ZDROWIE DZIECIZDROWIE DZIECI

Dzieci są podobno naszym największym SKARBEM, po zdrowiu oczywiście. Może lepiej będzie jak napiszę, że dzieci są naszą największą RADOŚCIĄ, ale do czasu. Dzieci są naszym największym SZCZĘŚCIEM, ale, itp.
Dzieci niestety trzeba wykarmić, ubrać i podobno WYCHOWAĆ. Osobiście się Ci przyznam, że o wychowaniu dzieci nie miałem nie tylko zielonego pojęcia, ale również pojęcia we wszystkich innych kolorach tęczy.
W szkole tego nie uczyli, w urzędzie stanu cywilnego o to nie pytali, ksiądz tylko ochrzcił, tylko rodzice trochę mieszali w tym wychowaniu. Jak przeczytałem uczone książki to zimny pot mnie oblał i mogłem tylko Bogu podziękować, że nie wpakowałem siebie i dzieci w jeszcze większa kabałę.
Postaram się Ci to w kilku zdaniach przedstawić. Nie przeczę, że zostałem zmuszony do ściągania, a ty sam zdecydujesz, czy z właściwych źródeł.
Zacznijmy może od początku.
Dziecko po urodzeniu składa się tak jak Ty z trzech elementów: Ducha, Ciała i Umysłu. Jeżeli dusze przyszłych rodziców wibrują miłością, zrozumieniem, pasją szacunkiem i chęcią pomocy jedno drugiemu, to twoje przyszłe dziecko, jego dusza będzie wibrowała tą samą cudowną energią. Jeżeli twój umysł jest otwarty na wiedzę i poznanie, to umysł twojego dziecka będzie starał się robić to samo. Jeżeli stan zdrowia obojga rodziców
■będzie bardzo dobry, to i duch będzie zdrowy, a umysł jasny i otwarty. Wtedy jest olbrzymia szansa, że twoje dziecko urodzi się zdrowe, pogodne i uśmiechnięte. Twoim zadaniem jest, aby zawsze było zdrowe, pogodne i uśmiechnięte przynajmniej tak długo
jak jest pod twoim dachem.
Aby to osiągnąć może dobrze byłoby nauczyć się trochę inaczej patrzeć na swojego partnera i jego potrzeby. Być czułym, troskliwym, wyrozumiałym i często powtarzać partnerowi, że jest dobry, wspaniały, niepowtarzalny. Starać się go często przytulać,
głaskać, dotykać, chwalić za drobiazgi. Wtedy gdy urodzi się dziecko, to już będzie dużo łatwiej dać to samo twojemu dziecku. PROSTE?
Jak wiesz, dziecko potrzebuje miłości, pochwały, zrozumienia,
przytulania i ATMOSFERY w domu, oczywiście atmosfery miłości! W miarę rozwoju umysłowego dziecka, możesz w tym procesie czynnie uczestniczyć w oparciu o wszystkie najnowocześniejsze zdobycze nauki i psychologii. Przy okazji i Ty sam możesz się czegoś nowego nauczyć.
Co do zdrowia, to macie w ręku DOBRY podręcznik na ten temat, który na dokładkę zawiera bogatą bibliografię, z której też możesz skorzystać. Czy zdajesz sobie sprawę ile te kilka nagich prawd jest dla Ciebie warte? Widzisz te olbrzymie wieżowce, mosty, samoloty? To wszystko stworzył człowiek, krok, po kroczku. Zacznij DZISIAJ.
To Ty masz decydować o szczepieniach, diecie, towarzystwie dziecka, zabawkach, zabawach i wielu innych rzeczach budujących psychikę i umysł dziecka, oraz siłę jego organizmu. Oczywistym jest, że do tego potrzebujesz wiedzę, tak samo jak wiedzę potrzebujesz, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Czy twoja praca jest ważniejsza od
WYCHOWANIA twojego dziecka? Kto zapłaci Ci później na stare lata miłością? Twój były szef? Czy kupisz miłość swojego dziecka za pieniądze? Pamiętaj że, to twoje dziecko nie prosiło się na świat, a Ty mu żadnej łaski nie robisz i niech Bóg ma Cię w swojej opiece.
Przyszła matko, twoja wiedza i zdrowie to nie wszystko. Może powinnaś się psychicznie przygotować na przyjście na świat twojego dziecka. Czy wiesz jak ważne jest dla niego, żebyś go karmiła piersią przynajmniej przez rok? Czy wiesz, że żadne inne pożywienie nie zastąpi mu twojego mleka? Czy zdążyłaś się doczytać ile toksyn znajdują dzisiaj w mleku karmiących matek? Czy chcesz zatruwać swoje dziecko już w swoim łonie?
Pamiętaj, że ten co zasiej? ziarno w żyznej glebie zbierze zupełnie inny plon od tego, który zasiał na wysypisku śmieci i nie miej proszę do Boga pretensji, ani nie módl się do Niego NADAREMNIE. On daje Tobie szansę i wiedzę do wykorzystania, a reszta jest w twoich, a nie jego rękach i żadne przekupstwa w rodzaju dawania na tacę, lub na msze nic tu nie pomogą! Boga kupić lub przekupić się po prostu nie da.


