SZYBKIE JEDZENIE

Czy może być ono zasadniczą przyczyną powstawania większości chorób? Dowcip?Czy twój lekarz powiedział Ci o tym? Czy sam to wie? Odkrycie? Tak jest. Jest to odkrycie na miarę EPOKĘ

Co więcej, każdy powinien odkrywać je na nowo. zabierając się do jedzenia. Przecież to jest takie PROSTE, ale żeby zarobić pieniądze i wykładać na uniwersytetach, trzeba niektóre rzeczy skomplikować (to nie dotyczy uczelni o profilach technicznych i matematyczno-fizycznych, gdzie nie da się niczego naciągać).Gdyby ludzie zaczęli powoli jeść nie potrzeba byłoby co najmniej połowy akademii medycznych i tyluż lekarzy.

Przed szybkim jedzeniem SZCZEGÓLNIE przestrzegam nastolatki,

MŁODE i piękne kobiety oraz rodziców dziewczynek. Dlaczego? Ponieważ szybkie jedzenie prowadzi do powstawania ZMARSZCZEK, ciągnących się od obu brzegów nosa w dół obok kącików ust, oraz poprzecznych zmarszczek na czole. Trudno karać rodziców, przedszkolanki i oficerów w wojsku za zmuszanie podopiecznych do szybkiego jedzenia, ale tak na prawdę powinno to być karalne. Oszpecanie twarzy zmarszczkami ma w niektórych przypadkach olbrzymie znaczenie emocjonalne, ale utrata zdrowia i wydatki ponoszone przez rząd z tytułu leczenia mają wymierną wartość liczbową w setkach milionów złotych.

*Więcej informacji na ten temat znajdziecie w diagnozowaniu ze zmarszczek.

Badania nad grupami najdłużej żyjących ludzi przyniosły zaskakujące rezultaty. Społeczność Hunza w Tybecie ma mało mięsa w pożywieniu, a długowieczni Gruzini dużo. W końcu uczeni doszli do wniosku że mimo tych różnic, pożywienie ludzi długowiecznych zawiera więcej minerałów. Nie zauważyli niestety, że ci ludzie mają dużo ruchu na świeżym powietrzu i przede wszystkim nigdzie się nie śpieszą,a już na pewno nie przy JEDZENIU. żyją bardzo długo mimo tego, że nie mają światła, bieżącej gorącej wody, łazienek, papieru toaletowego, a warunki sanitarne przypominają polską wieś z ubiegłego stulecia (zachęcam do odwiedzin skansenu na Kurpiach).

Odkrycia ,że trzeba jeść powoli, dokonano już dawno.Wszyscy o tym wiedzą, ale bardzo, bardzo nieliczni się do tego stosują. DLACZEGO jest to podstawowa przyczyna? Szybkie jedzenie, słabe żucie, połykanie dużych kawałków pożywienia w końcowym efekcie UPOŚLEDZA trawienie i przyswajanie pożywienia,oraz POWODUJE samo zatruwanie się organizmu.

Nazwijmy to ZESPOŁEM UPOŚLEDZONEGO TRAWTENTENIA,

PRZYSWAJANIA i SAMO-ZATRUWANIEMZacznijmy od początku.Masz ząbki, ale one służą nie tylko do uśmiechania się. Przede wszystkim ich zadaniem jest gryzienie. Oprócz tego masz osiem ślinianek, które wydzielają ślinę,aby wstępnie trawić pożywienie. SŁABE ŻUCIE jest ominięciem tego pierwszego,bardzo ważnego etapu, pogarsza dalsze trawienie oraz przyswajanie pokarmu w jelitach i można to porównać do pracy murarza, który byle jak rozrobił zaprawę i wymurował Ci dom. Czy chciałbyś w nim mieszkać?

Przy PRZEŁYKANIU dużych kawałków wpadają one dalej do żołądka,a później do jelit. NIESTETY,ani w żołądku, ani w jelitach nie ma ząbków,a soki trawienne (żołądkowe) nie są w stanie tych dużych kawałków po prostu zgryźć w odpowiedni sposób. Zaczynają one gnić i z jednej strony twój organizm dostaje mniej dobrych składników odżywczych z tego, co połknąłeś, a z drugiej dostajesz ekstra TOKSYNY (efekt gnicia tych niestrawionych kawałków),które cię zatruwają.

To wszystko, czego twój organizm potrzebuje do prawidłowej pracy i regeneracji tkanek (organów,komórek) musi przejść przez ścianki jelit do krwio obiegu, aby ten z kolei rozprowadził je po całym organizmie. Czy wiesz, jak wyglądają ścianki twojego jelita? To pytanie zadałem już tysiącom ludzi i  bardzo rzadko dostałem sensowną odpowiedź. Dlatego właśnie powstała ta książka. Tłumaczenie tego samego każdemu po kolei straciło dla mnie sens, tym bardziej że wielu z tych ludzi miało takie zmiany miażdżycowe, ze zadawało te same pytania w odstępie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Teraz będziesz sobie mógł przeczytać to samo tyle razy, ile zechcesz, aby Ci się to w końcu utrwaliło.


Twoje jelita są bardzo podobne do flaka na kiełbasie. Kiedyś przy produkcji kiełbas używano świńskich jelit. Organy świni są tak podobne do ludzkich, że lekarze próbowali nawet wszczepić człowiekowi świńskie serce. Czy zdajesz sobie sprawę,jak rozdrobnione muszą być cząsteczki pożywienia, żeby przeszły przez ten flak do krwio obiegu? Czy teraz już jest jasne, jaką krzywdę wyrządzasz swojemu organizmowi dzień po dniu,tydzień po tygodniu,rok po roku?

Kobiety to bardzo dobrze rozumieją,natomiast mężczyznom trzeba to wytłumaczyć bardziej obrazowo. Jeżeli wtryskiwacze się zapychają i nie podają wystarczającej ilości paliwa, pompa olejowa daje mniejsze ciśnienie,świece słabszą iskrę,a rozrząd się rozregulował,to co się dzieje z samochodem?

