Zanim trafisz do specjalisty popatrz na swoją twarz ona wiele ci powie.


O czym świadczą pryszcze?

Kosmetolodzy twierdzą, że skóra jest otwartą księgą, z której można odczytać jakie choroby toczą ciało od środka. Prekursorami w takiej diagnostyce byli specjaliści medycyny chińskiej. Symptomów które warto obserwować jest wiele: przekrwienia, pryszcze, obrzęki czy za­sinienia.

Na zły stan skóry może mieć wpływ każdy organ ciała i systemy w nim funkcjonują­ce, np. układ nerwowy, hormonalny czy trawienny. Wiadomo, że podczas przezię­bienia, wraz ze wzrostem temperatury i ogólnym złym samopoczuciem chory - kiepsko wygląda. To nie tylko subiektywne odczucie, ale stan faktyczny, bo skóra matowieje, szarzeje wygląda na zmęczoną.

 System oczyszczania widoczny na skórze

Toksyny, substancje niestrawne, bakte­rie, itp. muszą przejść przez system tra­wienny i usytuowane w nim kolejne linie obrony ciała przed patogenami. Muszą więc przejść przez system oczysz­czania ciała. Większość tego co może nam zaszkodzić znika z organizmu dzię­ki odpowiednim funkcjom jelita grube­go, wątroby i nerek. Pewna część zanie­czyszczeń jest usuwana na zewnątrz przez skórę, nos, uszy. Jest to właśnie ten moment, kiedy nasza skóra pokry­wa się pryszczami, wysypką, wągrami, egzemami i wydziela nieco inny zapach.

Pryszcze

Umiejscowienie wyprysków pozwala przypuszczać co wewnątrz ciała szwankuje.

Gdy "wyskakują" na plecach, mogą świadczyć o zaburzeniu w pracy płuc i nerek. Pryszcze w obszarze klatki piersiowej to sygnał kłopotów w obrębie płuc i serca. Gdy nagle rano patrząc w lustro zauważymy wyprysk na czole - zapewne to jelita nie dały sobie rady z tym co ostatnio zjedliśmy lub wypiliśmy. Wypryski na policz­kach to znak, że do organizmu dostało się za dużo dymów i substancji lotnych (np. dym papierosowy), wdychanych wraz z powietrzem. A gdy nagle na nosie pojawia się imponujący różowy wyprysk – otrzymaliśmy wiadomość od systemu rozrodcze­go (także podczas menstruacji) lub nerek, że tam zachodzą jakieś zmiany. Gwiaz­dy też mają pryszcze - zobacz zdjęcia.

Zmarszczki

Każda normalna twarz ma zmarszczki. Najpierw są minimalne a potem, wraz z upływem lat, coraz wyraźniejsze. Objawem choroby, w pewnym wieku, jest raczej ich brak. Mięśnie ukryte pod skórą pracując przez całe nasze życie tworzą sieć zmarszczek, które mogą świadczyć o osobowości człowieka. Gdy spojrzymy na twarz osób po 80. roku życia, od razu widać czy były przez minione lata pogodne, czy wręcz przeciwnie - mają całemu światu wszystko za złe. Ich osobowość, a wła­ściwie najczęściej robione miny, odbiły się trwale na twarzy. Inny układ mięśni pra­cuje kiedy uśmiechamy się, a inny kiedy złośliwie wykrzywiamy i stąd te różnice. Właściciele cery tłustej zostaną później obdarzeni przez naturę zmarszczkami, niż osoby o skórze skłonnej do przesuszania.

Wargi

Mocno czerwone wargi to sygnał podniesionego ciśnienia. Wargi zsiniałe alarmują o kłopotach z krążeniem a nawet bezpośrednio z sercem. Blade - nieomal białe wargi błagają o pomoc w niedotlenieniu. Górna warga ujawnia kłopoty w obrębie żołądka i przełyku, a dolna jelit.

Wydatne i obwisłe wargi mogą być zwiastunem poważnych kłopotów w systemie trawiennym i pracy jelit. Osoby z takimi wargami pomimo tuszy mogą być niedoży­wione, co tu oznacza, że brakuje im określonych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Skóra wokół oczu

Worki pod oczami pojawiają się, gdy zgromadzi się tam pewna ilość płynu ustrojo­wego. A to świadczy o kłopotach z układem oddechowym lub częściej układem krą­żenia. Warto się nad sobą wówczas zastanowić i "wrzucić na luz".

Ciemne kręgi pod oczyma pojawiają się w stresie, ale też i w niewyspaniu. Czasem te obie rzeczy idą w parze. Mogą też wskazywać na jakieś dysfunkcje układu płcio­wego, hormonalnego.

Osoby, które maja "rozbiegane" oczy lub je często mrużą są zazwyczaj bardzo ze­stresowane. Wszak oczy są odbiciem dla duszy.

Koloryt skóry


Osoby tej samej rasy mają różne odcienie skóry, a praktycy chińskiej medycyny uważają, że to też świadczy stanie organizmu, przepływie substancji odżywczych, pracy poszczególnych narządów i chorobach. Zdrowa skóra u osób białej rasy po­winna być lekko różowa. Czerwona twarz świadczy o przegrzanym organizmie, w medycynie chińskiej nazywane jest zastojem krwi. To również objaw gorączki tra­wiącej ciało i nadciśnienia.

Zielonkawo-żółtawy kolor twarzy, zazwyczaj, świadczy o chorobach śledzio­ny i żołądka. Skóra blada to oznaka spadku energii, anemii, nerwowości i po pro­stu choroby.

Żółty odcień pojawia się wówczas, gdy w jednym z narządów zablokowany zosta­nie przepływ żółci. Zielony odcień wokół ust i nosa świadczy o problemach z ser­cem.

Plamy na skórze


Chińska medycyna uważa, że oznaką poważnej choroby jest zmiana koloru skóry na twarzy od dołu ku górze, ku czołu. Ostre wyraźne zmiany koloru to objaw chwi­lowego niedomagania, a niewyraźne, rozmyte i trwałe przebarwienia świadczą o chronicznych zmianach chorobowych.

Liczne białe plamy na twarzy albo na nogach mogą być związane z infekcją, a czerwone zwłaszcza na szczękach z przegrzaniem jakiegoś narządu. Gdy kolor skóry nie jest równy - pojawiają się plamki, dolna i górna cześć twarzy się rożni (lub prawa część od lewej), świadczy to o problemach w pracy układu tra­wiennego. Pieczenie skóry twarzy oznajmia kłopoty z żołądkiem.

Autor:Wisia Karolewska

Źródło: Onet

 

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo