Vita Aktiv

Dobre źródło 10 witamin

Vita Aktiv - Suplement diety - koncentrat z 21 owoców i warzyw z dodatkiem 10 witamin.

Vita Aktiv to bogactwo natury zamknięte w małej buteleczce, to koncentraty z owoców i warzyw, takich jak: czerwone winogrona, jabłka, wiśnie, owoce czarnego bzu, czarne porzeczki, owoce dzikiej róży, truskawki, jeżyny, marchewki, śliwa tarnina, borówki, aronia, śliwki, czerwone porzeczki, rokitnik zwyczajny, cytryny, brzoskwinie, morele, maliny, jeżyny amerykańskie boysenberry, pomidory. Bogate źródło witamin - witamina E, niacyna, d-pantotenian wapnia, witamina B12, biotyna, witamina D3, witamina B6, witamina B1, witamina B2, kwas foliowy.

Już jedna łyżeczka w 100% pokrywa dzienne zapotrzebowanie (RDA) na 10 ważnych witamin. Dobre zaopatrzenie podstawowe jest ważne, ponieważ witaminy biorą udział w wielu procesach życiowych w organizmie, np. witamina B1 jest odpowiedzialna za zdrowie serca, witamina D i B6 za system immunologiczny a witamina B12 wspiera podział komórek.


Bez dodatku środków konserwujących
Nie zawiera barwników

Zalecane dawkowanie:

1 łyżeczka (5ml) dziennie podczas lub po posiłku. Vita Aktiv można zmieszać z wodą albo dodać do jogurtu, deseru lub musli. Zaleca się długotrwałe przyjmowanie. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania.
Suplementy diety nie powinny być stosowane jako substytut urozmaiconej i zbilansowanej diety, która wraz ze zdrowym trybem życia ma duże znaczenie. 

Ponadto poniżej przedstawiamy witaminy i ich wpływ na różne stany oraz procesy biochemiczne organizmu:


Witamina D3
Niezbędna do prawidłowego rozwoju kości w ramach regulacji gospodarki wapniowo-fosforanowej, a także wpływa na funkcjonowanie wielu narządów i tkanek, niezależnie od wieku, Zapobiega rozwojowi krzywicy, osteomalacji czy osteoporozy, Poprawia odporność na infekcje, Wzmacnia system kostny osób po 60. r.ż. ograniczając skutki nieszczęśliwych upadków.

Witamina E
Jest głównym antyoksydantem, który chroni komórki przed utleniaczami, Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek, Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem.
Niedobór witaminy E może powodować: rozdrażnienie, osłabienie zdolności koncentracji, zaburzenia funkcjonowania i osłabienie mięśni szkieletowych, rogowacenie i wczesne starzenie się skóry, gorsze gojenie się ran, pogorszenie wzroku, niedokrwistość, bezpłodność.

Witamina B1 (tiamina)
Poprawia sprawność umysłową, Współuczestniczy i wpływa korzystnie na układ mięśniowy oraz czynność serca a także na system nerwowy, Zapobiega zmęczeniu, Łagodzi ból, Poprawia apetyt i trawienie, Bierze udział w trawieniu węglowodorów.

Witamina B2 (ryboflawina)
Bierze udział w prawidłowym rozwoju, procesie wzrostu i rozrodczości, Bierze udział w w infekcjach, w poparzeniach i alkoholizmie, Z witaminą A utrzymuje prawidłową funkcję błon śluzowych, układu moczowego, przewodu pokarmowego, nabłonka naczyń krwionośnych i dróg oddechowych, Bierze udział w prawidłowej funkcji układu nerwowego i oczu, Działa korzystnie na skórę, pobudza wzrost włosów i paznokci, Pomaga przyswajać żelazo.

Witamina B6 (pirydoksyna)
Pomaga w trawieniu białek, tłuszczów i węglowodorów oraz w przemianach aminokwasów, Utrzymuje równowagę płynów w organizmie, Reguluje prawidłowe funkcje mózgu i działa korzystnie przy zapaleniu nerwów obwodowych, Uczestniczy w procesach uzyskiwania energii, Łagodzi ujemne następstwa stresu, działa uspokajająco, Opóźnia starzenie się, gdyż bierze udział w syntezie kwasów nukleinowych, Stosowana przy diecie wyszczuplającej, Osłabia nocne skurcze mięśni, Jest niezbędna przy produkcji przeciwciał i czerwonych krwinek (erytrocytów), Jest niezbędna przy wchłanianiu witaminy B12, Mg i do produkcji kwasu solnego, U cukrzyków obniża zapotrzebowanie na insulinę.