Podobnie jest z organizmem, kiedy nie dajemy wystarczającej ilości śliny do pokarmu, szybko jemy, połykamy duże kawałki nierozgryzionego i wstępnie nieprzetrawionego przez ślinę pożywienia, które w nadmiernej ilości trafia do żołądka zbyt małego na taką ilość. Jak możesz nie chorować i wcześniej nie umrzeć,skoro twój organizm z dnia na dzień dostaje mniej tych składników, które potrzebuje z jednej strony, a z drugiej jest zatruwany toksynami z gnijących dużych kawałków nie strawionego dobrze pożywienia!


ZAPAMIĘTAJ! Mimo że (DOBRZE) jesz, twój organizm powoli zaczyna być coraz bardziej NIEDOŻYWIONY w minerały i witaminy, a dodatkowo coraz bardziej ZATRUWANY toksynami z procesów gnilnych. Kiedy twój organizm przestaje nadążać z eliminacją TOKSYN, zaczyna te toksyny gdzieś ODKŁADAĆ! Gdzie? Oczywiście, że w naszych komórkach (tkankach), powodującich zniekształcanie, uszkadzanie, DEGENERACJĘ.


Poznałeś już wiec najważniejsze przyczyny powstawania chorób i ZMARSZCZEK. Najlepszym środkiem i terapią zapobiegającą jest wypisanie sobie na dużym arkuszu papieru następującego sformułowania: JEM POWOLI i SPRAWIA MI TO PRZYJEMNOŚĆ i trzymanie go przy każdym posiłku przed talerzem. Jeżeli chcesz zapobiegać to powinieneś mieć ten napis przed oczami za każdym razem w trakcie jedzenia,aby taki nawyk głęboko zakorzenił się w twojej podświadomości. Twój organizm dostanie wtedy więcej z pożywienia,jeżeli nawet mniej zjesz,ale powoli i dobrze przeżujesz. To proste i nieskomplikowane zalecenie jest warte dla Ciebie tysiące, setki tysięcy zł/S/EURO oraz nawet do kilkudziesięciu lat życia w zdrowiu, ale pod warunkiem,że zaczniesz się do niego stosować! W tym momencie ta książka powinna zacząć przynosić Ci olbrzymie oszczędności,czyli zyski. Odkładanie przygotowania sobie takiej pomocy naukowej jest skrajnym niedbalstwem i będzie Cię bardzo dużo kosztowało. Będę Ci wdzięczny, gdy to sobie w chorobie przypomnisz! Od tego masz rozum, żeby planować swoje posiłki w taki sposób, aby je spożywać powoli.

PAMIĘTAJ,że ludzie,którzy szybko jedzą, szybciej umierają i jeszcze się muszą przed śmiercią namęczyć.

Jem powoli i sprawia mi to przyjemność jest programem podobnym do programu w komputerze. Gdy włączamy komputer osobisty, zawsze pojawia się na monitorze jakiś wybrany przez Ciebie program. Podobnie powinno to wyglądać w sytuacji, kiedy zabierasz się do jedzenia. O ile w komputerze możesz sobie wymazać niechciany już program, o tyle w twoim mózgu, sterowanym przez przyzwyczajenia, jest to niemożliwe. Dlatego staraj się korzystać z dodatkowej NAUKOWEJ pomocy, dopóki nie ugruntujesz nowego przyzwyczajenia. Słowo PRZYJEMNOŚĆ ma tutaj kolosalne znaczenie, ponieważ zastąpienie go słowem muszę czyni z ciebie niewolnika i niesie ze sobą wszystkie negatywne skojarzenia, (nastawienia) oraz niechciane formy zachowań.


ZAPAMIĘTAJ i stosuj.
Nie należy zapominać,że dużo ludzi straciła część swoich zębów albo ma sztuczne szczęki i nie jest w stanie skutecznie gryźć(patrz Zakwaszenie). Jeżeli jesteś w takiej sytuacji,to proponuję wszystko bardzo mocno rozdrabniać lub przepuszczać przez maszynkę do mięsa czy robota, który zrobi z pożywienia papkę.

Wróćmy jeszcze na chwilę do toksyn. Jeżeli zamiast jakiegoś dobrego minerału bądź innego niezbędnego budulca, twoje odnawiające się komórki dostają jakąś toksynę,to nie mają już one możliwości stania się zdrowymi,pięknymi komórkami. Wtedy wynaturzają się(degenerują),tworząc polipy, mięśniaki, tłuszczaki, oraz całą gamę komórek rakowych (chociaż nie jest to jedyna przyczyna raka).

W podobny sposób degeneruje się mózg i psychika alkoholików i narkomanów. Czy to jest moje odkrycie? Nie ma znaczenia, czyje to jest odkrycie,najważniejsze żeby dla Ciebie stało się to odkryciem i żebyś to w końcu zrozumiał.

Istnieje teoria, że twój organizm jest sprytny i aby dłużej przeżyć,kiedy może, to upycha te TOKSYNY do organów nieodpowiadających za utrzymanie życia, czyli u mężczyzn w prostatę,a u kobiet w macicę ,jajniki i piersi, bo gdyby upchnął te śmieci do nerek czy wątroby,to szybko by się wykończył.Czy Ty chcesz się szybciej wykończyć?Nie ma problemu,szybciej jedz.

Toksyny są poważnym obciążeniem dla twojego systemu immunologicznego. Nic dziwnego, że jest on wtedy bardziej podatny na wiele infekcji i ZAPAMIĘTAJ to sobie.

Najwięcej toksyn w naszym organizmie akumuluje się w depozytach masy kałowej w poprzecznymi schodzącym odcinku okrężnicy, która jest ostatnim odcinkiem jelita przed odbytnicą. Kał jest toksycznym odpadowym materiałem procesów trawienia i nie nadaje się do spożycia.Dłuższe przetrzymywanie tego typu substancji w twoim organizmie MUSI z czasem prowadzić do poważnych konsekwencji w postaci uszkadzania tkanek
organów,a w konsekwencji szybsze doprowadzenie się do choroby.