URODZENIE ZDROWEGO DZIECKAWiększość nastolatek i młodych kobiet sądzi, że mogą prowadzić niczym nie skrępowane życie seksualne używając różnych środków zapobiegawczych, a w momencie kiedy się zdecydują w wieku około 30-tu lat urodzić dziecko, to bez żadnych komplikacji urodzaje
zdrowe i silne. Niestety takie rozumowanie jest zupełnie błędne, lub obłędne. Dlaczego? A czyja wiem dlaczego nastolatki chorują na obłęd od czasu do czasu. Natomiast wiem, że mają obłęd w oczach jak zobaczą ładnego chłopaka w sportowym samochodzie, lub podstarzałego playboya ze złotym sygnetem, łańcuchem na szyi i wypchanym zielonymi portfelem, nie wspominając o muzycznych i piosenkarskich gwiazdach. Mężczyźni nie są co prawda lepsi jak zobaczą dwie długie nogi, albo minispódniczkę. Pomijając te dygresje, to trzeba sobie uświadomić, że organizm człowieka jest najbardziej sprawny w wieku około 20-tu lat i w wielu wypadkach jeszcze dużo mniej zatoksyczniony . Wszystkie układy hormonalne w tym wieku również powinny doskonale pracować, ale niestety pigułki antykoncepcyjne rozregulowują ten wspaniale funkcjonujące systemy, co się później odbija nie tylko na zdrowiu kobiety, ale również na jej przyszłych dzieciach.
Najczęściej się zdarza, że dzieci poczyna się w sposób zupełnie nie zaplanowany i często w zupełnie nieodpowiednim momencie (naszego życia oczywiście).
Jaki możemy wyciągnąć z tego wniosek? Myślę, że jeżeli masz dorastającą latorośl, to pomyśl nad dopilnowaniem jej do przeczytania tej książki, lub innej omawiającej te tematy, po to żeby twoje wnuczki urodziły się zdrowe i w zdrowej atmosferze.
Przede wszystkim powinieneś zadbać o to, żeby twoje dziecko kiedy już zacznie współżycie, miało regularnie sprawdzany stan zdrowia i w sytuacjach podejrzanych było natychmiast uzdrawiane. Powinieneś zadbać o dietę dziecka, sposób jedzenia i regularne
codzienne wypróżnianie się. Dziecko powinno być uświadomione o
katastrofalnym wpływie palenia i picia alkoholu i kawy, oraz wszystkich pop na urodzenie zdrowego dziecka. Dziecko można począć przynajmniej po roku od używania syntetycznych leków.
Kobiety po zażywaniu narkotyków nie powinny w ogóle rodzić, ponieważ narkotyki powodują zmiany genetyczne u dzieci i zwiększają ryzyko urodzenia martwego płodu.
Dzieci powinny być wolne od drożdżycy nie mieć łaknienia na słodkie i spożywać dodatki żywieniowe. Ważną rzeczą jest wytworzenie atmosfery miłości. Poradnictwo przedmałżeńskie powinno się zacząć w TWOIM domu. Powinieneś się przejść do szkoły i razem z twoim dzieckiem posłuchać poradnictwa w szkole, lub gdziekolwiek indziej. To Ty jako świadomy rodzic powinieneś mieć kontrolę nad tym czym karmią umysł twojego dziecka!
W Europie, Kanadzie i USA powraca się do porodów w domu i ograniczenia cesarskich cięć, które w USA stosowano najczęściej z powodów korzystnych finansowo dla lekarza przeprowadzającego operację porodową.
Przynajmniej miesiąc przed porodem twoja córka powinna zażywać witaminę K, aby zapobiec chorobie (hemolytic), która czasami może powodować u noworodków raka.
Więcej informacji znajdziesz wnikliwie studiując pozostałe kartki tej książki.
Źródło Cytat z książki „Zdrowie i Uroda „Sławomira Nowakowskiego

