ZAPARCIA(obstrukcje) wstydliwy temat

ZAPARCIA(obstrukcje) są wstydliwym tematem. Najlepszym tego przykładem jest  tajemnicza  śmierć króla rocka. Martwy Elvis Presley ze spodenkami na kolanach został znaleziony w pozycji leżącej z twarzą na purpurowym dywaniku przed sedesem i wszystko wskazywało na to, że bezskutecznie chciał się  wypróżnić. To najprawdopodobniej było przyczyną zawału serca. Statystyki donoszą że w ten mało sympatyczny sposób umiera podobno ponad 20% Amerykanów. Czy taka śmierć przystoi milionerowi legendzie i gdzie byli jego dobrze opłacani lekarze?


Zaparcia są w ogromnej większości powodowane odwodnieniem organizmu, które wynika z picia niewystarczającej  ilości wody.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego pijesz wodę?Czy wiesz co twój organizm robi z wodą którą pijesz, jak i gdzie ją wchłania? Czy chcesz być zdrowy?

Woda jest niezbędnym elementem w procesie przemiany materii w twoim organizmie, służy również do budowy nowych komórek w miejsce tych, które obumarły, oraz w jakimś stopniu czyści nasze jelita. Nasze organizmy potrzebują około2 litrów wody dziennie,dobrej,nie chlorowanej, nie gazowanej wody, a nie soków lub kawy i herbaty. Czy widziałeś żeby zwierzęta,które mają podobne systemy trawienne jak my, robiły sobie kawkę lub herbatkę?

Jeżeli nie dostarczasz swojemu organizmowi wystarczającej ilości wody, to musi ją wyciągać ją z kału. TAK, nie mylisz się, z tego śmierdzącego,pełnego toksyn KAŁU!

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie taką kałową herbatkę 5 o'clock. Free of charge! Krew rozprowadza tę zanieczyszczoną herbatkę po organizmie. To tak. jakbyś pił wodę z szamba. Próbowałeś?

Jeżeli masz zaparcie, to zmuszasz swój organizm do picia takiej herbatki bezpośrednio do krwiobiegu. Natomiast kał, który stracił wodę,przylepia się szybciej do ścianek jelit i twój stolec z upływem czasu, przechodząc przez coraz bardziej zapchane jelito, robi się cienki jak ołówek lub przybiera kształt bobków. To samo robi się u ludzi, którzy nie mają  zaparćmimo że postępuje to dużo wolniej.

Jak Ci się to podoba? Czy widzisz podobieństwo do zapychania się naczyń krwionośnych cholesterolem?

A teraz wyobraź sobie, że każdy twój posiłek jest jak pociąg. Codziennie zjadasz około trzech posiłków, które dostają się do twoich jelit. To tak, jakby trzy pociągi wjechały do tunelu. Następnego dnia wjeżdżają  następne trzy, a wyjeżdża jeden lub nie wyjeżdżżaden.Co się dzieje w tym tunelu? A co się dzieje po trzech i więcej dniach? No, pomyśsobie,co się tym tunelu może dziać?! Pewnie robi się KOREK...

Jeżeli są to pociągi elektryczne, to pół biedy, ale przy korku samochodowym w takim długim tunelu i spalinach z rur wydechowych możemy się spodziewać ciężkich zatruć,a nawet śmierci (bo to się zdarza w samochodowych tunelach i przy kilkudniowych zaparciach).

Czy teraz jest już jasne, co czeka ludzi, którzy mają zaparcia? Czy zdecydujesz się na przyjęcie odpowiedzialności za pilnowanie wypróżnień  twoich dzieci?

Niestety rozpoczęcie picia dwóch litrów wody dziennie nie przywróci sprawności ani nie oczyści jelit z tych odłożonych na ściankach warstw toksycznego kału. Lewatywy i modne obecnie płukania jelit są wstanie wypłukać jedynie luźne warstwy kału, a dodatkowo w jakimś stopniu mogą być  szkodliwe (o tym w innym rozdziale).

Przywrócić jelita do stanu sprzed lat może tylko naprawdę dobry zestaw ziołowy.

Naukowa medycyna nie ma na to syntetycznego lekarstwa i udaje że nie ma problemu.

PODOBNO inną przyczyną zaparć mogą być niedbale lub nieumiejętnie poskładane jelita po cesarskim cięciu i w tym przypadku jest to nieszczęście. ZAPARCIA powodują:

• szybsze odkładanie kału na ściankach jelit, który zamienia się  w      toksyczną BOMBĘ zegarową

• osłabienie ruchu robaczkowego jelit.