Czy wiesz skąd się biorą: zaparcia,bóle brzucha, wrzody na dwunastnicy, kieszenie kałowe,uchyłkowość jelita,przetoki, wzdęcia, choroba Leśniewskiego, perforacja jelit, itp.?

Czy wiesz do czego służą twoje jelita, jakie procesy w nich zachodzą i jakie jest to dla Ciebie ważne?

Pomyśl chwilę. Jak możesz być zdrowy bez posiadania podstawowych 

INFORMACJI?

Rysunek obrazuje depozyty kału w okrężnicy(przekrój pokazuje zwężenie przekroju jelita spowodowane nawarstwianiem się depozytów kału na ściankach) i zmiany degeneracyjne powodujące zwężenia, lub rozdęcia. W takim stanie okrężnicy jej mięśnie nie mają możliwości prawidłowego przepychania kału. Wynikiem są często zaparcia i cienkie stolce (bobki).Oczywiście nie przeczę,że Ty możesz mieć zupełnie zdrową i piękną okrężnicę.


Spróbuj pomyśleć co przeżyła 50-letnia kobieta, która miała po dwa, lub trzy wypróżnienia dziennie,nigdy nie skarżyła się na bóle brzucha, a jej okrężnica wyglądała tak jak na rysunku . Zdziwiony? Czy jest to dla Ciebie COŚ zupełnie nowego? żeby Ci to wyjaśnić posłużę się odpowiednim porównaniem. Prawdopodobnie słyszałeś o odkładaniu się cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych. Być może widziałeś rysunki obrazujące ten proces. Otóż podobne zjawisko zachodzi w twojej okrężnicy.Czy twój lekarz Ci o tym powiedział? Czy powiedział Ci że te kałowe toksyny są NAJWAŻNIEJSZĄ przyczyną większości chorób i przedwczesnego starzenia się? A jeżeli nie to dlaczego? Sam nie wie? Mafia mu nie powiedziała? Czy powiedział Ci że od tego robią się również poziome zmarszczki na czole?

Stopniowo,warstwa po warstwie twoja okrężnica „zarasta" toksycznymi depozytami kału przylepiającego się do jej ścianek. W podobny sposób zarastają rury kanalizacyjne lub rdzewieją wszystkie rury wodociągowe z żelaza. Rury kanalizacyjne i wodociągowe od czasu do czasu się wymienia .Natomiast lekarz może Ci tylko wyciąć kawałek jelita ale nie wstawi by-pasu w twojej kanalizacji, a po tym zabiegu twój organizm już nigdy nie będzie taki sam jak przed zabiegiem.

Czy widziałeś śmierdzące rury kanalizacyjne? Jeśli nie, to być może czułeś zapach z nich dobiegający? Czy sądzisz, że możesz mieć kawałek takiej śmierdzącej rury? A jednak masz

PRAWIE 100% pewności, że jeden kawałek tej twojej rury, którą nazywamy jelitem, tak niestety wygląda. Co więcej,te toksyny powodują stany zapalne, które USZKADZAJĄ okrężnicę(ten odcinek jelita) i mogą powodować jego perforację, czyli robią z jelit przysłowiowe SITO. Najbardziej narażony jest końcowy odcinek okrężnicy poprzecznej na załamaniu łączącym go z odcinkiem schodzącym do odbytnicy i jest on najczęściej operacyjnie usuwany w tak zwanej chorobie Leśniowskiego-Crohna. Wyobraź sobie że nie wszyscy lekarze są w stanie wytrzymać operację jelit. Smród jest czasami tak duży,że niektórzy mdleją.

Niestety,twój organizm BARDZO DŁUGO nie daje Ci znać,że coś się niedobrego dzieje w jelitach. Bóle w lewym boku pod żebrem są ostatnim OSTRZEŻENIEM, że z tym odcinkiem jelita jest już OLBRZYMI problem. Takie jelito wygląda bardzo podobnie do przerdzewiałej, dziurawej rury przy tłumiku w starym samochodzie. Rury wydechowe i tłumik możesz sobie pooglądać,gdy zajrzysz pod samochód, natomiast problem polega na tym że to, jak wyglądają twoje jelita, żyły,serce jest niewidoczne, co nie oznacza że te organy są zdrowe. Pryszcze na twarzy i żylaki na nogach są widoczne i dlatego przyciągają twoją UWAGĘ, a czasami zaczynają Ci przeszkadzać do tego stopnia, że decydujesz się wydać pieniądze, żeby coś z tym zrobić. Jak masz wydawać pieniądze na coś, czego nie widzisz?

Tu jest pies pogrzebany i dlatego większość ludzi grzebią przed czasem, czyli wcześniej niż w późnej starości. Tacy nieszczęśnicy muszą się jeszcze wcześniej nacierpieć,nachodzić po lekarzach, przychodniach i szpitalach. Czy masz lub miałeś takich w rodzinie? A przecież mogli żyć do 80-90 lat. Są tacy w Polsce, którzy dożyli 110 lat, ale niestety tylko na wsi, gdzie nie potrzeba się śpieszyć przy jedzeniu!

Powinieneś wiedzieć, że w samochodzie rurę i tłumik można wymienić,natomiast samo regeneracja takiego odcinka okrężnicy wymaga czasami wielu lat zażywania odpowiednich ziół i jest kosztowna.

Wyobraź sobie takie jelito i porównaj je do zegarowej bomby, z tą różnicą,że ta bomba wybucha na okrągło i co chwilę wrzuca do twojego organizmu mniejsze lub większe ilości toksycznych substancji, o czym będzie dalej mowa w punkcie o

SAMOZATRUCIU.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest skłonny uwierzyć mi na słowo, ale większość z Was widziała stolec małych dzieci, który miał średnicę grubej parówki, natomiast emeryci oddają stolec grubości ołówka albo robią z trudnością kozie bobki (cierpiąc przy okazji na hemoroidy) bo tak jest zapchana ta gruba rura zwana okrężnicą. Jeżeli nie jesteś jeszcze emerytem, zapytaj tych,których znasz. U wielu ta kałowa warstwa na ściankach okrężnicy dochodzi do takiej grubości, że zanika ruch robaczkowy. Jelita stają się wtedy LENIWE ponieważ mięśnie nie są w stanie tej rury po prostu ściskać i powodować przesuwanie pożywienia. Nic więc dziwnego, że powstają zaparcia.