Zakażenia chlamydią u kobiet w ciąży są szczególnie niebezpieczne, gdyż częściej zdarzają się takie powikłania ciąży jak poród przedwczesny, przedwczesne pęknięcia pęcherza płodowego czy też hypotrofia płodu. Chlamydioza u kobiet ciężarnych jest groźna również ze względu na możliwość przeniesienia zakażenia na noworodka gdyż w 80 % istnieje ryzyko zarażenia noworodka przede wszystkim w przypadku zakażeń kanału szyjki macicy i porodzie drogą pochwową. Znane są też przypadki zakażeń chlamydią u noworodków urodzonych metodą cięcia cesarskiego poprzez kontakt z wodami płodowymi. Zakażone chlamydiozą noworodki najczęściej mają objawy zapalenia gałki ocznej, spojówek lub zapalenia płuc oraz rodzą się z niską wagą ciała. W okresie poporodowym u zakażonych kobiet częściej występują powikłania takie jak zapalenie błony śluzowej macicy. Nieleczone zakażenie chlamydią może mieć bardzo groźne następstwa, których skutkiem jest rak


źródło: link od artykułu

Profilaktyka
Vita Aktiv
Bogate źródło witamin - witamina E, niacyna, d-pantotenian wapnia, witamina B12, biotyna, witamina D3, witamina B6, witamina B1, witamina B2, kwas foliowy
Super Omega 3 Activ
Skład: olej rybi (41%), żelatyna, olej z wiesiołka (13%), włókna jęczmienne, substancja utrzymująca wilgoć (gliceryna), emulgator (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych), olej z nasion palmowych, barwnik (tlenek żelaza...
ProBiotyk 12
Bakterie probiotyczne dla Twojego dobrego zdrowia.
Bakterie probiotyczne można podzielić na ponad 400 różnych szczepów. Miliony tych bakterii zasiedlają nasze jelita. Dobre zdrowie człowieka zależy od właściwej równowagi bakterii w jelitach.PROBIOTYK 12 zawiera 1 miliard bakterii probiotycznych z 12 różnych szczepów bakteryjnych oraz korzystny pokarm dla bakterii - prebiotyk. 
Colostrum- odbudowa
Przeznaczone dla osób w złej kondycji fizycznej, odchudzających się, intensywnie uprawiających sport oraz po kuracjach antybiotykowych.
Colostrum zawiera bardzo skondensowaną, silnie działającą dawkę czynników odpornościowych i wzrostowych.Wyrównuje niedobór hormonu wzrostu IFG-1. Odwraca procesy starzenia, co może spowodować efekt „naturalnego liftingu” – regeneracji tkanek, odmłodzenia i ujędrnienia skóry.

               Pani Stefania Korżawska prezentuje zdrowe odżywianie i ziołolecznictwo

                                                                  - odcinek 3 - Alergia

     Polecane artykuły powiązane tematydz

 

Spotkanie z dr n. med. Preeti Agrawal, Specjalistą Chorób Kobiecych od 25 lat mieszkającą i praktykującą w Polsce. Pretekstem do rozmowy jest organizowany 13 maja 2013 r. wykład dla kobiet pt. "Siła jest w tobie. Jak odkryć i zachować zdrowie ciała, umysłu

Lista wpisów

Kreator www - przetestuj za darmo