczyszczona dla higieny


źródło:http://www.ogn.com.pl/korzysci-zdrowotne-sody-oczyszczonej/


zobacz również:http://celfit.manifo.com/blog/rakieta-antyrakowa-czyli-co-moze-soda-oczyszczona
http://pl.manifo.com/edytor/62b16e59ea40df47/

 
Kreator www - przetestuj za darmo