Co gorsza poprzez oblepione toksyczną kałową masą ścianki jelita nie mogą się przedostawać do krwioobiegu dobre cząsteczki pożywienia. Zamiast tego z kałowego szlamu do krwi przedostają się toksyny, stale zatruwając organizm.
Tego typu samo zatruwanie jest jedną z podstawowych przyczyn bólów głowy, migren oraz alergii.
Przyjmowanie w takich wypadkach proszków jest tylko i wyłącznie dodatkowym niszczeniemnie tylko twojego układu nerwowego, ale i innych organów.

Zapychane jelita, zasiedlone drożdżami i innymi niepożądanymi
bakteriami
produkującymi gazy, rozciągają się, rozdymają tak, że niektórzy panowie swojego ptaszka mogą oglądać tylko w lustrze, a panie tracą wdzięk i smukłe kształty.

Z tymi zmianami wiele osób potrafi (z czasem) co prawda się pogodzić, ale niestety musi płacić związane z tym koszty leczenia takich chorób jak cukrzyca, rak, miażdżyca,alergie, choroby serca i wiele innych.

W czasie sekcji Johna Wayne'a, zmarłego na raka jelit, wyciągnięto mu z brzucha ponad 10 kg masy kałowej i choć on był martwy, robaki (pasożyty)w tej masie jeszcze żyły.Zapchane jelita są właśnie ulubionym siedliskiem wielu pasożytów,które czują się tam jak u siebie w domu, a na dokładkę udają, że ich nie ma, żebyśmy przypadkiem nie chcieli ich wyrzucić. Nie mogę wyjść z podziwu. Jak temu najsławniejszemu tasiemcowi świata gnieżdżącemu się w jelitach Marii Callas, udawało się tyle lat chować na scenach całego świata? Przecież okaz miał kilka metrów długości i szkoda,że nie umiał śpiewać,bo Maria mogłaby wtedy śpiewać na dwa głosy. żarty żartami, ale jak można ocenić lekarzy jej i Wayne'a?

Samo zatrucie związane z jelitami jest, zdaniem 57 czołowych lekarzy Europy, przyczyną około 90% wszystkich przewlekłych chorób. Takim oświadczeniem zakończyło się kilka lat temu sympozjum w Londynie, w Królewskim Towarzystwie Medycznym. Wśród mówców znaleźli się również wybitni chirurdzy. Omawiano poważny problem samo zatruwania organizmu. Dla Ciebie może wydawać się to zupełnie niezrozumiałe, jak taka inteligentna maszyna, jaką jest twój organizm, może się sama zatruwać.Spróbuj zadać sobie pytanie, jak funkcjonuje ileś tam trylionów twoich komórek? Czy już sobie odpowiedziałeś? Twoje komórki wykonują swoją pracę 24 godziny na dobę najlepiej jak mogą, aby utrzymać ciebie przy życiu najdłużej jak to jest możliwe. Skąd się więc bierze to
samo zatruwanie? Otóż twoje komórki powinny dostać wszystkie potrzebne i niezbędne im elementy z pożywienia. Pożywienie,jak wiemy, dostaje się przez naszą buzię do jelit, gdzie powinno zostać rozdrobnione na tak MIKROSKOPIJNE cząsteczki,aby były one w stanie przecisnąć się do krwioobiegu poprzez ścianki jelit, które niewiele się różnią od flaka na kiełbasie. Niestety większość z nas nie pomaga swojemu organizmowi w tej pracy. Słabo gryziesz,szybko jesz, zestawiasz produkty w ten sposób, że gorzej je trawisz, spożywasz dużo przetworzonej ciężkostrawnej żywności,często o niewłaściwej porze dnia i nocy, a twój organizm, mimo że mu nie płacisz, stara się najlepiej,jak może, ale z czasem ODPŁACAC i (chorobami) pięknym za NADOBNE za taką współpracę. Nie możesz również zapominać o tych wszystkich chemikaliach dodawanych do żywności oraz wylewanych na pola. Trudno się więc dziwić, że twój system trawienny ma poważne trudności z wyprodukowaniem tego wszystkiego, co potrzebujesz. Na dokładkę w tej chemicznej zupie w twoich jelitach tworzą się trujące substancje, których niemożna znaleźć na przykład w jelitach pawiana na wolności,odżywiającego się tak samo (w przeciwieństwie do nas) od kilku tysięcy lat.

Pozwolę sobie przedstawić zamieszczoną w sprawozdaniu listę trucizn-toksyn często znajdowanych w jelitach ludzi:

indol, skarol, phenol, cresol, indican,sulphurretted hydrogen, ammonia, histidine, urrobin, methylmercaptan, tetramerhy-lendiamin, penthamethyl,endiamine, putrescin, cadaverin, neurin, cholin, muscarine, butyricacid, bera-imidazolethy-lamine oraz wiele innych, których nie ma sensu wymieniać. Z wymienionych toksycznych związków kilkanaście jest bardzo aktywnych, powodujących silne toksyczne efekty, nawet gdy występują w niewielkich ilościach. W czasie przedłużającego się samo zatruwania komórek/stwarzasz warunki dla rozwoju śmiertelnej choroby. Powinieneś mieć świadomość, że te toksyczne substancje dostają się do krwioobiegu i wędrują po całym organizmie! Te odkrycia nie są jakimiś teoriami,ale wynikami badań uznanych lekarzy. Ich zdaniem, SAMOZATRUCIE może powodować prawie wszystkie znane choroby degeneracyjne, od miażdżycy i raka po utratę przytomności i śmierć.