Witamina B12 (kobalamina)
Jest niezbędna w utrzymaniu sprawności układu nerwowego, Jest niezbędna do rozwoju umysłowego i fizycznego, Zwiększa apetyt u dzieci, Wzmaga aktywność fizyczną, Podaje się wegetarianom i osobom z zaburzeniami wchłaniania jelitowego, Wpływa na metabolizm białek, węglowodorów i tłuszczów, Poprawia pamięć i koncentrację, B12 z kwasem foliowym regeneruje siły, B12 współdziała z Witaminami A, E.

NIACYNA (Witamina PP, witamina B3) – kwas nikotynowy
Znana jest też jako witamina B3, Organizm może wytworzyć niacynę wykorzystując do tego aminokwas zwany tryptofauem. Proces ten może zajść tylko w obecności witamin B1, B2, B6, Witamina ta jest niezbędna do syntezy hormonów płciowych, takich jak estrogeny, testosteron, progesteron, a także do syntezy tyroksyny, insuliny, kortyzonu, Niacyna rozszerza naczynia krwionośne, Obniża ciśnienie krwi, Pomaga w utrzymaniu zdrowego stanu skóry, Wpływa na nerwy, Zapobiega zaburzeniom żołądkowo-jelitowym i chorobie lokomocyjnej, Wspomaga wchłanianie jelitowe, Stosowana w zatruciu, chroni przed toksynami, Pobudza popęd seksualny.

KWAS FOLIOWY (folacyna)
Niezbędny przy produkcji czerwonych krwinek, zwiększa możliwości przyswajanego Fe (żelaza), Wpływa na prawidłowy przebieg wzrastania i rozwoju organizmu, Wpływa na syntezę kwasów nukleinowych i dezoksyrybonukleinowego (DNA) i rybonukleinowego (RNA), Bierze udział w procesie podziałów komórkowych, Bierze udział w procesie metabolizmu aminokwasów i cukrów, Jest niezbędny w pierwszych miesiącach laktacji i dla kobiet w ciąży, Reguluje prawidłową funkcję układu moczowego, białych krwinek, narządów płciowych i układu pokarmowego. Reguluje też rozwój komórek nerwowych w okresie płodowym, Ma działanie przeciwbólowe, Zapobiega występowaniu siwizny, a zwłaszcza po podaniu z kwasem pantotenowym i paraaminobenzoesowym, Zapobiega wadom wrodzonym, Zwiększa witalność organizmu, Zapobiega działaniu substancji trujących zawartych w żywności i pasożytom jelitowym.

KWAS PANTOTENOWY (Witamina B5)
Umożliwia prawidłowy wzrost, bierze udział w budowie komórki i zapewnia prawidłowy rozwój ośrodkowego układu nerwowego, Jest niezbędny przy prawidłowej czynności nadnerczy, Jest niezbędny do wytwarzania przeciwciał, Opóźnia starzenie, Przyspiesza gojenie ran, Przeciwdziała skutkom ubocznym spowodowanym przez antybiotyki, Współuczestniczy w wytwarzaniu energii z pożywienia i w syntezie substancji budujących organizmu, W alergii, Przy zapobieganiu zmęczenia, Wpływa na układ immunologiczny, Działa na włosy zapobiegając siwieniu.

BIOTYNA (KOENZYM R albo Witamina H)
Niezbędna do syntezy kwasu askorbinowego (wit. C), Niezbędna przy przemianie węglowodorów i aminokwasów, Zapobiega łysieniu i siwieniu włosów, Bierze udział w syntezie kwasów tłuszczowych, Stosowana w stanach zapalnych skóry przy współpracy z Wit. B2, B6, A, Wpływa na prawidłową czynność: tkanki nerwowej, gruczołów potowych i jąder, Dzięki biotynie prawidłowo działa szpik kostny i krwinki czerwone, Jak można wywnioskować, biotyna powoduje prawidłowy rozwój umysłowy i fizyczny.

 Zawartość 150 ml
 
Kreator www - przetestuj za darmo