TOKSYNY z tych kałowych depozytów drażnią i uszkadzają ścianki jelit oraz naciekają do sąsiednich organów macicy, jajników, gruczołu krokowego. To powoduje drażnienie i  uszkadzanie(wynaturzanie) komórek, co doprowadza do powstawania: włókniaków, polipów, mięsaków i komórek nowotworowych. Czy twój lekarz Ci o tym powiedział?

Natomiast toksyny dostające się z tej kałowej masy do krwiobiegu powodują lub mogą powodować:

• bóle głowy,

• migreny,

• depresje,

• zgagę,

• nieświeży oddech,

• nieprzyjemny zapach potu,

• puchnięcie nóg,

• apatię,

• senność,

• żylaki,

• raka,

• choroby skórne,

• rozregulowanie systemu hormonalnego,

• niedoczynność lub nadczynność tarczycy,

• ROZWODY i wiele innych problemów.


Podniesienie temperatury ciała powoduje pocenie się i większy ubytek wody. To możprowadzić do zaparć ponieważ wtedy organizm zabiera zbyt dużo wody ze stolca. Taka sytuacja może dotyczyć kierowców, sportowców, alpinistów, żeglarzy i innych wyczynowców tracących w czasie pocenia większe ilości wody. Zaparcia dotykają również ludzi którzy nie są w stanie się wypróżniać wtedy, kiedy ich organizm jest gotowy do wypróżnienia lub wręcz się tego domaga.

ZAPARCIA są szczególnie niebezpieczne w czasie choroby i stanów zapalnych. Najczęściej katastrofalnie pod tym względem przedstawia się sytuacja ludzi na kroplówkach. W wielu szpitalach nikt nie dba o regularne codzienne wypróżnienia pacjentów i dlatego z czystym sumieniem można takie szpitale nazwać wykańczalniami.  Powinieneś mieć świadomość,że w pewnych sytuacjach niektórym szpitalom jest na rękę jeżeli pacjent wcześniej umrze.Natomiast kiedy krewny chorego upiera się przy leczeniu za wszelką cenę i odpowiednio smaruje, to utrzymuje się i męczy takiego żywego trupa miesiącami na kroplówkach, zanim organizm nie padnie lub krewny nie straci nadziei i kasy. Wyjątek stanowi sytuacja, w której pacjent jest przygotowywany do operacji jelit. Wtedy w żnych krajach stosuje się ciekawe metody aby oczyścić jelita z kałowych depozytów. Dla wielu chorych ta ilość toksyn,które z powodu zaparć dostają się do organizmu jest tym przysłowiowym gwoździem do trumny! Sportowcy,podobnie jak lekarze często żyją krócej od średniej, ale podobno pełniej.

Jeżeli nie udało się Ci jakiegoś dnia wypróżnić,to najważniejszą rzeczą dnia następnego jest spowodowanie wypróżnienia bez względu na to, czy użyjecie NAJLEPSZEGO zestawu oczyszczającego,czopków, mydła, śliwek,maści, ziół, lewatywy,czy jakiegokolwiek innego sposobu. UWAGA, mydła nie należy brać doustnie. W czasie jednej z polskich audycji radiowych w Chicago słuchaczka zadzwoniła w sprawie swojej córki,która wypróżniała się czasami co trzeci dzień i czasami nie pomagały śliwki ani mydło, na co polski lekarz zdziwiony zapytał się o to mydło. Wyglądało na to, ze pomyślał jak można łykać mydło na zaparcia (prawdziwa historia, pewnie nie nauczyli go tych metod w Akademii Medycznej, nie wspominając o tym że dla niego regularne wypróżnianie się co trzeci dzień było całkiem naturalne). Koniecznością jest pod tym względem codzienne pilnowanie dzieci, oczywiście pod warunkiem,że zależy Ci na tym, żeby były zdrowe. Myślę,że mogę Ci zdradzić kilku tysiącletnią  tajemnicę  chińskiej medycyny. Otóż chińscy lekarze już dawno temu odkryli, że ludziom którzy mają lub mieli przez dłuższy

okres zaparcia, powiększa się dolna warga i ta różnica między dolną a górną jest łatwo zauważalna. Bez żartów? Bez!...

Zdarza się oczywiście,że ludzie z taką powiększoną dolną wargą mieli zaparcia w okresie niemowlęctwa i tego nie pamiętają. Dzieci matek które nie karmiły piersią również  mają taką powiększoną dolną wargę. Bardzo rzadko się zdarza nie mieć zaparć i odziedziczyć taką powiększoną  dolną wargę po którymś z rodziców. A teraz popatrzcie na zdjęcia Presley'a, pięknych modelek w ilustrowanych czasopismach i na usta lekarzy, polityków i innych przedstawicieli wyższych sfer. Zróbcie delikatne wywiady wśród swoich znajomych i przekonajcie się ilu procentach ta informacja jest prawdziwa. Modelki i aktorki mają najczęściej stresującą pracę i atrakcyjne życie. Często nie mogą się wypróżnić wtedy, kiedy domaga się tego ich organizm. Wynikiem tego są zaparcia i piękna, wydatna dolna warga.

Niektórzy z mężczyzn uwielbiają (całować oczywiście) takie zmysłowe, piękne,chociaż niesymetryczne usta. A teraz popatrz, ile z osób, mających taką powiększoną dolną wargę ma problemy skórne, nadwagę,nerwice, alergie, migreny, napady złego humoru i częste zmiany nastroju. Zdarza się,że niektórzy doznają szoku poznająmodelkę lub aktorkę bez makijażu. W prawdziwej naukowej chińskiej medycynie żartów nie ma, dlatego zachęcam do zastanowienia się nad zainwestowaniem pieniędzy w zestaw ziołowy,oczyszczający organizm z toksyn, jelita z depozytów masy kałowej, regulujący  wypróżnienia i regenerujący jelita oraz cały organizm za jednym zamachem. Wiesz przecieżże lepiej jest wymieniać olej i filtr niż 

 remontować  lub wymieniać silnik. Jelita w twoim organizmie to coś więcej niż silnik w samochodzie. Silnik czy samochód można wymienićnatomiast nie słyszałem, żeby komukolwiek robili przeszczep jelit. Jeżeli przeszczepy jelit byłyby możliwe,to ponad 90% ludzi po czterdziestce by na tym skorzystało,gdyby wszczepiono im takie zdrowe 20-letnie jelita. Ale skąd je wziąć przy tej ilości chemii w pożywieniu i sposobie odżywiania się naszej młodzieży?Już wiem, z krajów trzeciego świata, ale znowu problem,bo jedną nerkę można sprzedać,gdy pozostaje druga, a jelita są tylko jedne.

Ludzie! Jakich czasów się doczekaliśmy? Czy jeszcze doczekamy się polowań na ludzi, na części? Niestety już do tego dochodzi, nie tylko w najbardziej cywilizowanym kraju zgniłego zachodu, czyli w USA. Dzisiaj nawet w Polsce mogą Ci dać narkotyki (lub pałą) i wyciąć nerkę, jeśli trafisz w nieodpowiednie miejsce, w nieodpowiednim czasie pod warunkiem,że jesteś wystarczająco młody.

Jak myślisz, kto przeprowadza takie operacje? Chłopiec z ulicy?

Wypada jeszcze przypomnieć handel zwłokami, sekcje zwłok z pozyskiwaniem narządów osób z wypadków samochodowych, banki narządów do przeszczepów oraz eksperymenty medyczne w obozach koncentracyjnych w czasie drugiej wojny światowej,te o których wiemy i takie, po których nie pozostał żaden ślad. A wszystko to dla dobra naszego i nauki. ż,świat się ostatnio bardzo zmienił. Na marginesie zachęcam do zapoznania się ustępem w encyklopedii zdrowia, stwierdzającym że regularne wypróżnienia co trzy dni są normalne dla niektórych ludzi. Nie wiem, kto i w jakich okolicznościach doszedł do tego kretynizmu, ale podziwiam ludzi nauki, którzy takie coś powtarzają i umieszczają w bądź co bądź poważnym naukowym dziele i to bez sprawdzenia u Chińczyków.

NIEPOROZUMIENIE?Katastrofa? KOMPROMITACJA?

Miejmy nadziejęże w następnym wydaniu się poprawią.

System trawienny jest takim wspaniałym, doskonale zaprogramowanym zakładem produkcyjnym,który powinien dostarczyć wszystkim innym organom i tworzącym się nowym komórkom wszystkich potrzebnych im elementów: minerałów, witamin,protein, tłuszczów,cukrów i mikroelementów. Czy to nie jest PROSTE? Jeśli elektrownia siada lub ogranicz dostawy prądu, to odbiorcy też wysiadają. W przyrodzie nic podobno nie ginie ani nie pojawia się z NICZEGO. Wszystko ma swój LOGICZNY, przyczynowo-skutkowy mechanizm. Niech w końcu to światło,ten kaganek oświat}'zapłonie w medycynie i nad twoim zdrowiem. Jeżeli twoje jelita powoli siadają,to Ty powoli też  niestety wysiadasz. Jeśli masz wzdęcia, gazy, zaparcia,kolki i inne sensacje jelitowe, to znaczy że jelita dają Ci bardzo ważną informację. To czas aby coś z tym zrobić i podjąć sensowną decyzjęBARDZO WAŻNA UWAGA. Z własnego doświadczenia wiem, że większość badań 

medycznych nie jest w stanie wykazać odpowiednio wcześnie problemów z jelitami.Natomiast choroby powodują powstawanie zmian na tęczówce oka. Patrząc przez szkło powiększające na tęczówkę oka, znajdziemy w odległości około milimetra od czarnej źrenicy wyraźnie 

zarysowany na tęczówce okrąg,który nazwano kryzą. U ludzi ze zdrowymi jelitami ta kryza ma postać równego okręgu. U ludzi z problemami jelitowymi przybiera ona poszarpany,nierówny kształt. U wielu ludzi można również dodatkowo zaobserwować żółto brunatne przebarwienie tęczówki wokół czarnej źrenicy. To wskazuje na obecność toksyn w jelitach.

Jeżeli dokładnie przyjrzycie się zdjęciom młodych modelek z okładek ilustrowanych magazynów,to u wielu z nich znajdziecie takie przebarwienia i poszarpane kryzy,często towarzyszące powiększonej dolnej wardze. Chińscy lekarze byli na szczęście poważnymi ludźmi(a ja też nie mogę sobie pozwolić zrobić z siebie głąba) i odkryli że przy źle  pracujących jelitach, na naszym czole  pojawiają się poprzeczne, równoległe do oczu zmarszczki. I co Ty na to? To dopiero niespodzianka! Na dokładkę nie genetyczna. żeby było jeszcze śmieszniej, to niektórym mężczyznom na czubku głowy pojawia się również z teg powodu łysina. Czyżby za dużo szczęścia na raz?

Teraz dopiero będzie HECA. Idziesz do lekarza patrzysz na jego czoło, łysinę wiesz na co choruje bądź chorował. Nie na darmo mówią,że ci Chińczycy to bardzo przebiegła nacja. Poważne problemy z jelitami sygnalizują również nieświeży oddech i biały nalot na języku.

Od dzisiaj możesz przynajmniej wiedzieć who is who, jak mawiają Anglicy, co dowolnie można przetłumaczyć na kto jest kim,przynajmniej jeżeli chodzi o stan jego zdrowia. Niektórym może się to przydać w biznesowych negocjacjach lub planowaniu założenia rodziny i urodzenia zdrowego dziecka. Powinieneś mieć świadomość,że zdrowe dzieci mogą się urodzić tylko zdrowym rodzicom.

Przy okazji marketingu możemy poruszyć sprawę reklamy, prawda? Na pewno widziałeś wspaniałą reklamę gum do żucia, rewelacyjnie odświeżających oddech. Czy kupujesz ten kit? Wyobraź sobie, że takie gumy nie usuwają przyczyn nieświeżego oddechu. Co więcej, płacisz za to, że Ci go pogarszają! W jaki sposób? Takie gumy czy cukierki powodują wzmożone wydzielanie kwasów żądkowych,które nie mają co trawić i w konsekwencji drażnią,wypalają dziury  w śluzówce żądka i jelit. Wynikiem są wrzody i uszkadzanie systemu trawiennego. Twoje spotkanie pierwszego stopnia z medyczną mafią wydatnie się w ten sposób przybliża. Czy twój lekarz Ci o tym powiedział? Dobrze pomyślane,prawda? U producentów i mafii „rąsia rąsię myje".

Choroby jelit można również stwierdzić naciskając odpowiadające im punkty refleksyjne na stopach pod warunkiem, że osoba nie ma sparaliżowanego systemu nerwowego, lub  zablokowania czucia spowodowanego paleniem (*patrz: Refleksologia).

Te informacje powinny Ci się przydać aby uchronić twoje małe dzieci przed chorobami. Dla młodych łysiejących ludzi, jest to bezcenna informacja, która powinna dać im szansę zastopowania procesu wypadania włosów oraz w jakimś stopniu ich odzyskania.  Reklama Łysiejesz? Nie ma problemu. Zapytaj twojego dermatologa", jest delikatnie ujmująpoważnym nieporozumieniem. Zapytaj go najpierw o przyczyny łysienia.


Fragment książki „ Zdrowie i Uroda” Sławomir Nowakowski

 
Kreator www - przetestuj za darmo