Toksyny(kałowe) z okrężnicy mogą naciekać-przedostawać się do otrzewnej oraz sąsiednich organów. U kobiet do lewego jajnika i macicy, u mężczyzn do prostaty. Ciekawie byłoby zrobić badania statystyczne, aby stwierdzić,o ile częściej występują mięśniaki itp. na jajnikach i macicy z lewej strony niż z prawej, oraz jak często zachodzi konieczność operacji jelita właśnie z lewej strony.


Dlaczego?
Z moich prywatnych badań wynika,że najwięcej masy kałowej i toksyn zbiera się na załamaniu poprzecznego i schodzącego odcinka okrężnicy. Dlatego często się zdarza, że starsi ludzie mają lewe oko słabsze od prawego, układ limfatyczny z lewej strony jest bardziej osłabiony i lewe nerki gorzej pracują. Czy to jest odkrycie? Tak, kochani, to jest odkrycie na miarę Nagrody Nobla.

Natomiast twoje samo zatruwanie na pewno nie przeszkadza medycznej mafii i elitom władzy,bo ludzi i tak jest już za dużo, a za mało jest dla nich pracy. Im szybciej więc odejdziesz,tym szybciej nie trzeba będzie płacić Ci emerytury. Spełnij więc obywatelski obowiązek,jedz szybko zatrute, przetworzone, nafaszerowane chemikaliami pożywienie. Zatruwaj się i wcześniej odejdź z tego świata. Żart? Odpowiedz sobie na pytanie, kiedy jesteś dla rządu dobrym obywatelem, a kiedy kulą u nogi. 

Natomiast z lekarzem, aptekarzem i producentem leków to jest zupełnie inna historia. Czy wiesz, kiedy jesteś dla nich mile widzianą osobą? Może zastanowisz się nad tym,kiedy jesteś dla samego siebie mile widzianą osobą?Ten nadmiar toksyn trafia do różnych organów i powoduje dla:

• ORGANÓW TRAWIENNYCH: wrzody, skurcze jelit, obstrukcje (zaparcia), raka żołądka,stany zapalne wątroby, raka wątroby, leniwe jelita,wzdęcia, powiększenie śledziony,bóle podbrzusza, zapalenie trzustki, raka trzustki, stany zapalne woreczka

żółciowego,degenerację wątroby,stany zapalne;

• SERCA i NACZYŃ KRWIONOŚNYCH:osłabienie serca, degeneracyjne otłuszczenie serca, niskie ciśnienie(ale również wysokie),powiększenie serca, arteriosklerozę,miażdżycę,żylak;.

• SYSTEMU NERWOWEGO: przeróżne bóle głowy, bóle głowy, które mogą doprowadzić do (UWAGA!) mylnej diagnozy raka mózgu, bóle nóg, drgania oka i muskułów twarzy, ramion, nóg, irytacje, depresje, bezsenność,trudności ze spaniem, przykre sny, nie-dospanie, zmęczenie po przebudzeniu, dosypianie w ciągu dnia, uczucie palenia rąk i/lub twarzy, utratę pamięci,trudności z koncentracją;

• OCZU:zmiany degeneracyjne, zapalne, twardnienie spojówek, kataraktę,tępe, ciężkie oczy;

• SKÓRY:zmarszczki, skórę cienką i/lub nieelastyczną przebarwienia, egzemę, trądzik,ciemne krążki pod oczami,łuszczycę (psoriasis);

• MUSKUŁÓW i STAWÓW: degenerację muskułów i stawów, bóle reumatyczne, wszystkie rodzaje artretyzmu i reumatyzmu;

• ORGANÓW GENITALNO-MOCZOWYCH i REPRODUKCYJNYCH: różne przemieszczenia,choroby macicy, zmiana sylwetki u kobiet, mięśniaki,raka piersi, infekcje pęcherza, częste oddawanie moczu, ruszające się nerki, mastitis (ang.),meritis (ang.),endomestritis (ang.); 

• PROWADZĄDO OGÓLNYCH PROBLEMÓW i ZABURZEŃ ODŻYWIANIA:degeneracji organów, eliminacji wątroby,nerek, śledziony oraz anemii, osłabienia odporności na wszelkiego typu infekcje, osłabienia wzrostu u dzieci, powiększenia migdałów, powiększenia tarczycy, różnych rodzajów raka.SKĄD się biorą te toksyny?

Podstawowym ich źródłem są źle pracujące jelita, czyli wynik UPOŚLEDZONEGO TRAWIENIA i PRZYSWAJANIA, związanego z szybkim jedzeniem, a powyższe stwierdzenia są zapisane w protokóle z wspomnianego poprzednio sympozjum. Dr Lane posunął się nawet do następującej wypowiedzi: Autointoksyfikacja (samo zatruwanie) odgrywa tak olbrzymią rolę w rozwoju chorób systemu moczowo-genitalnego u kobiet, że one(choroby) mogą być postrzegane przez ginekologów jako bezpośredni wynik zapchania jelit masą kałową. Krótko mówiąc, mięśniaki,mięsaki,polipy, itp. są wynikiem naciekania toksyn z jelit na sąsiadujące z nimi organy i narządy rodne.

Jeszcze raz przypomnę, że powyższe odkrycia są wynikami NAUKOWYCH badań przeprowadzonych przez europejskich lekarzy i znalazły się w podsumowaniu uprzednio wspomnianej konferencji w Londynie, w Królewskim Towarzystwie Medycznym. Fakt że symptomy samozatrucia nie występują od razu, nie oznacza że szkoda nie została wyrządzona.Poza tym różne organizmy mają różne możliwości eliminacji toksyn. ŻADNA
inna przyczyna (poza toksynami w jelitach) nie jest w stanie być odpowiedzialna za więcej niż 10% chorób. Można powiedzieć, że prawie każda znana choroba bezpośrednio lub pośrednio jest spowodowana wpływem trucizn wchłanianych z jelit do krwioobiegu. Jelito grube może być postrzegane jako prawdziwa puszka Pandory, z której wychodzi więcej nieszczęścia i cierpienia, umysłowego i moralnego, jak również fizycznego, niż z jakiegokolwiek innego znanego źródła(stwierdzono podczas tej konferencji). Jasno z tego wynika, że 70%chorób jest wynikiem naszego NIEDOINFORMOWANIA.

Jelito grube jest systemem kanalizacyjnym, ale przez NIEWIEDZĘ i złe traktowanie staje się szambem. Kiedy jelito jest czyste i normalne, mamy się dobrze i jesteśmy szczęśliwi.

Kiedy zalega w nim kał, toksyny trafiają do krwi i:

• zatruwają mózg i system nerwowy,

• wpadamy w umysłową depresję i irytujemy się,

• zatruwają serce, przez co stajemy się słabsi,

• zatruwają płuca, tak że oddech jest śmierdzący,

• zatruwają krew, przez co nasza skóra wygląda niezdrowo.

Krótko mówiąc, każdy organ organizmu zostaje zatruty i dlatego:

• szybciej się starzejemy,

• wyglądamy i czujemy się staro,

• pojawiają się nieusuwalne żadnym kremem zmarszczki,

• nasze stawy sztywnieją i bolą(artretyzm, zanik chrząstki),

• wzrok staje się zamglony (zaćma,jaskra),

• leniwy umysł obezwładnia (Alzheimer, miażdżyca),

• radość życia odchodzi w niepamięć(nerwice, bóle, trudności z poruszaniem się

itp.),

• stajemy się zrzędliwi i wiecznie niezadowoleni.To tyle z wyników konferencji. Jeżeli wiesz lepiej niż najwybitniejsi lekarze i chirurdzy Królowej Anglii oraz Europy, to jest już twoja sprawa, niemniej wielu ludzi po sześćdziesiątce, rzeczywiście traci radość życia i cierpi na wiele chorób. Prawdopodobnie dlatego większość 30-40-latków stwierdza (zapytaj ich), że nie chciałaby dożyć sześćdziesiątki, a potem okazuje się, że kupują domy i chcą żyć dalej. Wiele kobiet, które mają obstrukcje (zaparcia), traci radość z życia na długo przed tym wiekiem. Rodzi się BARDZO ważne PYTANIE. Dlaczego Ministerstwo Zdrowia i lekarze nie uświadamiają NAS społeczeństwa o tym jakże niezwykle WAŻNYM PROBLEMIE?

Czy dlatego że nic nie wiedzą na ten temat? Ale dlaczego nie wiedzą? Jak można nie wiedzieć będąc lekarzem i oglądając w czasie studiów operacje jelita grubego. A może FARMACJA nie jest zainteresowana? Ale gdyby wynaleźli na to lek to zarobiliby dużo pieniędzy bo prawie każdy ma problem z jelitem grubym. Nawet mają to niemowlaki których matki nie karmiły ich piersią. RZECZYWISTOŚĆ jest taka że gdyby taki lek wynaleziono to obroty farmacji by spadły bo większość ludzi przestałaby chorować i nie potrzeba by było połowy lekarzy oraz szpitali. PRAWDA jest taka, że farmacja NIGDY nie będzie w stanie wyprodukować dobrego syntetycznego leku na oczyszczenie jelit z kałowej masy. Obecnie co prawda amerykanie mają jakiś chemiczny środek na oczyszczanie jelit potrzebny do przeprowadzania wziernikowania jelit za pomocą sondy, ale niewiele się mówi o skutkach ubocznych badań i samego żrącego środka. Badania tego typu mają często przekonać pacjenta o konieczności operacji wycięcia kawałka jelita. Trzeba
dodać że operacje przynoszą dużo pieniędzy i w jakimś stopniu dochodzi do patologii, bo robi się niepotrzebne operacje tylko w celu zarobienia pieniędzy. Niestety skala zjawiska stale rośnie. Dochodzi do tego że uczciwy lekarz nie może dać dobrego leku pacjentowi po którym można go będzie wypisać po 2-3 dniach,ponieważ nie leży to w interesie szpitala i taki lekarz może stracić pracę. Trudne do uwierzenia? A jednak. Syntetyczne-chemiczne środki zawsze mają uboczne toksyczne (szkodliwe) działania i dlatego pozostają nam dobre naturalne zioła. Robiąc gruntowne jesienne i wiosenne porządki powinieneś się zawsze zastanowić nad porządkowaniem-oczyszczaniem twojego jelita grubego. Właściciele takich zapchanych jelit mają często (ale nie koniecznie) nieświeży oddech, zły humor, są nadpobudliwi i nerwowi, irytują się bądź wpadają w depresję,nie wspominając o migrenach i bólach głowy.

Więc pozostaje do poruszenia bardzo ważny czynnik emocjonalny , który obecnie często doprowadza do ROZWODÓW i rodzinnych tragedii. Kto w dzisiejszych trudnych czasach chce się katować z wiecznie niezadowolonym, nerwowym partnerem? Jaki z tego wszystkiego wniosek?

Zadowolenie z życia to czyste jelita, ci którzy dzisiaj nie wierzą,na pewno w odpowiednim czasie się namacalnie o tym przekonają,o ile wcześniej nie stracą jasności myślenia.

Jelita są genialnym zakładem produkcyjnym, ale jeżeli staje się on cuchnącym ściekiem, w którym roi się od szkodliwych pasożytów różnej maści, to wtedy trudno oczekiwać, że nasz organizm będzie dostawał z tego zakładu odpowiednią ilość minerałów, niezbędnych kwasów tłuszczowych i witamin, będących podstawą naszego zdrowia. Na pewno zdarza się Ci czasami powąchać czyjeś cuchnące siarką gazy. Te gazy są częściowo wytwarzane w jelicie przez pewien rodzaj bakterii, które możecie również spotkać w warstwach mułu rzecznego.

W wyniku swojej przemiany materii te drobnoustroje produkują gaz - siarkowodór (palny zresztą).Nieszczęśliwie dla posiadaczy tych bakterii, gaz ten niszczy ścianki jelit oraz pozytywną i konieczną dla naszych organizmów florę bakteryjną,niezbędną do wytwarzania witamin B, co w konsekwencji prowadzi do nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego .

Łatwo jest zauważyć, że tacy ludzie są bardziej nerwowi, nadpobudliwi i trudni we współżyciu.


DO ZAPAMIĘTANIA. Osoby, które oddają prawie regularnie niezbyt przyjemnie pachnące stolce, mają w mniejszym lub większym stopniu poważny problem z SYSTEMEM TRAWIENNYM. Ich TRAWIENIE i PRZYSWAJANIE pokarmów jest UPOŚLEDZONE, przez co w ich jelitach i całym organizmie zachodzą już poważne DEGENERACY.I NE zmiany chorobowe.


Nawyk szybkiego jedzenia dodatkowo najprawdopodobniej upośledza pracę trzustki. Dlaczego?Sam chciałbym wiedzieć Zaburzenia pracy trzustki powodują zmniejszenie wydzielania soków trawiennych, co pogarsza trawienie, a to z kolei negatywnie wpływa na przyswajanie pokarmu. W efekcie nasz organizm staje się na stałe niedożywiony i dodatkowo jest szybciej zatruwany przez toksyny, będące ubocznym produktem takiego trawienia.Końcowym rezultatem jest szybsze starzenie się i popadanie w choroby. Jeszcze jednym negatywnym rezultatem szybkiego jedzenia i/lub pogorszenia pracy trzustki jest psucie się i konieczność usuwania górnych zębów trzonowych (bardzo ważne),co jeszcze bardziej pogarsza możliwości dobrego przeżuwania pokarmu w jamie ustnej, i tak w kolo Macieju. Trzustka jest dodatkowo odpowiedzialna za wytwarzanie insuliny i w wyniku jej złej pracy możemy nabawić się cukrzycy. Zła gospodarka cukrami prowadzi do  hipoglikemii,która jest odmianą cukrzycy i po upływie jakiegoś czasu dochodzi do syndromu chronicznego zmęczenia.

Może doczekamy się jakichś badań na temat powiązania szybkiego jedzenia z zachorowalnością na cukrzycę, bo do dzisiaj przyczyny cukrzycy są dla medycyny zagadką (oprócz przypadków powodowanych drobnoustrojami). Czyżby  epokowe ODKRYCIE?Nagroda Nobla?
Jeden z moich pacjentów zadał mi zasłyszane gdzieś pytanie, którym się z Tobą podzielę.

Otóż:Bóg daje każdemu z nas taką samą olbrzymią górą jedzenia i jak sądzisz,kto pierwszy umrze?. Odpowiedz brzmiała; Ten, kto ją pierwszy zje.

Nasz organizm składa się z trylionów komórek, które codziennie, oprócz wody, muszą dostać elementy (cząsteczki pożywienia) do przemiany materii i odnawiania się.Myślenie czy poruszanie ręką to efekty przemiany materii, a komórki, jak wiemy, obumierają i są zastępowane innymi, które organizm buduje z mikroskopijnych cząsteczek niezbędnych składników odżywczych, dostarczanych przez jelita.

Jelita są więc NAJISTOTNIEJSZYM zakładem produkcyjnym w naszym organizmie.

Zapamiętajcie! Jeżeli twoje jelita źle pracują, to wszystkie inne podzespoły (organy). też zaczynają źle pracować! Czy teraz jest jasne, dlaczego szybkie jedzenie bądź przełykanie nie zgryzionego dobrze pożywienia to przyczyna większości chorób?

Czyto oznacza, że wszyscy po przeczytaniu tej książki zaczną powoli jeść i żuć? Czy wszyscy palacze rzucili palenie po ukazaniu się napisów na opakowaniach papierosów, że one zabijają lub powodują raka?

Niektórzy chcą po prostu umrzeć wcześniej. Przynajmniej do czasu,kiedy nie złapie ich poważna choroba, na przykład rak. Wtedy sytuacja i ich światopogląd radykalnie się zmieniają i żądają oni od lekarzy oraz służby zdrowia, żeby ich cenne zdrowie natychmiast i najlepiej za darmo naprawili, bo przecież im się to należy. Czysta HIPOKRYZJA?

Złe funkcjonowanie jelit, czyli upośledzenie dostarczania organizmowi potrzebnych mu składników,oraz zatruwanie go toksynami jest procesem powolnym i w związku z tym mało dostrzegalnym. Bagatelizujemy wzdęcia,gazy (bąki),kłucia, niestrawności,zaparcia, nieświeży oddech. Doprowadzamy do sytuacji, kiedy tak boli, że udajemy się do lekarza, a on, nawet po różnych skomplikowanych badaniach nie jest w stanie nic stwierdzić,dopóki nie okaże się, że mamy bakterie powodujące wrzody, same wrzody lub sporego raka, bo takie są tylko jego możliwości,gdy nie otwiera jamy brzusznej.

Antybiotyki przepisywane na bakterie wyrządzają dodatkowe szkody

(*patrz:

DROŻDŻYCA),a same bakterie mają tendencję do powrotów po jakimś czasie albo nic sobie z tych antybiotyków nie robią i zostają dalej. Na pozostałe problemy większość lekarzy przepisuje operacje i każdy powinien sobie zdawać sprawę, że pocięcie jelita nie usuwa przyczyn choroby.

UPOŚLEDZONE TRAWIENIE zaczyna się obecnie już u niemowlaków. Wiele matek nie karmi dzieci piersią albo robi to bardzo krótko. Układ trawienny niemowlaka nie jest  zaprojektowany na trawienie mleka krowiego ani innych przygotowywanych przez ludzi odżywek (często zawierających szkodliwe,toksyczne substancje). Jawnym przykładem trującego wpływu tych pseudo pokarmów na niemowlaków są zaparcia, wzdęcia,kolki i płacz. Można powiedzieć, że upośledzone trawienie jest stanem, w którym żołądek,trzustka, wątroba oraz jelita i zawiadujący tym wszystkim autonomiczny system nerwowy nie są w stanie w zadowalającym stopniu przetworzyć spożytego pożywienia na produkty(bądź, nazwijmy to, półprodukty), które pokryją dzienne zapotrzebowanie organizmu na wszystkie elementy potrzebne do regeneracji tkanek, uzupełnienia magazynów minerałów i utrzymania wszystkich procesów życiowych organizmu.

Mówiąc mniej naukowo, jest to sytuacja, w której garkuchnia na oddalonej od świata budowie źle pracuje i wszyscy są niedożywieni,ruszają się jak muchy w smole, przez co nie są w stanie wydajnie pracować i wszystkie prace są gorzej bądź całkiem źle wykonywane.

Jeżeli system trawienny nie pracuje właściwie przez kilka dni, a później damy mu szansę powrócić do normy, to wszystko jest w porządku(tak jak ma to miejsce w sporadycznych zatruciach),ale jeśli jest to proces,który się pogłębia,wtedy przeradza się w bardzo powolną lawinę, która po latach w końcu owocuje poważną chorobą taką jak rak dla na przykładu.

Dodatkowo medycyna zaobserwowała, że po czterdziestce ludzie zaczynają produkować mniej kwasu solnego niezbędnego do trawienia. Po dwudziestym którymś roku życia zaczynają powoli siadać gruczoły hormonalne i wiele innych podzespołów. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ to wszystko jest powodowane upośledzonym trawieniem,
które jest oczywiście spowodowane toksynami, brakiem odpowiednich składników w pożywieniu,szybkim jedzeniem, nieodpowiednią dietą i innymi mniej ważnymi czynnikami. Cały system działa w pewnym sensie na zasadzie błędnego koła. Jak pogarsza się trawienie, to pogarsza się praca wątroby,trzustki i innych organów. Natomiast osłabienie pracy trzustki i wątroby powoduje dodatkowe pogorszenie trawienia i tak w koło Macieju, aż się rozsypie.

Następnym czynnikiem, który niszczy system trawienny i system

odpornościowy niemowlaków są szczepionki, co niezbicie wykazało szereg badań(*patrz: lekii szczepionki).

No cóż, te wszystkie informacje nie są zbyt optymistyczne, ale chyba kupiłeś tę książkę, żeby dowiedzieć się prawdy. Jeżeli lubisz się oszukiwać,tak jak to robi prawie każdy palacz, to podaruj tę książkę swojemu najlepszemu przyjacielowi albo odłóż ją na lepsze czasy. Zadaj sobie tylko jeszcze jedno pytanie. Czy lubisz, gdy twój życiowy partner (współmałżonek) Cię zdradza? Czy naprawdę chcesz zdradzać swój organizm?

Na pewno nie będzie to dla Ciebie pocieszeniem, ale każdy palacz zdradza siebie samego. zapalając kolejnego papierosa i jest dla swojego organizmu Judaszem skazującym się na szybszą śmierć, na raka lub coś podobnego. Drogi palaczu. Nie sadzę, że powinienem Cię przepraszać za ten komentarz. Myślę,iż powinieneś się poważnie zastanowić nad tym, kto, kogo i za co powinien przepraszać. Proponuję Ci przeczytanie rozdziału o paleniu i życzę odrobiny rozsądku. Szybko jedząc postępujesz podobnie jak palacz, ponieważ szybkie jedzenie i połykanie dużych kawałków również ZABIJA ale nie bezpośrednio. Do szpitala w Białostockim kilka lat temu przywieźli mężczyznę który się dławił i rodzina twierdziła, że połknął tak zwaną protezkę. Jest to kawałek sztucznego uzębienia z mocującymi je
haczykami. Człowiek ten przyjechał z USA w odwiedziny do rodziny. W szpitalu zrobiono mu zdjęcia, protezki nie znaleziono i odesłano go do domu. Jego stan zdrowia się jednak pogarszał i rodzina zdecydowała się na zawiezienie go do lepszego szpitala. Tam w końcu zrobiono mu prześwietlenie odpowiedniego miejsca, czyli tchawicy i protezkę znaleziono.

Niestety organizm był już tak przez te kilka dni zamęczony i wycieńczony z powodu niemożności jedzenia, że pacjent zmarł. Prasa doniosła, że brak należytej opieki spowodowany był żądaniami łapówek i brakiem wiedzy lekarskiej. Sprawa w końcu znalazła epilog w sądzie, natomiast dla odwiedzającego skończyła się śmiercią.

Szczegóły odpowiedzialności karnej lekarza nie są mi znane,natomiast współwinnym był na pewno sam poszkodowany. Więcej informacji na ten temat uzyskasz w fundacji Primum Non Nocere.

Statystyki dowodzą, że spraw sądowych z tego tytułu jest w Polsce kilkadziesiąt razy mniej na jednego mieszkańca niż w innych krajach, a do odpowiedzialności karnej pociąga się statystycznie odpowiednio kilkaset razy mniej lekarzy. Z tego można wyciągnąć następujące wnioski: albo polscy lekarze są mistrzami cudotwórcami, albo medyczna mafia jest w Polsce lepiej zorganizowana lub też rodziny poszkodowanych boją się zadzierać z lekarzami,którzy być może kiedyś będą ich leczyć (a jeżeli nie oni, to ich koledzy z tego samego szpitala).

Podsumowując można powiedzieć że szybkie jedzenie zawsze kończy się przedwczesną śmiercią, a na marginesie zauważyć,że prawdopodobnie w USA nie robią takiego smacznego jedzenia i biedak myślał,że mu zaraz to żarcie zabiorą ze stołu. Może chciał się najeść za te wszystkie lata biedowania w Ameryce.

Jest wiele filmów kabaretowo pokazujących nasze zachowania i przyzwyczajenia, ale w takich przypadkach jest to czarny kabaret, który na co dzień wielu z nas praktykuje, bez świadomości tego. na co się naraża.


źródło :Cytat z książki „Zdrowie i Uroda „Sławomira Nowakowskiego
 

Wyszukiwarka

Kreator www - przetestuj za darmo